
Naujausios
Mankštos vyksta beveik kas vakarą
Susitikti 57-erių metų Judita Jurevičienė pakviečia į buvusio Žagarės viešbutuko salytę, kurioje patiesti keli kilimėliai, vienas ant kito sudėti balansiniai kamuoliai, prie sienos priremtas veidrodis, kuriame gali stebėti savo judesius, atlikdamas pratimus.
Vėsu, patalpą šildo tik elektrinis šildytuvas, tačiau moteris sako, kad sportuojant esamos temperatūros užtenka, juolab kad žiema tokia "aksominė". Beveik kiekvieną vakarą, kai baigiasi visi darbai, namų ruoša, vaikai pamaitinti, iki dešimties miesto moterų ir pora vyrų susibėga mankštintis, stiprinti sveikatą.
Užsiėmimus vedanti Judita Jurevičienė rodo tempimo, lankstumo, raumenų stiprinimo pratimus, prie kiekvieno prieidama, padėdama, konsultuodama. Sportuojama su kamuoliais, ant kilimėlių, daromi įtūpstai, vyrams – jėgos pratimai.
Niekas nėra verčiamas sportuoti per jėgą. Jeigu skauda, negalima savęs versti. Pasak instruktorės, normalu, jeigu raumenis maudžia kitą dieną po mankštos. Po valandos darbo salytėje visi bičiuliškai pakeliui apeina ratą po Žagarę ir vakare kritę į lovas ramiai užmiega.
Mankšta, pasivaikščiojimas miestelio gryname ore atgaivina, nuramina, atpalaiduoja, be to, sportuojant organizme išsiskiria laimės hormonai endorfinai.
Dievas žmogų sukūrė judėti
"Daugelio suaugusiųjų problema yra silpni raumenys, nes neįdarbinamas kūno centras ties juosmeniu, pilvu. Žmonės sėdi sukritę prie kompiuterių ar namie ant sofos. Paskui sako, kad yra stuburo išvarža. Bet stuburas krypsta, atsiranda problemos dėl nepalaikomo kūno tonuso, raumenų. Pas mane atėjusios kai kurios moterys iš pradžių negali atsistoti ant balansinės pagalvėlės, atrodo, kad tuoj nukris, o paskui jau ant jos stovėdamas puikiausiai daro pratimus. Dievas žmogų sukūrė ne tam, kad sėdėtų, bet kad judėtų. Net jeigu skutate bulves, geriau ne ant kėdės atsisėsti, bet prie kibiro ar šiukšliadėžės, kur kris lupenos, atsitūpti, – sako Žagarėje dar tik pusmetį su vyru gyvenanti klaipėdiškė. – Žmonės nori sutvirtinti raumenis, pagerinti savijautą, atsikratyti kai kurių skausmų. Labai svarbu yra lankstumas, pagal jį galima spręsti, koks biologinis amžius. Žmogui gali būti 60 metų, bet jei sugebės rankomis pasiekti kojų galiukus, padaryti špagatą, realiai jo organizmas dešimtimi ar dviem dešimtimis metų jaunesnis. Vaikai natūraliai gerai juda, bet jiems vis draudžiame: negalima, neik, nelipk, susimuši."
Pasak J. Jurevičienės, judėjimas aktyvina ir mąstymą. O norint numesti svorio, būtinos sąlygos sportuojant: tinkamas kvėpavimas, prakaitavimas, pulsas, pakylantis iki 120 kartų per minutę ir daugiau.
Medikė pasuko kitu keliu
Vasarą žagarietės sportavo pievelėje prie buvusio Juozo Žlabio-Žengės malūno, o rudenį ėmė dairytis patalpų. Judita kreipėsi į Žagarės seniūną Saulių Kužmarskį, jis ir pasiūlė salytę buvusiame viešbutuke. Moteris mankštas jau pusę metų veda savanoriškai, be užmokesčio, dalyviai tik susimeta pinigų sumokėti už išnaudojamą elektrą.
