Gatvėse grojo šimtai muzikantų

Gatvėse grojo šimtai muzikantų

Gatvėse grojo šimtai muzikantų

Šeštadienį į 31 Lietuvos miesto ir miestelio gatves išėjo muzikuojantys, dainuojantys ir muzikai neabejingi žmonės. Antrus metus šalyje rengiamoje Gatvės muzikos dienoje dalyvavo ir Šiauliai, prie jų prisidėjo Kelmė bei Kuršėnai.

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

Šiaulių bulvaras buvo tapęs muzikantų bulvaru. Nors šiemet šventės dalyviai galėjo pasinaudoti tiekiama elektra ir duota garso aparatūra, dauguma išsivertė be jos. Tarp pusantro šimto Šiaulių gatvėse grojusių muzikantų buvo daugiausia gitaristų, akordeonininkų, smuikininkų ir saksafonininkų.

Iš visų pusių sklido įvairių stilių muzika: klasika, folkloras, berniukų bei jaunuolių choro „Dagilėlis“ dainos, Šiaulių konservatorijos akordeonininkų kvinteto “ACCO-team“ grojama muzika. Bene didžiausio praeivių susidomėjimo sulaukė būtent akordeonininkai ir “Dagilėlio“ vaikinai, dainavę be akomponimento.

Saksofonu ir akordeonu groję Domininkas ir Liudas prisipažino, kad gimtajame mieste šis viešas pasirodymas jiems — pirmasis. „Gatvėje esame groję nebent Palangoje vasarą, Šiauliuose to padaryti anksčiau nedrįsome, taigi ši šventė tapo puikia proga pasirodyti. Manau, kad ir kitiems muzikantams — tai gera galimybė būti išgirstiems“, — sakė Domininkas.

Netoli vaikinų smuikais grojusios Justina ir Jorūnė neabejojo, kad Gatvės muzikos diena — geriausias būdas parodyti, kiek daug kiekviename Lietuvos mieste yra talentingų muzikantų. Justina minėjo, kad tokioje šventėje dalyvavo ir pernai, tačiau tuomet grojo gitara: „Džiugu, kad šiemet dalyviai groja įvairesniais muzikos instrumentais ir labai skirtingų stilių muziką. Kiekvienas klausytojas gali pasirinkti, kas jam patinka labiausiai“.

Gatvės muzikos dienai kartą per metus susiburiančios pagroti gitaromis drauge šiaulietės panelės, ekspromtu savo grupei sugalvojusios pavadinimą „Gitaros draugės“, neslėpė, kad ši šventė joms patinka. “Neabejojame, kad išbandyti save, grojant kitoje nei paprastai aplinkoje, muzikantams įdomu taip pat, kaip smalsu juos išgirsti miestiečiams“, — sakė jaunos muzikantės.

Puikiai nusiteikusių egzotiškais įvairių šalių instrumentais — būgneliais, lūpine armonikėle, net medine varle — muzikuojančių šiauliečių ketveriukė Ignas, Zigmas, Pranas ir Rokas šventėje pasigedo geros praeivių nuotaikos. „Mes pasirūpinome ne tik muzika, norėdami suteikti savo pasirodymui vaizdingumo. Pavyzdžiui, aš ant virvutės mėtau vadinamąjį “diablo“ — suktuką“, — pasakojo ir demonstravo savo sugebėjimus Zigmas. Vaikino kalbinami praeiviai dažniausiai tik paspartindavo žingsnį.

Šventės pabaigoje ir dalyvių, ir praeivių laukė dar viena staigmena — nuo Povilo Višinskio paminklo Vilniaus gatve žemyn nusidriekė žmonių grandinė, simbolizuojanti vienybę ir toleranciją ir tarp muzikantų, ir tarp tų, kurie mėgsta muziką. Grandinę sudariusių skaičiaus specialiai niekas nefiksavo, tačiau, organizatorių duomenimis, jų buvo apie porą šimtų.

Citata: Muzikantai pasigedo geros praeivių nuotaikos.

GITARA: Improvizuotai pasivadinusios grupės „Gitaros draugės“ panelės kartu pagroti susiburia antrąkart, būtent Gatvės muzikantų dienai.

CHORAS: Berniukų bei jaunuolių choro „Dagilėlis“ vaikinai gatvėje dainavo be muzikos akomponemento.

DUETAS: Liudas (nuotraukoje — kairėje) ir Domininkas Šiaulių gatvėse grojo pirmą kartą.

ŠOKIS: Gatvės muzikantų dieną Šiaulių centriniame pėsčiųjų bulvare netrūko ne tik muzikos, bet ir šokių.

SUKTUKAS: Zigmas praeiviu linksmino suktuku „diablo“.

EGZOTIKA: Jaunieji muzikantai grojo ir tokiais egzotiškais kitų šalių instrumentais, kaip (nuotraukoje — iš kairės) ši medinė varlė, būgneliai, dūdelė, dar vienas, kurio pavadinimo net patys muzikantai nežino, ir lūpinė armonikėlė.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.