Šiaulių apylinkės teismas praleido darbingus metus

ŠAT nuotr.
Šiaulių apylinkės teismo rūmai po reformos – vieni iš trijų šiam teismui priklausančių rūmų.

Šiaulių apylinkės teismas pristatė 2024 metų veiklos apžvalgą, kurioje apžvelgiama bylų nagrinėjimo statistika, lankytojų aptarnavimas, finansai ir kiti klausimai.

„2024 metus pradėjome ir juos baigėme neturėdami aštuonių teisėjų, taip pat patiriame ir teisėjų padėjėjų trūkumą“, – sakė Šiaulių apylinkės teismo pirmininkas Ernestas Šukys.

2024-ieji – apylinkių teismų reformos įgyvendinimo ir pasirengimo naujai reformai metai. Šiaulių apylinkės teismas 2024 metus pradėjo turėdamas nebe šešis, o penkis rūmus – Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Raseinių ir Šiaulių. Buvo uždaryti Teismo Pakruojo rūmai, jų veiklos teritoriją sujungiant su Joniškio rūmų veiklos teritorija, paliekant tik Joniškio rūmus. Antras apylinkių teismų pertvarkos etapas buvo numatytas nuo liepos 1 dienos, tačiau jis buvo atidėtas iki 2025 metų sausio 1-osios, todėl antrąjį metų pusmetį buvo ruošiamasi numatytoms pertvarkoms – apylinkių teismų veiklos teritorijoms sujungti ir perskirstyti. Nuo šių metų sausio 1 dienos vietoje buvusių penkių rūmų, Šiaulių apylinkės teismą sudaro trys rūmai: Radviliškio rūmai, Raseinių rūmai ir Šiaulių rūmai.

„Svarbu ir malonu konstatuoti, kad Teismo veikloje išsikelti uždaviniai buvo įvykdyti – didinome bylų nagrinėjimo operatyvumą. Vidutinė bylos nagrinėjimo trukmė mūsų teisme – 76,95 dienos“, – teigė Šiaulių apylinkės teismo vadovas.

2024 metais Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėtos 15 156 civilinės bylos, 1 378 baudžiamosios ir 395 administracinių nusižengimų bylos. Ikiteisminio tyrimo teisėjai išnagrinėjo 5 351 ikiteisminio tyrimo dokumentą. Nepaisant didelio krūvio, civilinių bylų sprendimų stabilumo rodiklis sudarė 99,83 procento, tai laikytina aukštu stabilumo rodikliu. Baudžiamųjų bylų nuosprendžių stabilumo rodiklis taip pat aukštas – 98,51 procento.

Teismas didelį dėmesį skyrė vidinei ir išorinei organizacijos komunikacijai. Teisme atlikto asmenų aptarnavimo kokybės monitoringo rezultatai yra vieni geriausių tarp visų Lietuvos teismų. Bendras vidurkis – 4,84 balo (aukščiausias vertinimas – 5 balai), 2023 metų šis rodiklis buvo truputį mažesnis – 4,83 balo.