
Naujausios
Moteriškas standup!
To Šiauliuose dar nebuvo. Standup humoro vakaras „Tai kai pavara panikes“ Šiaulių kultūros centre numatomas šiandien (rugpjūčio 28 dieną) 21 val. Dalyvauja: Goda Ančiukaitytė, Miglė Miglinaitė, Agnė Kruopytė ir pati pačiausia Vita Žiba. Organizatoriai perspėja, kad vakaras tik N-18 ir jokių pasiteisinimų „aš su vaiku…“ ar “mūsų amžiaus vidurkis tikrai virš 36-rių”.
Vita Žiba (Vita Žibaitytė) - po visų negandų ir nesėkmių tęsia savo nelaimių ciklą ir nekantrauja, kad ir jūs pamatytumėt, kaip ji neturi jokių išgyvenimo įgūdžių. Smagu juoktis iš savęs, bet visada smagiau juoktis iš kitų, tad turėsite tam puikią progą.
Goda Ančiukaitytė - labradoro energija juodos katės kūne. Gali pasakyti prastą bajerį dviem šimtams žmonių, bet niekada nepasakys, jei restorano maiste ras plauką. Kerpa plaukus vyrams, nes bijo moterų. Produktyvumas: 10/10, laiko planavimo įgūdžiai: -3/100. Juk mes visi gyvenam ant skraidančio akmens vidury niekur. Tai koks skirtumas?
Miglės Miglinaitės moto - gyvenk ir žvenk. Miglė yra kilusi iš Suvalkijos lygumų. Dieną žmones bando gydyt vaistais, o vakare - bajeriais.
Agnė Kruopytė - žmogus kontrastas: Panevėžio marozė ir dama, kuri gali prajuokinti ir pravirkdyti iki ašarų. Gyvenimo moto ir kitokių reklaminių šūkių neturi, bet gal ką sugalvos scenoje.
„Pietinia kronikas“ - anonso anonsas!
Tai jau tikra Pietinia viruso simptomatika - Šiauliai, o ypač Pietinis rajonas negali būti antri filmo anonso „Pietinia kronikas“ pristatyme, todėl rugpjūčio 29 dieną, 20 valandą, Šiaulių arenoje. bus pristatomas tikrų tikriausias filmo anonsas.
Galima sakyti, kad tai anonso anonsas - oficialaus reklaminio klipo apie filmą pristatymas, bet greičiau - būtinas ir privalomas filmo detalių derinimas su rūsčia Pietinio bendruomene. Na, kad vėliau nebūtų kokių nesusipratimų, ar dar ko.
Jei rimčiau, „Pietinia kronikas“ - filmas pagal legendinį Rimanto Kmitos romaną jau netrukus bus baigtas ir pasieks kino teatrus. Jūsų laukia susitikimas su filmo režisieriumi I. Miškiniu, romano autoriumi R. Kmita bei filmo aktoriumi Džiugu Griniu (TBC), kuris jau dabar yra kylanti Europos kino žvaigždė (https://www.youtube.com/watch?v=MzzdflfGM5U&t=1s) ir kitais ryškių personažų aktoriais. Būtent čia PIETINIS sužinos tikrąją startuojančios premjeros datą.
„Tik šeip pranešu – viečikių skaičius Arenas salikėj labai ribuoc. Nemieguok per Šiaulių naktis - apvuogs realei ir moralei“, - šiaulietiškai komentavo vienas iš festivalio sumanytojų ir organizatorių Remigijus Ruokis.
„A turi ka nuors saldaus ant nakčikes“?!
Didžiausia šių Šiaulių naktų naujiena – rugpjūčio 28-31 naktimis vyks mokymų ciklas, įvairių tipų edukacinės pamokos. Veiksmas išskirtinai tik naktimis. Pavyzdžiui, tapyba, fotografija, kulinariniai užsiėmimai konditerijos mokymai „a turi ka nuors saldaus ant nakčikes“. Viską galima rasti programoje https://naktys.lt/
Tiesa, į šias edukacijas vietų skaičius taip pat nėra begalinis, tačiau pramoga ne vienkartinė - užtikrintai maloniai pradžiugins - jei ne vieną vakarą, tai kitą. Bilietai bus platinami per partnerio Ticketmarket.lt platformą.
„Šiaulių naktys” baigsis būtent rugsėjo 1-ąją - Mokslo ir žinių dieną. Tai bus lyg pasiruošimas naujiems mokslo metams ir viena iš festivalio naujienų, praturtintų įvairiomis edukacijomis. Gera pradžia į mokslo metus!
Beje, nepamirškite, kad rugpjūčio 30-31 dienomis jūsų dėmesio lauks ir jaunimo muzikos scena prie Šiaulių dailės galerijos „A Girdžžž #2“. Čia pasirodys daugybė muzikos grupių ir atlikėjų.
