
Naujausios
Lietus keitė festivalio planus. Pradžios koncertas iš "Saulės terasos" persikėlė į PPC "Saulės miesto" vidų. Bet gera festivalio svečių nuotaika nesulijo.
Pirmieji muzika ir šokiu pasveikino Pietų Čilės universiteto liaudies šokių ansamblio ("Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile") nariai.
Ansambliui – 40 metų, nuo pat pradžių jam vadovauja profesorius Julio Mariangel Toledo.
Ansamblis puoselėja tradicinę Čilės ir Lotynų Amerikos kultūrą, aktyviai dalyvauja festivaliuose, yra aplankęs 123 užsienio miestus.
Grupę sudaro apie 30 atlikėjų: dėstytojai, studentai, kiti universiteto atstovai bei Valdivijos bendruomenės nariai.
"Esu sužavėtas, labai geri įspūdžiai, – po pasirodymo sakė ansamblio muzikantas Matias Martinez Gutierrez. – Puikus jausmas dalytis savo kultūra su kitais. Juk jūs mums esate kitoje pasaulio pusėje!"
Kalbantis nuo čiliečio veido nedingo šypsena – kaip ir grojant.
Matias Martinez Gutierrez yra inžinierius, o groja nuo vaikystės. Muzika jam suteikia galimybę keliauti, dalytis geromis emocijomis ir pažinti kitas kultūras. Ansamblyje groja penkerius metus, įsijungė studijų metais.
Keliauti mėgstantis čilietis Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Lietuva, Latvija, Estija, šypsosi muzikantas, nėra tos šalys, apie kurias galvojama vykstant į Europą: įprasta kalbėti apie Ispaniją, Prancūziją ar Vengriją.
"Bet man čia labai, labai patinka, puikus gamtovaizdis, daug nacionalinių parkų", – džiaugėsi Matias Martinez Gutierrez.
Pažintį su Baltijos šalimis jis pradėjo nuo Rygos, vėliau dalyvavo tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje "Ežerų sietuva" Ignalinoje.
Pabjuręs oras čiliečiui nesukėlė rūpesčių: Čilės šiaurėje vasara taip pat būna ir saulėta, ir lietinga, ir vėsi.
"Festivalio lūkesčiai? Dalytis gera nuotaika! Mes šypsomės ir grodami, ir šokdami. Norime, kad mėgautumėtės mūsų muzika. Kad ir būtų keista, tarp mūsų ir jūsų folkloro yra nemažai panašumų!" – įžvelgė Matias Martinez Gutierrez.
Portugalijos, Medeiros salos, folkloro grupė "Monte Verde" į festivalio pradžios koncertą atkeliavo net su lopšiu ant karties.
Ansamblis įkurtas 1967 metais, bet savo veiklą buvo nutraukęs ir vėl atgimė 2002 metais. "Monte Verde" (meno vadovai – Alexandre Rodrigues, Henrique Teixeira, direktorius Marco Mendonça) kasmet dalyvauja tarptautiniuose folkloro festivaliuose savo šalyje ir užsienyje.
Akį akimirksniu patraukia ansamblio narys Nelio su neįprastu instrumentu. Muzikantas trinkteli lazda į grindis: prie jos pritvirtintos lėlės sukaukši.
Penkerius metus ansambliui priklausantis Nelio skaičiuoja: lankėsi Bulgarijoje, Graikijoje, Rusijoje, dabar – dar viena nauja patirtis.
Joks oras, sakė Nelio, ansambliečiams netrukdys parodyti geriausia, ką moka: "Esu laimingas čia ir dabar!"
Portugalai į šokio sūkurį įtraukė ir žiūrovus, išmokydami tradicinio portugalų šokio žingsnių. Jungtinis šokis buvo palydėtas ovacijomis.
Pradžios koncertą užbaigė tarptautiniuose festivaliuose aukštų įvertinimų sulaukę energingieji ispanai iš Zamoros "Don Sancho" (meno vadovas Antonio Martin). Folkloro ansamblis populiarina Kastilijos regiono folklorą.
Visų trijų šalių pasirodymai sulaukė ne tik plojimų, bet ir šūksnių "bravo!"
Pirmoji festivalio diena baigėsi atidarymo koncertu, jame dalyvavo ansambliai iš Čilės, Vengrijos, Indijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Serbijos, Slovakijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos.
Festivalis "Saulės žiedas" tęsis iki liepos 7 dienos.