
Naujausios

Savivaldybė prašo dovanų
V. Purono sukurta "Geležinė lapė" yra Šiaulių nevyriausybinių organizacijų sąjungos nuosavybė.
Mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, kad Savivaldybė siūlo autoriui ir sąjungos pirmininkui Gedeminui Vyšniauskui pasirašyti paramos sutartį. Joje Savivaldybė įsipareigotų eksponuoti „Geležinę lapę“ Talkšos ežero pietvakarinėje kranto dalyje. Prižiūrėti ir esant reikalui atnaujinti šį meninį akcentą bei vietą, kurioje jis pastatytas.
"Geležinė lapė" būtų apdrausta, įrengtas naktinis apšvietimas. Dar vienas sutarties punktas apibrėžia Savivaldybės įsipareigojimą įrengti atminimo lentelę kūrinio autoriui Viliui Puronui ir kūrinį „Geležinė lapė“ dovanojusiai asociacijai.
"Geležinės lapės" autorius ir jos turėtojai ne kartą viešai pabrėžė, kad šį kūrinį dovanojo miestui. Jis nėra miesto nuosavybė, turi kitus šeimininkus. Norėtume jį prižiūrėti ir apdrausti, kad jei atsitiktų koks nelaimingas atsitikimas, būtų aišku, kas už ką atsakingas. Šiuo siūlymu norėtume uždaryti diskusiją dėl "Lapės" ateities, nes dabar teisiškai asociacija galėtų bet kada ją pasiimti ir išsivežti", – komentavo D. Griškevičius.
"Geležinė lapė" padovanota miestui, ne Savivaldybei
Nei "Geležinės lapės" autoriui, nei Šiaulių nevyriausybinių organizacijų sąjungos pirmininkui toks pasiūlymas neatrodo priimtinas.
"Ji jau yra dovanota ir ne aš, o Šiaulių pramonininkai 2019 metais dovanojo, kai Lietuvai sukako 1 000 metų ir tai buvo dovana miestui", – sako V. Puronas, primindamas, kad dar buvo dovanoti suoliukai, kiti darbai.
Jis pabrėžė, kad Savivaldybė – dar ne miestas. Jis supranta, kad kalbama apie šio meninio akcento įregistravimą.
"Suprojektuoti ir pagaminti tokį daiktą reikia talento ir darbštumo. Jį įteisinti, kaip supratau, man trūksta... Kai buvo "Penktasis kėlinys" nuverstas, vyko kiti procesai. Aš atsidūriau situacijoje, kurią išspręsti man neišeina. Miestui "Geležinė lapė" buvo dovanojama už dyką. Tuos įregistravimo klausimus galima išspręsti per 10 minučių, kalbu kaip buvęs administracijos darbuotojas", – dėsto autorius.
Jis aiškino, kad į jį niekas dėl įregistravimo nesikreipė, o vicemeras D. Griškevičius jo telefono numerį žino.
"Kaip bus išspręsta, matysim. Jei Savivaldybė nori kažką padaryti, tai tegul tvarko, tada su manim nežaiskit. Pasikvietėt ir pašnekėjot. Aš žinau, kaip tai kabinetuose daroma", – pyksta V. Puronas.
Jis svarsto, kad gal D. Griškevičius taip nori sublizgėti prieš Seimo rinkimus, tačiau mano, kad tai jam nepadės.
Šiaulių nevyriausybinių organizacijų sąjungos pirmininkas G. Vyšniauskas apgailestavo, kad V. Purono kūryba miesto valdžios nevertinama.
"Jau kokiu 5–7 metus kalbame, kad gal būtų galima jo darbus paeksponuoti. Meras veidu neatsisuka", – sako organizacijos vadovas.
Jis mano, jog derėtų pagerbti V. Puroną už viso gyvenimo nuopelnus, todėl klausimus apie dovaną Savivaldybei planuoja atidėti vėlesniam laikui.
"Valdiškas pasiūlymas – duokit "Lapę" dovanų. Mieste papuošia eglutę, dešimtis tūkstančių išleidžia, paskui viską išmėto. Sprindžio dydžio verkiančios mergaitės galvą nulipina – dešimtis tūkstančių sumoka, o čia duokit dovanų ir bus gerai", – miesto valdžios sprendimais stebisi G. Vyšniauskas.