
Naujausios
Sutuoktinių pora – įmonei vadovavęs vyras ir vadovaujančias pareigas ėjusi jo žmona – siunčiami į Šiaulių apygardos teismą dėl vokeliuose mokėtų atlyginimų bei mokesčių vengimo.
Galimai nesumokėtų mokesčių valstybei suma siekia daugiau nei 286 000 eurų. Sutuoktiniams ir jų valdomam juridiniam asmeniui pateikti kaltinimai dėl mokesčių vengimo, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą bei dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo.
Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai nustatė, kad beveik aštuonerius metus, veikdami per nieko apie galimą nusikaltimą nežinojusias administratores, sutuoktiniai savo bendrovės darbuotojams mokėjo atlyginimus vokeliuose. Suskaičiuota, kad bendrai išmokėtų ir į įmonės finansinę apskaitą neįtrauktų pinigų suma gali siekti beveik 370 000 eurų, o į valstybės biudžetą buvo nesumokėta per 104 000 eurų gyventojų pajamų mokesčio ir beveik 153 000 eurų valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų.
Be to, įmonės vadovas galėjo neapskaityti grynaisiais pinigais gautų pardavimo pajamų. Savo įmonės darbuotojams jis galimai liepė vykdyti pardavimus, kurių bendra suma per dvejus metus pasiekė 108 000 eurų, tačiau šios pajamos į bendrovės apskaitą nebuvo įtrauktos, o į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 19 000 eurų pridėtinės vertės mokesčio ir beveik 10 000 eurų pelno mokesčio.
Apriboto ir nuosavybės teise kaltinamiesiems priklausančio turto bendra suma sudaro kiek daugiau nei 308 000 eurų.
Bylai, kurią sudaro 34 tomai, vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Svajūnas Kuizinas.
Šioje byloje civilinius ieškinius yra pateikusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), ieškinio suma – per 146 000 eurų, bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius, civilinis ieškinys siekia beveik 162 000 eurų.
Už mokesčių vengimą, kai mokesčių suma viršija 900 MGL, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už šias nusikalstamas veikas atsako ir juridinis asmuo.