
Naujausios
Gruodžio 11 dieną Panevėžio pusiaukelės namuose mirė už 17-metės Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleivės žiaurų nužudymą kalėjusi 32 metų Viktorija Mikalauskaitė (nusikaltimo įvykdymo metu buvusi Lietuvninkaitė). Mirusiosios kūnas su pjautine žazda kakle rastas likus kelioms minutėms iki 13 valandos.
Ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai bei aplinkybėms nustatyti atlieka Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras. Teigiama, kad pagal pirminius duomenis, nėra įrodymų, jog V. Mikalauskaitės mirties priežastis yra nužudymas.
2013 metų gegužės 31 dieną Šiaulių apygardos teismas V. Mikalauskaitei (Lietuvninkaitei) ir Viktorijai Uždavinytei (praeityje – Vaitiekaitytė) paskyrė kalėti 20 metų.
Septyniolikmetė Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleivė dingo 2011 metų liepos 14-ąją. Abi Viktorijos iš pradžių kategoriškai neigė ką nors žinančios apie draugę. Netrukus prispausta įrodymų V. Lietuvninkaitė, pavardę pakeitusi į Mikalauskaitės, pareigūnams prisipažino draugę nužudžiusi Šiauliuose, Tilžės gatvės daugiabučio namo bute.
Nustatyta, kad, įvykdžiusios nusikaltimą, V. Mikalauskaitė su V. Uždavinyte supjaustė aukos kūną dalimis ir, sudėjusios į polietileno maišus, išvežė į ties Aukštabalio gatve esantį šabakštyną. Dalį sudėjo į šaldiklį. Tyrimo metu kai kurių kūno dalių surasti nepavyko.
2023 metų birželį Panevėžio kalėjime už itin žiaurų nužudymą kalėjusios „Šiaulių kanibalėmis“ pramintos šiaulietės Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus nutarimu perkeltos į atvirojo tipo bausmės atlikimo vietą, o tai joms atrišo rankas į laisvę: atsirado teisė matytis su kitais asmenimis išvykus iš bausmės atlikimo vietos, naudotis telefonu, internetu, laisvės atėmimo vietų įstaigai leidus ir esant pateisinamai priežasčiai 14 valandų išvykti iš bausmės atlikimo vietos, be to, savaitgalius praleisti namuose.
Pusiaukelės namai yra tarpinė grandis tarp įkalinimo įstaigos ir laisvės. Pagrindiniai Pusiaukelės namų tikslai yra palengvinti bausmę bebaigiančių atlikti nuteistųjų integraciją į visuomenę bei leisti įkalintiems asmenims palaipsniui prisitaikyti prie gyvenimo laisvėje.