Veterinaro patarimai pradedantiems šunų šeimininkams

Atsisprendus suteikti namus mažam keturkojui, užmezgama ne tik nuoširdi draugystė, bet ir prisiimama didelė atsakomybė. Gyvūnas – ne žaislas, jam reikia dėmesio, šilumos ir patogumų.

Kad pirmieji mėnesiai su nauju keturkoju draugu būtų kuo lengvesni, svarbu tinkamai pasiruošti. O ir vėliau nuslūgus euforijai dėl augintinio atsiradimo, nederėtų pamiršti šuns priežiūros. Štai vet klinika Begemotas specialistai dalinasi patarimais, kurie padės jums ir jūsų augintiniui.

Gyvūno atvykimui į namus pasiruoškite iš anksto

Jei rimtai svarstote apie gyvūno įsigijimą arba priglaudimą, tuomet turite tam žingsniui pasiruošti iš anksto. Prieš parsivežant šuniuką namo, pasirūpinkite svarbiausiais daiktais. Šie daiktai jau turi būti ne tik įsigyti, bet ir radę savo nuolatinę vietą jūsų namuose:

Gultas arba guolis,

Dubenėliai maistui ir vandeniui,

Kramtukai ir žaislai,

Pavadėlis ir antkaklis,

Higienos reikmenys (šukos, nagų kirpimo įrankiai, higienos priemonės),

● Šuns transportavimo narvelis ar krepšys kelionėms.

Šunų maistas taip pat labai svarbus ir jau turėtų būti įsigytas, kad vos tik į namus atvykęs šunelis, apibėgęs namus rastų kampelį su pilnu maisto dubenėliu. Kokį maistą įsigyti patars šuns veisėjas, nes tikrai pastebi ką šunytis labiau mėgsta. Jei šuo iš prieglaudos, pasitarkite su vet klinika Begemotas veterinarais, koks maistas tiktų atstatyti gyvūno jėgas.

Maistas neturėtų būti visuomet vienodas (žmogui irgi gali atsibosti kiekvieną dieną valgomas kepsnys, kad ir koks skanus jis būtų). Taigi verta reguliariai pasikonsultuoti su veterinaru dėl tinkamiausio maisto jūsų augintiniui ir kaskart išbandyti ką nors naujo.

Paruoškite namus naujam smalsiam gyventojui

Kaip ir maži vaikai, šuniukai yra labai smalsūs. Todėl reikia jų saugumui skirti ypatingą dėmesį. Pašalinkite visus gyvūnui pavojingus daiktus, kad jie nebūtų pasiekiami ir negalėtų sužeisti gyvūno ar patys daiktai nenukentėtų nuo vizgančios uodegos ar aštrių dantukų.

Pasistenkite, jog šie daiktai nebūtų pasiekiami gyvūnui:

Elektros laidai ir kabeliai,

Gyvūnams nuodingi augalai (pvz., difenbachijos, lelijos),

Valymo priemonės ir cheminės medžiagos,

● Smulkūs daiktais, kuriuos šuo galėtų praryti.

Namų paruošimas – tai ne tik visko išslapstymas. Taip pat verta sukurti ramų kampelį, kur šuo galėtų jaustis saugiai ir ilsėtis.

Apsilankykite vet klinika Begemotas

Vos parsivežus į namus šuniuką, rekomenduojama apsilankyti pas veterinarą. Apžiūros metu gydytojas veterinaras:

Patikrins bendrą šuns sveikatą,

Sudarys vakcinacijos planą,

Aptars nukirminimo grafiką,

● Patars dėl tinkamos mitybos ir priežiūros.

Su veterinaru gali tekti aptarti ir šuns čipavimo klausimą, jei tai nebuvo atlikta gyvūno veisėjo ar gyvūnų prieglaudos. Taip pat verta pasitarti ir dėl sterilizacijos/kastracijos.

Pirmą kartą susitinkant su veterinaru aptariami rimti klausimai, todėl neverta atidėlioti vizito.

Gyvūno socializacija ir dresūra

Kad šuo užaugtų draugiškas, paklusnus bei ramaus būdo, labai svarbu jį tinkamai socializuoti. Todėl nesvarbu ar tai didelės veislės šiuo, ar kišeninis šuniukas, verta kreiptis į specialistus dėl dresūros ir socializacijos plano. Jūs kaip šeimininkai ten taip pat daug išmoksite ir suprasite šuns veiksmus bei jausmus. Lengviau suprasite kada šuo jumis manipuliuoja, testuoja kantrybės ribas ar bando plėsti savo įtaką.

Ką gero šuniui suteiks dresūra?

Išmokys tinkamai bendrauti su kitais šunimis, gyvūnais ir žmonėmis,

Supažindins gyvūną su skirtingais garsais ir aplinkomis, išmokys nereaguoti ar nebijoti aplinkos pasikeitimo,

● Išmokys pagrindinių komandų ("sėdėti", "gulėti, "ateik", „negalima“).

Mokytis dresūros komandų verta nuo pirmųjų dienų, naudojant pozityvios motyvacijos metodus (skanukus, pagyrimus). Mokytas šuo bus labiau disciplinuotas, tvarkingas, labiau klausys ir bus geresnis draugas.

Nusiteikite kasdieninei priežiūrai

Be maisto ir socializacijos, svarbu nepamiršti ir kasdienės priežiūros. O ją, anot vet klinika Begemotas nauju draugu besidžiaugiantys šeimininkai kartais pamiršta ir veterinarai turi priminti vizito metu.

Ką reiškia „priežiūra“?

Reguliariai valyti augintinio kailį ir ausis,

Karpyti nagus (kad neataugtų per ilgi ir neužlinktų)

Tikrinti dantis ir, jei reikia, juos valyti,

Pasivaikščioti bent kelis kartus per dieną,

● Suteikti tiek aktyvios veiklos šuniui, kad pakaktų išeikvoti perteklinę energiją.

Nepamirškite augintinio sveikatos

Siekiant užtikrinti augintinio gerovę, nepamirškite reguliarių vizitų pas veterinarą vet klinika Begemotas. Vakcinacijos ir periodinės apžiūros padės išvengti rimtų ligų ir užtikrins ilgesnį, sveiką šuns gyvenimą.

Naujo šuns atsiradimas namuose yra ne tik džiugus įvykis, bet ir atsakomybė. Tinkama priežiūra, socializacija ir reguliarios veterinaro apžiūros padės auginti sveiką ir laimingą augintinį, kuris taps nepakeičiama jūsų šeimos dalimi.

Užs. Nr. 572715