
Naujausios
Beveik pusė politikams teiktų klausimų – savivaldybės įstaigų vadovų ataskaitos už 2018 metų veiklą. Vadovai klusniai jau 11 valandą susėdę salėje laukė savo lemties valandos. Deja, per pusantros valandos "atsiskaityti" spėjo tik meras Artūras Visockas ir Administracijos direktorius Antanas Bartulis. Toliau sekė valanda "šventos" pietų pertraukos. Įstaigų vadovai nepasitenkinimą reiškė tyliai murmėdami – neisi juk valdžiai akių draskyti.
Pagaliau po dviejų su puse valandos atėjo ir jų eilė. Viskas vyko maždaug taip: meras perskaito sprendimo pavadinimą. Tuo metu įstaigos direktorius ateina į tribūną. Meras: "Klausimų yra? Pasisakymų? Balsuojame". Direktorius tylėdamas palieka tribūną. Tokio "svarbaus momento" nekuriam direktoriui teko laukti 3-4 valandas, kol atėjo jo eilė.
Politikai turėjo klausimų vos keliems švietimo įstaigų vadovams. Meras aiškiai nuobodžiavo. "Galėtų greičiau tie kompiuteriai spragsėti", – balsavimo procedūra pirmininkaujančiam Tarybai prailgo.
Tiesa, primindamas, kad posėdį internetu stebi miesto gyventojai, meras pasiūlė vadovams pasakyti sakinį-kitą. Tačiau iš anksto pateikę surašytas ataskaitas, jie kalbėti prieš didžiąją daugumą dar visai žalių politikų nepanoro. Nors, tiesą sakant, kai kurie iš jų tribūnoje suspėdavo pasakyti "laba diena".
Miesto galva nusprendė laiką paįvairinti, pasimokydamas lietuviškų žodžių kirčiavimo. Jis klausė mokyklų vadovų, kaip teisingai reikia kirčiuoti žodžius: "Salduvės", "dailės", "Dinara".
Kai kurie direktoriai buvo tokie paslaugūs, kad ne tik paaiškino, kaip kirčiuoti, bet ir nurodė, kuriai kirčiuotei žodis priklauso.
Praplėtęs lietuvių kalbos gramatikos žinias, meras porai vadovų išskirtinai padėkojo už jų darbą.
Ataskaitos per Tarybą ėjo kaip per sviestą. Trys mokykloms vadovaujantys vyrai pasielgė gudriau. Matyt, nusprendę nebežudyti veltui savo laiko, po pertraukos Tarybos salėje nebepasirodė. O jų ir neprireikė. Ataskaitas ir be jų pačių patvirtino.
Politikai turėjo klausimų vos keliems švietimo įstaigų vadovams. Meras aiškiai nuobodžiavo: "Galėtų greičiau tie kompiuteriai spragsėti".
Vienai politikei bandžius pastebėti, kad nereikėtų taip elgtis su įstaigų vadovais, meras pareiškė, kad jų "atėjimas yra pagarbos ženklas". Tik ar pagarba neturėtų būti abipusė? Ar įstaigos vadovą, kuris logiškai mąstant turėtų būti žiauriai užsiėmęs, marinuoti posėdžių salėje beveik visą dieną dėl poros minučių patylėjimo tribūnoje – pagarbu? Miesto meras dažnai pasisako už racionalumą. Ar toks darbas racionalus?
Vicemerui Domui Griškevičiui posėdžio metu tai pasirodė normalu. Anot jo, tai vadovų pasiryžimas paaiškinti politikams, jei kiltų klausimų. Tik kasmet panaši praktika rodo, kad tų klausimų beveik nekyla. Atsakymus rimtai dirbantys Tarybos nariai gauna komitetuose.
Meras A. Visockas savo ataskaitoje pasidžiaugė, kad vis daugiau žmonių stebi miesto Tarybos posėdžius per internetą. Tik ką jie ten mato? Kaip meras perskaito svarstomo klausimo pavadinimą, o jų išrinktieji klusniai spaudo mygtukus? Na, dar kartais opozicija malonų ritmą sutrikdo savo "išsišokimais". Jei ne, žiūrovai, ko gero, išvis nesuprastų, kas vyksta.
Štai Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus, turėjęs politikams tris svarbius klausimus apie miesto gatvių remontą bei bendrojo plano koregavimą, progos praverti burną tribūnoje taip ir negavo. Kai politikams kilo klausimų, meras nusprendė, kad į juos geriau atsakys Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja ir liepė jai užleisti pranešėjo vietą. Tai kam išstatyti pajuokai departamento direktorių?
Miesto Taryba paprastai posėdžiauja kartą per mėnesį. Prieš tai tris savaites klausimus svarsto komitetai. Suprantama, kad politikai turi galimybę išsinagrinėti būsimus sprendimus ir iki posėdžio. O kaip su šiauliečiais? Transliacijos metu niekas nesiteikia net paaiškinti, ką spendžia išrinktieji ir dėl ko maigo mygtukus?
Juk tie, kurie monitoriuose arba telefonuose stebi, kaip dirba jiems miesto politikai, irgi yra Šiauliai. O gal kiek mažiau, nei valdžia?