Naujausios
Birželio 22 dieną Šiauliuose, dainavimo mokykloje „Dagilėlis“, prasidėjo VIII tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas. Konkursas skirtas pagerbti Šiaulių miesto garbės piliečio Sauliaus Sondeckio atminimą.
Renginys prasidėjo iškilmingu atidarymu, o po pietų startavo konkursinė dalis.
Šiemet konkurse dalyvauja jaunieji smuikininkai ir violončelininkai iš Estijos, Latvijos, Suomijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Liuksemburgo, Belgijos, Ispanijos, Pietų Korėjos.
Atlikėjai nuo 9 iki 22 metų varžosi skirtingose amžiaus grupėse – konkursas tęsis birželio 23, 25, 26, 27 dienomis.
Dalyvių pasirodymus vertina tarptautinė komisija, sudaryta iš žymių atlikėjų ir pedagogų.
Smuikininkų komisijos pirmininkas – profesorius Zakhar Bron (Vokietija/Šveicarija), violončelininkų komisijos pirmininkas – profesorius David Geringas (Lietuva/Vokietija).
Konkurso programą papildys meistriškumo pamokos, jas ves komisijos nariai. Pamokos, skirtos jauniesiems muzikams ir jų mokytojams, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyks birželio 28, 29, 30 dienomis.
Birželio 28 dieną 16 valandą koncertas vyks Šeduvos žydų istorijos muziejuje „Dingęs štetlas“. Dalyvaus konkurso laureatai ir komisijos nariai.
Konkurso laureatų ir atlikėjų gala koncerte birželio 30 dieną 18 valandą koncertų salėje „Saulė“ gros konkurso laureatai, tarptautinės vertinimo komisijos nariai bei Šiaulių miesto simfoninis orkestras „Camerata Solaris“ (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis).
VIII tarptautinį Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursą organizuoja Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.