
Naujausios
Byloje nukentėjusiomis pripažintos senyvo amžiaus moterys. Įtariama, kad iš jų pinigus viliojo trys net po keliolika kartų teisti vyrai. Du iš jų nusikalstama veika užsiėmė, kalėjime atlikdami laisvės atėmimo bausmę.
Praėjusių metų pavasarį garbaus amžiaus šiaulietėms į fiksuotojo ryšio telefonus pradėjo skambinti policijos tyrėju prisistatantis vyriškis, kuris tikino, kad moterys namuose laiko suklastotus grynuosius pinigus, todėl juos būtina patikrinti.
Kalbant telefonu ir skaičiuojant neva padirbtas kupiūras, į namų duris jau belsdavosi kitas „pareigūnas“, kurio misija – surinkti pinigus ir juos neva išvežti patikrinti. Pastarasis, išėjęs pro duris, taip ir nesugrįždavo. Nukentėjusiosios tik po kurio laiko atsipeikėdavo, kad užkibo ant sukčių kabliuko.
Dėl šios sukčiavimo schemos trys garbaus amžiaus šiaulietės prarado namuose turėtas santaupas – sukčiai iš vienos jų išviliojo 3 660 eurų, iš kitos – 3 090 eurų, iš trečiosios – 270 eurų. Dar vienai šiaulietei sukčių pinklių padėjo išvengti šeimos narys – jai bekalbant telefonu su apsimetėliu tyrėju, į namus besibeldžiančiam kitam „pareigūnui“ duris atidarė senjorės žentas. Vyras kaipmat suprato, kad nekviestas svečias atvyko su negerais ketinimais ir jį išvarė.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad senjorėms skambindavo ir apie suklastotas kupiūras pasakodavo Pravieniškių kalėjime bausmę atliekantis 38 metų Kauno rajono gyventojas. Kol šis bendraudavo su aukomis, kartu kalintis 34 metų šiaulietis telefonu naviguodavo laisvėje esantį bendrininką – 37 metų Šiaulių miesto gyventoją, kuris ir vaikščiojo į senyvo amžiaus moterų namus surinkti pinigus.