Biblioteka organizuoja gamtadienius, sveikatos akademiją ir simpoziumą

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos komunikacijos ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Jūratė Sobutienė pristatė bibliotekos renginius.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks du renginių ciklai bei tarptautinė meninio tyrinėjimo laboratorija-simpoziumas.

Renginius spaudos konferencijoje pristačiusi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos komunikacijos ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Jūratė Sobutienė informavo, kad gegužės 28 dieną startuos ciklas „Gamtadieniai: kultūros dialogai mieste“.

Bibliotekos Didžiojoje skaitykloje bus atidaryta Konstantino Prošinskio pieštų grybų paroda iš Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių fondo. K. Prošinskio fenomeną bei „Didžiąją Lietuvos grybų knygą“ pristatys mikologas dr. Jonas Kasparavičius. Grybų piešinių paroda veiks iki birželio 23 dienos.

Gegužės 31 dieną vyks miško maudynės kartu su pirmąja Lietuvoje sertifikuota miško maudynių ir ekoterapijos specialiste Mila Monk Talkšos ir Salduvės miško parkuose.

Birželio 4 dieną suplanuota edukacija vaikams ir šeimoms „Pažink sparnuočius“ su ornitologu Gediminu Petkumi, o birželio 6️ dieną – edukacija „Vorai, erkės, šienpjoviai – 8 kojos, kurių prisibijai?“ su arachnologe dr. Marija Biteniekyte. Tikimasi, kad orai leis edukacijoms vykti ne tik viduje, bet ir miesto parke.

Finalinis gamtadienių renginys „Drugelių šokis: gamtos grožis ir kultūrinės metaforos“ vyks birželio 12 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sode. Entomologijos mokslą, remdamiesi knyga „Vadovas Lietuvos drugiams pažinti“, pristatys Giedrius Švitra, Darius Mikalauskas ir Eglė Vičiuvienė.

Bibliotekoje visą vasarą vyks ir „Sveikatos akademija bibliotekoje“ renginiai. Artimiausias susitikimas numatytas gegužės 29 dieną – edukacija „Perdegimas: kaip atpažinti ir įveikti?“ su Ugne Juodyte.

J. Sobutienė informavo ir apie dar vieną renginį bibliotekoje – gegužės 22 dieną vyksiantį simpoziumą menininkams „Kas sieja Sosnovskio barštį, meškėną ir dirbtinį intelektą?“. Renginį moderuos Silvestras Dikčius.

Gamtininkas Andrejus Gaidamavičiaus skaitys pranešimą „Ne Sosnovskis kaltas, kad apaugome Sosnovskio barščiais“, filosofės dr. Vaivos Daraškevičiūtės pranešimas – „Žmogaus būklė antropoceno epochoje“, DI specialisto Luko Keraičio pranešimas – „Generatyvus dirbtinis intelektas – ką gali jis, ką galiu aš su juo?“.