
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPĖSI
Sulčių pakelis kelia pavojų
Skaitytoja redakcijai parašė laišką: „Su vaiku teko lankytis Šiaulių arenoje cirko renginyje. Prie įėjimo buvo patikrinta mano rankinė, kurioje apsaugos darbuotojas pamatė vaikiškų sulčių pakelį. Buvo liepta šias sultis padėti (atiduoti apsaugos darbuotojui) arba neštis į mašiną. Teko jas atiduoti. Aišku, po renginio niekas tų sulčių negrąžino.“
Moteris klausia, ar tai nėra jos teisių pažeidimas? Arenos administracija ir saugos tarnyba rodo viena į kitą.
Petras BALČIŪNAS
petras@skrastas.lt
„Prie durų nestovime“
Gintaras Radavičius, Arenos direktorius, iš karto pasakė, jog tai apsaugos tarnybos darbas. „Mes prie durų nestovime. Be to, biliete yra parašyta, kas draudžiama įsinešti“.
Paklaustas, kokiu teisiniu pagrindu remiasi Arenos vidaus taisyklės, direktorius sakė, taip greitai negalintis pasakyti, tik aiškino, kad panašios taisyklės galioja ir kitur. Ir pasiūlė viską aiškintis su saugos tarnyba.
Paklaustas, ar tas vaikiškų sulčių pakelis nėra konkurentas Arenos prekybininkams, G. Radavičius atsakė, jog „iš dalies taip“.
„Taisyklės — ne mūsų“
Rolandas Nikontas, „Argus“ saugos tarnybos vadovas, “Šiaulių kraštui“ sakė, jog ne apsaugininkai sukūrė tokias taisykles, bet Arena, o saugos darbuotojai jas turi vykdyti.
„Nurodymas — įsinešti nieko negalima. Kai kas į sultis prisipila alkoholio. Griežta kontrolė — dėl kitų asmenų saugumo. Arenoje galima visko nusipirkti“.
R. Nikonto teigimu, Arenoje susirenka daug žmonių, o jeigu kas nors sugalvos padegamojo skysčio atsinešti? Vadovas sakė, kad vaikų taip griežtai netikrina, bet visi suaugusieji turi parodyti, ką nešasi. Kai kuriems iš jų išimtys yra padaromos. O palikti daiktai nėra saugomi.
Turi būti teisinis pagrindas
„Šiaulių kraštas“ konsultavosi su Žmogaus teisių stebėjimo institutu. Jo direktorius Henrikas Mickevičius šį atvejį įvertino kaip galimą perteklinį kišimąsi į žmogaus privatumą.
„Standartas toks: viskas gali būti daroma tik įstatymo pagrindu, taisyklės turi būti parengtos pagal konkretaus įstatymo reikalavimus. Tokių vidaus taisyklių rengėjai turėtų konkrečiai nurodyti, kuo rėmėsi.“
H. Mickevičiaus teigimu, kiekvienas reikalavimas turi būti proporcingas siekiamam tikslui. „Galima veikti ir mažiau privatumą ribojančiomis priemonėmis, pavyzdžiui, skleidžiant informaciją. Jeigu žmogus iš anksto nėra įspėjamas apie draudimus, vėliau jo privatumą ribojanti priemonė jau gali būti neproporcinga“. Anot H. Mickevičiaus, saugos tarnybos turėtų skirti daugiau dėmesio žmonių elgesiui pačių renginių metu, o ne vien tikrinti rankines.
Didesnis privatumo ribojimas kai kuriais atvejais yra būtinas, kai esama rimto pagrindo dėl žmonėms gresiančio pavojaus.
DRAUDIMAI: Prie Šiaulių arenos įėjimo esantys užrašai draudžia įsinešti ledų, bet apie sultis nieko nenurodyta.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
IŠNAŠA
Arenos lankytoja įtarė, kad pažeistos jos teisės.