
Naujausios
Turnyras vyksta nuo 2010 metų
Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis minėjo, jog lygiai prieš dešimtmetį pradėto organizuoti turnyro programoje iš pradžių buvo vien tik mažasis futbolas, o dalyviai – beveik vien žydų bendruomenės nariai.
"Ilgainiui susiformavo naujos tradicijos: daugėjo ne tik rungčių, bet ir išsiplėtė dalyvių geografija. Tad dabar šis atminimo turnyras jau tapo atviras – jame noriai dalyvauja ne tik žydų bendruomenių nariai. Yra varžęsi ir NATO kariškiai. Laikas parodė, jog prieš ketverius metus buvo pasirinkta teisingai," – sakė S. Kerbelis.
Kaip ir ankstesniais metais, turnyre dalyvaus regioninių žydų bendruomenių atstovai – iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ukmergės, Panevėžio, Žagarės, Kužių bei kelių kitų vietų. Vėl iš Izraelio atvyks Liovos Taico broliai, jo dukra Rašella Galinienė (Taicaitė) yra ir viena iš organizatorių.
Tarp varžybų dalyviams įsteigusių prizus yra ir Šiaulių apskrities futbolo federacija, politinės organizacijos bei judėjimai.
Su Lietuvos ir "Makabi" vėliavomis – pirmieji
1988–1989 metais atkuriant Lietuvos žydų "Makabi" sporto klubą, kuris savo veiklos pradžią Vilniuje skaičiuoja nuo 1916-ųjų, Šiauliuose aktyviai veikė L. Taicas ir Oser Gleizer, vadovavę Šiaulių "Makabi" sporto klubui. Iki šio klubo L. Taicas mėgėjiškai žaidė futbolą, krepšinį, o sekmadieniais dar organizuodavo krepšinio mėgėjų varžybas.
Beje, Lietuvos "Makabi" buvo pirmoji respublikos sporto organizacija, kuri atkuriamos nepriklausomybės išvakarėse sugrįžo į tarptautinę "Makabi" sporto šeimą. 1989 m. liepą Izraelyje vykusiose pasaulio Makabi žaidynėse (45 valstybės, 4500 dalyvių) buvo ir Lietuvos delegacija.
Vyksta ir Europos žydų sporto žaidynės. Jose puikiai rungtyniavo Lietuvos futbolininkai, penkis kartus tapę žaidynių prizininkais. Tarp jų buvo ir keletas šiauliečių: 1995-aisiais čempionais tapo Arkadijus Bekeris, Tomas Klicner ir Nikolajus Kvitko. 2011 m. žaidynių auksą pelnė žinomas futbolo meistras Vitalijus Daniličevas, kuris, beje, aktyviai prisideda organizuojant L. Taico turnyrus.
Kvies ir į dviračių žygį, skirtą paminėti olimpiečiams
Pavasarį bendruomenė kvies į irgi jau tradiciniu (šiemet vyks trečią kartą) tapusį dviračių žygį, kuriuo pagerbiami su Šiaulių žydais sąsajų turintys pirmieji Lietuvos olimpiečiai dviratininkai – Isakas Anolikas bei Juozas Vilpišauskas. Pirmasis rungtyniavo 1924 ir 1928 m. olimpiadose, antrasis – 1928 m.
S. Kerbelis įsitikinęs, jog šie neeiliniai miesto sporto istorijos metraščio, kaip ir keletas kitų iškilių sporto asmenybių, dalyviai tiesiog privalo būti įamžinti atminimo lenta, horeljefu ar skulptūra, nes tai – neatsiejama ir Šiaulių kultūrinio paveldo dalis.