Judita Jurevičienė pagal išsilavinimą – medikė, bendruomenės slaugytoja, 36-erius metus dirbusi Klaipėdos Universitetinėje ligoninėje. Su vyru užauginusi penkis vaikus, iš kurių jauniausiam sūnui jau 19 metų, pati patyrusi sveikatos problemų, nusprendė išeiti iš darbo ir padėti sau sportu.
"Smarkiai susitrenkiau petį, tad ėmiau ieškoti informacijos, kaip galima būtų atstatyti sąnario pajėgumą. Žiūrėjau daug įrašų internete, bandžiau sau pritaikyti pratimus. Vyrą, kuris yra statybininkas, taip pat pradėjo kamuoti skausmai. Jis norėjo masažų, bet pasakiau, kad darytų pratimus su manimi ir jeigu ta programą per tris savaites nepadės, galės viską mesti. Jam padėjo", – pasakoja moteris.
2018 metais ji VšĮ Lietuvos sporto akademijoje baigė kursus, kuriuose mokėsi ir įgijo pagrindines žinias ir gebėjimus pagal kūno kultūros mokymo programą asmenims, siekiantiems įgyti Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą. Tokį leidimą J. Jurevičienei Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išdavė tų pačių metų rugsėjį.
Didžioji avantiūra
Tais metais brendo ir dar viena permaina. Šeima atvažiavo į Žagarę aplankyti bičiulių. Gerdamas kavą ramioje aplinkoje po ošiančiais medžiais, kur gali basas išbėgti ant žolės netoli čiurlenant upei, Algirdas, tikras klaipėdietis, pasakė lemtingus žodžius: "Jeigu kur nors norėčiau gyventi, tai tokiame miestelyje."
"Aš supratau, kad vyras ne šiaip frazę ištarė, tai tikras, nesumeluotas noras. Mes būtume galėję Klaipėdoje gyventi ir toliau, bet mano žmogus būtų viduje užgesęs. Nors iš pradžių tos minties išsikelti gyventi į Žagarę priimti nenorėjau, bet per metus ją prisijaukinau. Susiradome seną 1890 metais statytą namelį, jį įsigijome ir praėjusių metų liepą "nusėdome" čia. Kai kam gal tai miestas – vaiduoklis su daug tuščių namų, o mums miestas – muziejus. Vyrą ypač sužavėjo informacinės lentelės ant pastatų su užrašais, kas kadaise prieš šimtmetį gyveno, kokie verslininkai, prekiautojai, švietėjai (Žagarės regioninio parko direkcijos projektas – aut. past.). Jis eina ir skaito, paskui man perpasakoja. Aš istoriniais dalykais mažiau domiuosi, bet patinka gamta, ramybė. Vasarą kasdien Žvelgaičio tvenkinyje maudydavausi", – maloniais atradimais naujoje gyvenimo vietoje dalinasi Judita Jurevičienė.
Klaipėdiečiai namą vis dar remontuoja, nes sename pastate reikia daug pertvarkymų. Lentų grindys buvusios paklotos tiesiai ant žemės, be pagrindo, palėpėje – storas sluoksnis spalių, kuriuose kiaunės ir kiti gyviai įsitaisę.
J. Jurevičienė sako, kad Žagarėje ji iš pat pradžių pastebėjo kontrastą: per dideles šventes, Vyšnių festivalį privažiuoja gausybė žmonių, nebelieka vietos, kur automobilį pasistatyti, visi švenčia, džiaugiasi. Bet tai baigiasi ir kasdienybėje ji mato pavargusius žmones.
Taip pat skiriasi didmiesčio ir mažo miestelio gyventojai: "Didelio miesto gyventojai jaučiasi svarbūs, reikšmingi, atsitveria vienas nuo kito vidinėmis sienomis, o čia viskas paprasčiau, gali prieiti prie žmogaus ir jis atsiveria, kalbasi lyg senas pažįstamas, nors gal iš pradžių žiūrėjo su nepasitikėjimo gaidele. Klaipėdoje susidarydavo įspūdis, iliuzija, kad visi yra veikloje, visi juda, kažką daro, bet juk gyvenimas nesustoja niekur, jei turi kažką savyje. Jei iš vidaus nieko nėra, aplinka savaip formuoja ar sulaužo."
Reklama: https://www.atletas.lt/