
Naujausios
Jau antrus metus Šiaulių areną valdo koncesijos konkursą laimėjusi įmonė „Šiaulių universali arena“. Po kelių veiklos mėnesių arenos valdytojas kreipėsi į Savivaldybę, nurodydamas pastato būklės trūkumus. Praeitų metų rugpjūtį Savivaldybė nusprendė atlikti Šiaulių arenos atskirų inžinerinių sistemų kapitalinį remontą ir tam numatė miesto biudžete 790 tūkstančių eurų. Ketinta remontuoti šalto vandens vandentiekio, šaldymo-vėdinimo, šildymo, gaisrinės saugos, pastato valdymo, apsaugos-vaizdo stebėjimo ir renginių salės apšvietimo ir kitas sistemas.
Kontrolės komiteto pirmininkas Zakiras Medžidovas kreipėsi į Šiaulių miesto Šiaulių apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo prokurorą, kad įvertintų, ar šioje vietoje nėra daroma žala viešajam interesui, nes opozicijos atstovai buvo įsitikinę, kad minėtų inžinerinių sistemų atnaujinimas yra einamasis remontas ir pagal koncesijos sąlygas turi būti atliekamas koncesininko lėšomis. Prokurorė Lina Matutienė priėmė nutarimą, kad inžinerinės sistemos yra statinio sudėtinė dalis, o ne atskiri inžineriniai statiniai, todėl nėra teisinio pagrindo jų kapitaliniam remontui atlikti. Savivaldybės planuojami atlikti remonto darbai priskirtini paprastajam remontui, kurį turi atlikti koncesininkas. Prokurorė įspėjo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorių Antaną Bartulį nedaryti pažeidimo.
A. Bartulis praėjusią savaitę informavo miesto Tarybą, kad prokurorės nutarimą apskundė aukštesniam prokurorui, kuris jį panaikino. Dabar laukiama naujų veiksmų iš viešojo intereso gynimo prokurorės.
Tačiau besitęsiant teisiniam ginčui lapkričio mėnesį pasikeitė Statybos įstatymas ir Administracijos direktorius patvirtino, kad Savivaldybė kapitalinį remontą darytų tik atnaujinant pastato šildymo sistemą. Kiti numatyti darbai nebeturi kapitalinio remonto statuso, todėl Savivaldybė negali jų atlikti.
„Jie traktuojami kaip einamasis remontas ir jį turės padaryti pats koncesininkas“, – pabrėžė A. Bartulis.
Jis paaiškino, kad Šiaulių arenos šilumos sistemos kapitaliniam remontui iš 790 tūkstančių buvo numatyta skirti apie 300 tūkstančių eurų.
„Matau, kad paprasti ūkiniai klausimai yra politizuojami, tuomet atsiranda nesąmoningi prokuroro įsakymai, kurių jis niekada neturėtų rašyti. Tuomet prarandami pusmečiai, metai“, – meras Artūras Visockas visai neapsidžiaugė, kad Savivaldybė sutaupys miesto biudžeto lėšų.
Meras žadėjo „susitvarkyti popierius“ ir prie tų ar panašių darbų grįžti, nors ir pavėlavus metus ar dvejus.