
Naujausios
Viltis praturtėti subliūško
Rugsėjo 23 dieną 25-erių rajono gyventoja per feisbuką gavo turtingą ateitį žadančią žinutę. Parašiusi moteris tikino norinti jai paaukoti 700 000 eurų.
Netrukus su gyventoja per kitą feisbuko paskyrą susisiekė vyras, prisistatęs labdaros teikėjos advokatu. Vyras pranešė, kad stambi suma jau paruošta pervesti, esą liko sutvarkyti paskutinius mokamus formalumus. Pinigų šiems formalumams sutvarkyti „advokatas“ paprašė iš labdaros gavėjos. Kad viskas atrodytų kuo tikroviškiau, tiek aukotoja, tiek advokatas moteriai parodė asmens tapatybės korteles.
Žinios pradžiuginta moteris greičiausiai net nepagalvojo, kad geradariai galėtų būti sukčiai, todėl per du sykius – spalio 9-ąją ir 11-ąją dienomis – iš savo banko sąskaitos į asmens nurodytas banko sąskaitas „už formalumų sutvarkymą“ pervedė 898 eurus.
Nepaisant pinigų pervedimo, žadėtų 700 000 eurų moteris taip ir nesulaukė, o geradariai tiesiog išgaravo. Galiausiai supratusi, jog pateko į sukčių pinkles, moteris kreipėsi į Radviliškio rajono policiją, dėl sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Tyrėjams pavyko išsiaiškinti, kad asmenys, kurių vardais ir pavardėmis prisistatė tariama pinigų aukotoja ir jos teisinis atstovas, Lietuvoje iš tiesų gyvena. Neatmetama, kad sukčiai pasinaudojo jų galbūt pavogtais, o galbūt pamestais asmens dokumentais – ši informacija kol kas nėra patikrinta.
Tyrėjai neatmeta, kad feisbuko paskyros, iš kurių moteriai rašė „geradariai“, greičiausiai nebuvo užgrobtos, gali būti, kad jos fiktyviai sukurtos, naudojantis minėtais asmens dokumentais.
„Laimėjimas“ kainavo keturgubai brangiau
Spalio 19 dieną Šiauliuose, Radviliškio gatvėje, gyvenančiai 60 metų moteriai nepažįstamas asmuo, per „Messenger“ programėlę prisijungęs iš nukentėjusiosios draugės mamos profilio, atsiuntė fiktyvias nuorodas dėl neva parduotuvėje „Maxima“ organizuotos akcijos metu laimėtų 1 250 eurų.
Aukai „užkibus“, apgaule per kelis kartus iš jos sąskaitos pasisavinta 4 518,49 euro.
Sukčiai ne tik seka pasakas apie didelius pinigus, bet ir sukčiauja nukentėjusiųjų vardu imdami kreditus, telefonus ir t. t.
Neteisėtai pasinaudojus Šiauliuose gyvenančio 71 metų vyro duomenimis, „SB Lizingas“ interneto platformoje buvo sudaryta apgavikiška 2 530 eurų kredito paskola.
Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, gyvenantis 27-erių vyras gavo pranešimą, kad salonui „Bitė“ yra skolingas 804,28 euro už du 2023 metų rudenį paimtus mobiliuosius telefonus. Vyras sutarties dėl mobiliųjų telefonų nėra sudaręs.
Suklastojus Šiauliuose, Pirties gatvėje, gyvenančio 50 metų vyro parašą, buvo sudaryta sutartis, pagal kurią už neva jam suteiktas paslaugas ir įsigytą mobilųjį telefoną „Apple Iphone14“ susikaupė 1861,78 euro skola.