
Naujausios
Generalinės prokuratūros akiratyje šiuo metu yra atsidūrusi buitine technika prekiavusi elektroninė parduotuvė „Eimeta“. Įtariama, kad šios parduotuvės savininkė ir dar keli asmenys, priimdami iš klientų užsakymus ir gaudami iš jų pinigus, prekių nė neketino pristatyti. Turimais duomenimis, iš užsakovų pasisavinta apie 100 000 eurų.
Prekių – buitinės technikos – nesulaukę ir pinigų susigrąžinti negalėję užsakovai kreipėsi į teisėsaugą. Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Prieš kelias dienas trys įtariamieji buvo sulaikyti, jų namuose atliktos kratos.
Pastaruoju metu nemažai informacijos teisėsauga sulaukia ir apie sukčiavimus elektroninėje drabužių tarpusavio prekybos platformoje „Vinted“. Štai viena moteris ten surado skelbimą, kuriame kelis tūkstančius kainuojanti garsaus prekės ženklo „SaintLaurent“ rankinė buvo parduodama už 500 eurų. Tokia sėkme apsidžiaugusi moteris nedelsdama pervedė pinigus į pardavėjo nurodytą sąskaitą ir ėmė laukti prekės.
Rankinės pirkėja buvo kantri ir vis tikėjo pardavėjo kalbomis apie kažkur pasiklydusią, o paskui ir dingusią siuntą. Po to pasipylė pažadai grąžinti pinigus už dingusią prekę. Tačiau ir vėl atsirasdavo priežasčių, dėl kurių moters vis nepasiekdavo grąžinami pinigai. Tik po kelių mėnesių laukimo moteris susivokė, kad bus patekusi į sukčių aferą ir kreipėsi į policiją.
Ši moteris – ne vienintelė nukentėjusioji, nutarusi „Vinted“ platformoje įsigyti parduodamų prekių. Pastaruoju metu šioje interneto platformoje nukentėjo ne vienas pirkimo-pardavimo sandorius sudarinėjęs pirkėjas.
Tačiau sukčiai nusitaikę ne tik į „Vinted“ platformą. Yra daug įvairiausių skelbimų portalų, kuriuose jie intensyviai darbuojasi, siūlydami prekių labai patraukliomis kainomis. Per dvi pastarąsias savaites Šiaulių ir Telšių apskričių policija sulaukė šešių pranešimų apie tai, jog negavo internetu pirktos prekės ir negali atgauti sumokėtų pinigų, nes pardavėjas tapo nepasiekiamas.
Viena Joniškio rajono gyventoja nesulaukė 100 rulonų šieno ir prarado 180 eurų. Šiauliuose gyvenantis vyras, nutaręs internetu apsirūpinti automobilio detalėmis, neteko 4 000 eurų. Telšių gyventoja, pervedusi užstatą už perkamą butą, atsisveikino su 500 eurų, nes pardavėjas iš karto po šios finansinės operacijos tapo nepasiekiamas.
Taigi, pirkdami internetu iš privačių asmenų, pirkėjai turėtų atsakingai įvertinti, kas slepiasi po pardavėjo vardu. O po juo gali slėptis sukčius, neturintis jokios prekės, o tik norintis išvilioti pinigus.