Gelbėtojai dirba už minimumą

Gelbėtojai dirba už minimumą

Gelbėtojai dirba už minimumą

Nors vasaros sezonas gelbėtojams jau įsibėgėjęs, tačiau pilna gelbėtojų komanda dar nesuformuota. Šią vasarą prie Bubių tvenkinio, Geluvos, Rėkyvis ežerų ir Prūdelio gelbėtojai turi dirbti už minimalią algą.

Agnė DAUDORAVIČIŪTĖ

redakcija@skrastas.lt

Įdarbina vasaros sezonui

„Prie kiekvienos maudyklės turėtų budėti po keturis žmonės, tačiau vieno gelbėtojo Bubiuose dar trūksta“, — sakė Vidutis Bikinas, Šiaulių miesto paplūdimių priežiūros ir gelbėjimo darbų tarnybos vadovas.

Gelbėtojai maudyklėse budi kasdien, nuo devintos ryto iki aštuonių vakaro. Pamainos po du gelbėtojus keičiasi kas antrą dieną.

Žmonės, norintys tapti gelbėtojais, nukreipiami į gelbėtojų kursus, gelbėtojas turi mokėti plaukti, irkluoti, būti geros fizinės formos.

Apie šešiasdešimt procentų gelbėtojų komandos sudaro ne pirmus metus dirbantys darbuotojai. Vasaros sezonui, kuris prasideda nuo gegužės 15 dienos ir tęsiasi iki rugpjūčio pabaigos, įdarbinta keletas jaunų devyniolikos-dvidešimties metų amžiaus vyrų bei viena mergina.

Menki atlyginimai

Gelbėtojas „ant popieriaus“ gauna 800 litų, į rankas apie 650 litų. Be to, kelionės į darbą išlaidas (gelbėtojai vyksta į Bubius, Pageluvį, Rėkyvą)taip pat apmoka iš savo kišenės.

Sporto mokyklos „Atžalynas“ direktorius Juozas Kunkulis “Šiaulių kraštui“ sakė, kad gelbėtojams atlyginimai skiriami iš miesto biudžeto. “Gelbėtojų atlyginimus būtina didinti. Jiems tenka didžiulė atsakomybė. Kviečiame žmones, tačiau niekas nebenori dirbti gelbėtojais“, — apie susidariusią situaciją pasakojo J. Kunkulis.

Dirba su tėvu

Romuladas Savickas gelbėtoju dirba jau dvidešimt metų. Šiemet prie Geluvos ežero jam padeda dukra Gintarė. Ji — pirmoji mergina gelbėtoja per dvidešimt aštuonerius metus. Anksčiau gelbėtoju dirbo jos brolis, tačiau dabar jis tarnauja Afganistane.

R. Savickas prisipažino dirbantis gelbėtoju ne dėl pinigų: „Už kurą ir už maistą praktiškai išleidžiu visą algą. Geluva — man pats mieliausias kampelis, patinka ežeras, gamta.“

„Vasaromis ir anksčiau dažnai būdavau su tėčiu, kai jis dirbdavo, padėdavau jam, stebėdavau ar neskęsta žmonės. Skirtumas tik tas, kad nedirbau“, — sakė Gintarė.

Paklausta, ar negąsdina mažas atlyginimas, Gintarė su tėčiu buvo vieningos nuomonės: jai, kaip studentei, gyvenančiai pas tėvus, užtenka.

„Šiaulių kraštas“ pasidomėjo kiek uždirba, pavyzdžiui, teritorijų valytoja. AB “Specializuotas transportas“ direktorius Arūnas Adomaitis teigė, kad valytojos atlyginimas 1200 litų, o į rankas — apie 800 litų.

Taip lyginame ne atsitiktinai: gelbėtojai maudyklėse ne tik stebi poilsiautojus, gelbėja skęstančiuosius bei suteikia pirmąją pagalbą, tačiau ir renka šiukšles, prižiūri ir tvarko maudyklių teritoriją.

OPTIMIZMAS: Vidutis Bikinas, Šiaulių miesto pliažų priežiūros ir gelbėjimo darbų tarnybos vadovas tikisi, kad pavyks suformuoti pilną gelbėtojų komandą.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

 

GELBĖTOJAI: Šią vasarą su gelbėtoju Romualdu Savicku dirba ir dukra Gintarė.

Agnės DAUDORAVIČIŪTĖS nuotr.