
Naujausios
Teismo sprendimu, iš K. Rupšio konfiskuota 6 480 eurų, kurie buvo rasti per kratą. Neabejojama, jog šiuos pinigus vyras gavo kaip atlygį už atliekamas šnipinėjimo užduotis.
Šnipinėjimo bylą neviešuose posėdžiuose nagrinėjęs teismas konstatavo, jog vyrų padaryti nusikaltimai yra įrodyti jų parodymais, byloje surinkta medžiaga, kitais duomenimis. Įvertinta, jog nusikaltimas padarytas bendrininkų grupėje, vyrai buvo pasiskirstę vaidmenimis: K. Rupšys rinko informaciją, J. Mironovas tarpininkavo. Veikė apie penkerius metus. Surinktą informaciją vyrai perduodavo tik užkoduota, sugebėdavo ją užslėpti net animaciniuose filmukuose.
Kaltinamieji savo kaltę pripažino visiškai.
Tyrimą šioje šnipinėjimo byloje atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuras.
Bylos duomenimis, 2017 metų pabaigoje Lietuvos saugumo tarnybos gavo informacijos apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai, įtarus, kad vykdomas šnipinėjimas.
Įtarta, kad už piniginį atlygį minėti piliečiai galėjo rinkti ir perduoti Rusijos žvalgybai informaciją, kuri ją domino. 2017 metų gruodžio 11 dieną įtariamieji sulaikyti.
Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų ir apie kitokį bendradarbiavimą su svetimos valstybės žvalgybos atstovais.
Minėtos užsienio žvalgybos instituciją domino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai, objektai, karinės vadovybės sprendimai, įsakymai, visa tai buvo fotografuojama.
Rusijos žvalgus domino ir kiti nevieši, tačiau neįslaptinti duomenys.
K. Rupšys ir J. Mironovas turėjo ir dar vieną užduotį – rinkti ir pateikti informaciją apie asmenis, kurie galėtų pradėti bendradarbiauti su svetimos šalies žvalgyba.
Kaltinamieji, laikydamiesi ypatingų konspiracijos priemonių, su Rusijos žvalgybos atstovais slaptai susitikinėdavo tik Rusijoje arba kitose šalyse.