
Naujausios
Žmonėmis prekiavusiai dizainerei — kalėjimo bausmė
Vakar Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį prekyba žmonėmis kaltinamiems asmenims. Tarp teisiamųjų — drabužių modeliuotoja Jolanta Razmienė ir jos 21 metų sūnus Arnoldas Razma.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Nuosprendis
Šiaulių apygardos teismo sprendimu, realios laisvės atėmimo bausmės, jas atliekant Pataisos namuose, skirtos keturiems iš aštuonių baudžiamojoje byloje dėl prekybos žmonėmis teisiamų asmenų.
Prieš keletą metų Šiauliuose gerai žinoma drabužių modeliuotoja J. Razmienė vakar išgirdo griežčiausią bausmę — ji nuteista kalėti penkerius metus.
Nusikaltimo bendrininkui Sigitui Kaminskui skirta trejų metų kalėjimo bausmė.
22 metų šiaulietis Kęstutis Navickas Pataisos namuose, teismo sprendimu, kalės ketverius metus ir du mėnesius, o 23 metų vilnietis Robertas Songaila puspenktų metų.
Dar vienai teisiamajai prekybos žmonėmis byloje 25 metų šiaulietei Ramunei Gricienei skirta metų ir devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmė.
Tauragiškis Remigijus Šimutis baudžiamojoje byloje dėl prekybos žmonėmis išteisintas, nepavykus įrodyti, jog jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.
Bausmės neišgirdo ir dizainerės sūnus 21 metų Arnoldas Razma. Jis nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas, nes bendradarbiavo su teisėsauga.
Dar vieno teisiamojo, 35 metų Adrijaus Klimeco byla išskirta į atskirą, nes jis pasislėpė nuo bausmės pradėjus bylą nagrinėti teisme.
Patenkinti ir devynių iš dešimties nukentėjusių merginų civiliniai ieškiniai — nuteistieji joms turės sumokėti po penkiasdešimt tūkstančių litų.
Drabužių modeliuotoja vakar, po teismo nuosprendžio paskelbimo, neatrodė sutrikusi. Buvo panašu, kad gresianti penkerių metų laisvės atėmimo bausmė jai nuotaikos nesugadino.
Buvusi modeliuotoja — gaujos lyderė
45-ejų metų J. Razmienė kaltinta organizavusi nusikalstamą grupę, kuri vertėsi prekyba žmonėmis. Be to, J. Razmienė kaltinta, kad į organizuojamą nusikalstamą veiką— prekybą žmonėmis — įtraukė tuomet dar nepilnametį savo sūnų A. Razmą.
Nustatyta, kad organizuota grupė, vadovaujama J. Razmienės, nuo 2004 metų birželio iki 2005-ųjų vasario iš Lietuvos išgabeno ir Didžiojoje Britanijoje albanų tautybės asmenims pardavė dešimt merginų, iš kurių dvi buvo nepilnametės.
Merginos buvo parduodamos po du-penkis tūkstančius Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Manoma, kad dešimt merginų albanams buvo parduota ne mažiau kaip už 31 tūkstantį svarų sterlingų.
J. Razmienė, teigiama baudžiamojoje byloje, paskirstydavusi grupės nariams pareigas, nurodydavusi, kaip veikti, organizavusi merginų pardavimą prostitucijai Didžiojoje Britanijoje. Buvusios modeliuotojos nurodymu parduodamos merginos buvo gabenamos į nustatytus miestus ir už konkrečią kainą parduodamos albanams, kurie jas versdavę dirbti prostitutėmis.
Prizas už neskoningą kolekciją
J. Razmienė -- Lietuvoje žinoma šiaulietė drabužių modeliuotoja kažkada vadovavo savo pačios įsteigtai privačiai grožio mokyklai, kurią lankė ir grožio paslapčių mokėsi jaunos merginos.
1998-ųjų pabaigoje Šiauliuose modeliuotoja atidarė dėvėtų drabužių parduotuvę „Nuo...iki“, tačiau šis verslas moteriai sekėsi ne per geriausiai.
Su savo sukurtomis kolekcijomis J. Razmienė kelis kartus dalyvavo garsiausiame Lietuvoje madų festivalyje „In Vogue“. Viename iš jų modeliuotoja pristatė originalią batų kolekciją.
Tačiau ir kurti madas J. Razmienei sekėsi gana prastai. Vieno iš „In Vogue“ metu jai įteiktas garbės nedarantis prizas–vadinamoji “Auksinė Avietė“. Aviečių stiklainį šiaulietei skyrė speciali komisija–už jiems labiausiai nepatikusią ir neskoningiausią kolekciją.
PODIUMAS: Praeityje pagarsėjusi drabužių modeliuotoja Jolanta Razmienė vakar į teismo posėdžių salę atgūžėjo tarsi ant podiumo — pasidabinusi itin ryškiais drabužiais ir laiminga šypsena.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.