Na o tie, kas tiki laiminga loterija, lai seka mūsų facebook (Šiaulių naktys) ir instagram (@siauliunaktys_official), kur galima laimėti kvietimus į visus renginius.
Šešios parodos ir…
Rugpjūčio 25 dieną Zubovų rūmuose buvo atidarytos iškart šešios parodos. Penkios jų - fotografijos ekspozicijos. Viena - meninė instaliacija. Tai vienas iš „Šiaulių naktų“ renginių. Parodos savotiškai suskamba su kūrybinėmis dirbtuvėmis „Kilowac“, kurios Zubovų rūmuose bus atidarytos iškart po parodų pristatymo. Žiūrovai galės vienu metu aplankyti abu atvirus visuomenei renginius.
Apie ką šios parodos? Šiauliuose gimusi fotografė Žaneta Bytautienė - fotografijos entuziastė, prieš aštuonerius metus kartu su bendraminčiais įkūrusi asociaciją „Fotografijos namai“. Jos parodoje „Muzikos spalvos“ kiekvienas kadras užfiksuoja įvairių koncertų gyvą energiją, jaudulį ir emocijas. Kadrai išties gali suskambėti. Ypač, jei įamžintuose koncertuose teko pabuvoti.
Editos Aleksandravičienės fotografijų parodoje ypatingu kampu užfiksuota tai, ką būtų galima rasti kiekvienuose namuose. Tai buities pasaulį kitomis akimis. Visiškai neatpažįstamas grožis ir bjaurastis, tvarka ir chaosas - tarsi iš kosmoso, kurį kiekvienas turime savo galvose ir namuose.
Daivos Šeibelienės ir Ramunės Bernotaitės bendroje fotografijų parodoje „Miesto miražai“ bus galima išvysti įvairius miesto ritmo virpesius. O gal taip pavyktų kiekvienam iš mūsų? Tereikia stebėti miesto formas, detales, visumą, šviesą? Žodžiais įvardinti tai, ką pamato ir užfiksuoja šios fotomenininkės ypatingai sunku. Geriausia pamatyti.
„Sugriauta Jaunystė“ - ukrainiečių fotografo Oleksijaus Karpovyčiaus (Oleksii Karpovych) darbų paroda. Nuspėjama pavadinimo kilmė? Ar pastebite kontrastą? Jaunystė yra nesugriaunama. Miestai ir žmonės po 2022 m. vasario 24 dienos. Fotografo menas skaudus - siejasi su nepagražinta realybe. Verta pamatyti - Oleksijus bendradarbiauja su tarptautine žiniasklaida.
Lesia Synychenko pristatys meninę instaliaciją, kurios žiūrovai nejučia taps ir jos dalimi - kiekvienas galės pasijusti tarsi šalia savo pasąmonės. Menininkė sako, kad jos kūrybinį suvokimą paveikė mamos meninė aistra ir tėvo žurnalistinė dvasia. Taigi - mokėsi ir studijavo abu dalykus. Menininkės projekte „Saugumo teritorija: pasąmonės tyrinėjimas“ gilinamasi į paslėptą vaikystės prisiminimų įtaką mūsų gyvenimui, dažnai veikiančią po mūsų sąmoningu suvokimu. Menininkė tikisi: „Šia instaliacija ir darbais viliuosi prisiliesti prie nematomų jėgų, kurios formuoja mūsų gyvenimus, ir suteikti prieglobstį nuo pasaulio netikrumo.“
…vienas „Kilowac“
Pleneras „Kilowac“ startavo iškart po parodų atidarymo. Tai kūrybinės dirbtuvės, kuriose niekaip neribojamos menininkų raiškos priemonės ir necenzūruojami atlikimo būdai.
Yra tik dvi taisyklės. Viena – kūrinys turi šviesti, švytėti – elektros energijos galios kilovatus paversti šviesa! Šviesa yra gėris. Ten, kur šviesa – nėra karo. Antra taisyklė – jokių taisyklių.
Belieka pridurti, kad netoli Zubovų rūmų, ant Šiaulių kultūros centro garažo sienos prasidėjo dar vienas gatvės meno procesas. Ukrainietis freskų meistras Antonas Kosikovas, save pristatantis Hudo pseudonimu, ant garažo sienos šią savaitę kuria grafitį. Antonas – tarpdisciplininis menininkas, grafikas, šiuolaikinių neo-freskų dailininkas. Piešti jis pradėjo dar mokykliniame amžiuje po patirto insulto, siekdamas atkurti smulkiąją rankų motoriką.
Gerų emocijų ir IKI!!!