
Naujausios
Šniūraičiuose dominavo džinsinis kodas
Šniūraičių kaimo bendruomenė vėl sukvietė kaimynus į tradicinę gėlių šventę, kuri kaime aidėjo tryliktą kartą. Šįkart jos tema buvo džinsinė.
Į šventę suvažiavę Miežaičių, Daugėlaičių, Diržių, Voskonių, Kutiškių, Karčemų bendruomenių nariai, kaip ir kasmet, stengėsi kuo išradingiau atspindėti šventės temą.
Tradiciškai buvo demonstruojama gėlėmis papuoštų skrybėlių kolekcija, ant scenos lipo ir "gyvos gėlės" – gėlių kostiumais pasipuošę vaikai.
Pati Šniūraičių bendruomenė iš kaimyninių Radviliškio seniūnijos kaimų suvažiavusiems svečiams pristatė rūbų kolekciją "Iš seno – nauja". Ją demonstravo ne tik moterys, bet ir kaimo vyrai.
Bendruomenės į šventę atvyko ne tuščiomis – atsivežė glėbius gėlių, kurios buvo panaudotos kurti gėlių kompozicijas. Šiemet sukurtas puokštes reikėjo įkomponuoti į prikimštas džinsines kelnes.
Už kūrybinį polėkį visos bendruomenės buvo apdovanotos šventės šeimininkų – asociacijos "Šniūraičių bendruomenė" narių sukurtomis puokštėmis.
Rinkti ir stilingiausi šventės dalyviai. Šį titulą pelnė Marytė Bielskienė iš Daugėlaičių ir Stasys Šimaitis iš Šniūraičių.
Šventėje pagerbti gražiausių seniūnijos sodybų šeimininkai – Miežaičių kaimo gyventojai Kristina ir Svajūnas Simaičiai, Vitalija ir Česlovas Rimkai iš Šniūraičių, Renata Savickaitė ir Daivaras Ganys-Oginskis iš Karčemų, Romualdas ir Janina Janušauskai iš Kutiškių, Gintautas ir Aušra Dakniai iš Daugėlaičių, Janina Liugienė iš Mankiškių, Danutė ir Kęstutis Janušauskai iš Voskonių.
Gėlių šventes prieš keliolika metų pradėjusi rengti Šniūraičių kaimo bendruomenė kasmet sugalvoja vis kitokią temą, kuriai pritaiko ir originalią aplinką.
Pernai šniūraitiškiai ir kaimyninės seniūnijos kūrė baltąją šimtmečio gėlių pasaką, kiek anksčiau gėlėmis puošė namų apyvokos daiktus, iš gėlių kūrė paukščius, medžius, verpstes ir kitokias grožybes.
Sidabravo bažnyčioje skambės naujas varpas
Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčioje tikinčiuosius į pamaldas kvies naujas varpinės varpas.
Jis pakeitė suskilusį, avarinės būklės senąjį varpą. Vietoje jo pakabintas naujas 500 kilogramų sveriantis varpas, kuriam pagaminti lėšų skirta iš rajono biudžeto bei tikinčiųjų aukų.
Prieš pakabinant naująjį varpą, Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčios varpinė buvo suremontuota.
Pasak Sidabravo parapijos klebono kunigo Remigijaus Jurevičiaus, niekas nebepamena, prieš kiek laiko skilo senasis Sidabravo bažnyčios varpas ir kokia yra jo skilimo istorija.
"Užtat dabar turime naują, pasakiškai skambantį gražuolį, kuris bus pašventintas rugsėjo 22 dieną", – redakcijai sakė klebonas.
Varpą pašventins Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.
Tai jau antras naujas varpas, kuris skambės Sidabravo parapijos tikintiesiems.
Pernai 420 kilogramų sveriantis varpas buvo pakabintas Vadaktų šv. Agotos bažnyčioje.
Jis buvo išlietas už Seinų krašto (Lenkija) gyventojų paaukotas lėšas ir pakeitė prieš kelerius metus iš varpinės pavogtą, ilgapirščių suskaldytą į gabalėlius ir metalo supirktuvei parduotą varpą.
Po šios vagystės vadaktiškius į pamaldas kvietė 1883 metais pagamintas varpas. Tačiau jo skambesys buvo menkas, mat, tikinčiųjų kvieslys buvo suskilęs ir po to suvirintas. Pakabinus naująjį varpą, senolis buvo išvežtas į Varniuose esantį Žemaičių vyskupystės muziejų.
Abu naujieji varpai išlieti toje pačioje Lenkijos Pšemysl (Przemyśl) miesto varpų liejykloje.