
Naujausios
Būti krepšininku sunku, bet smagu
Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ patys mažiausi auklėtiniai susitiko su krepšinio komandos „Šiauliai“ žaidėjais Roku Giedraičiu, Eivydu Mološčiaku ir Assem Marei. Vaikus domino, kaip jie tapo krepšininkais, su kokia komanda sunkiausia žaisti, ką mėgsta veikti laisvalaikiu ir ko bijo.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Į krepšinį atvedė tėčiai krepšininkai
„Kada pradėjote žaisti krepšinį?“ – nuskamba pirmasis klausimas. Rokas Giedraitis pasakoja, kad jį, septynmetį, į krepšinį nuvedė tėtis Robertas Giedraitis. „Kadangi jis pats buvęs krepšininkas, tai kaip ir nebuvo kito pasirinkimo“, – šypteli Rokas.
A. Marei ir tėtis, ir mama – buvę krepšininkai. Tėtis netgi buvo Egipto nacionalinės krepšinio rinktinės narys ir 1984 metais dalyvavo Los Andželo olimpinėse žaidynėse. Tačiau pirmoji sporto šaka, kurią teko išbandyti Assem, buvo futbolas, ir tik maždaug po metų, būdamas aštuonerių, kartu su broliu pradėjo lankyti krepšinį. Kodėl metė futbolą? Krepšininkas sako, kad trūko veiksmo.
Eivydas Mološčiakas žaisti krepšinį pradėjo būdamas devynerių. Vaikinas pasakoja, kad į klasę atėjo dabartinis Panevėžio „Lietkabelio“ treneris Kazys Maksvytis ir pakvietė berniukus lankyti krepšinį. „Su keliais klasiokais nusprendėme, kad verta pabandyti, ir štai, sportuoju iki dabar“, – sako Eivydas.
Tikisi pergalės
„Ar tikite, kad laimėsite BBL taurę?“ – klausia vienas mažųjų krepšininkų.
„Tikrai taip, – sako Rokas. – Jau nebėra prieš ką žaisti.“
„Šiaulių“ krepšininkai dėl BBL aukso antradienį, kovo 29 dieną, Estijoje kausis su Tartu „Rock“. Tai bus pirmosios serijos rungtynės.
Paklausti, kurios rungtynės šį sezoną buvo sunkiausios, Rokas ir Eivydas neišskiria kažkurių vienų – visos buvo nelengvos. Assem prisimena vienerias rungtynes su Utenos „Juventus“. Tada „Šiauliai“ turėjo 12 taškų persvarą ir kiek daugiau nei per minutę visą ją iššvaistė.
O su kuria komanda buvo lengviausia žaisti? „Su 5a tarpklasinėse“, – juokauja Rokas.
Mažiesiems smalsu, ir kiek daugiausiai taškų krepšininkams yra tekę pelnyti per rungtynes. Krepšininkai pasitaria ir nusprendžia apsiriboti Lietuvos krepšinio lyga. Eivydas šiame LKL sezone per rungtynes yra pelnęs 10 taškų, Assem – 23 taškus, Roko skaičiai dar įspūdingesni – 29 taškai.
Nelengvas darbas
Kaip pamokoje į viršų kyla rankos: „Ar lengva būti krepšininku?“
„Visai nelengva, – sako Eivydas. – Reikia daug sportuoti, treniruotis, lakstyti. Tai sunkus darbas, bet smagus.“
Kad norint tapti profesionaliu krepšininku reikia turėti daug noro ir daug dirbti, pritaria ir Assem su Roku.
Po treniruočių, rungtynių sportininkai tiesiog ilsisi, žiūri filmus, klausosi muzikos. Eivydas save palepina skaniu maistu. Krepšininkui patinka picos, mėsainiai. Taip pat mėgsta pažaisti boulingą, kompiuterinius žaidimus. „Patinka viskas, kas ir jums tikriausiai“, – šypsosi Eivydas.
Rokas sako, kad po rungtynių paprastai grįžta labai vėlai, bet užmigti greitai nepavyksta, kartais ateina ir antra ar trečia valanda nakties, tad geriausiai atsipalaiduoja žiūrėdamas filmus. „Nesu dar toks žvejys kaip mano tėvukas, kad naktį išvažiuočiau žvejoti“, – šypsosi R. Giedraitis.
Beje, kitą dieną po rungtynių Rokas visada pasižiūri jų įrašą ir analizuoja savo žaidimą.
Ko labiausiai bijo krepšininkai? Rokas iš karto prisipažįsta, kad labiausiai bijo gyvačių. Ir jeigu kas jų įleistų į aikštelę, tai nežinia, kuo viskas baigtųsi.
Gyvačių nemėgsta ir Eivydas, tačiau labiausiai bijo traumų, o jų krepšininkas yra turėjęs ne vieną. Buvo lūžęs ir žandikaulis, ir raktikaulis. Assem didžiausia baimė – taip pat traumos.
Svajoja apie šiltus kraštus
„Kodėl grįžote į „Šiaulius?“ – nuskamba nedrąsus klausimas R. Giedraičiui.
„Nežinau, – gūžteli pečiais Rokas. – Man tiesiog pasakė važiuoti, ir važiuoju.“
Paklausti, kur svajoja žaisti, visi trys krepšininkai sako, kad norėtų žaisti ten, kur šilta. Rokas svajoja apie Ispaniją, Assem dar konkretesnis – jį traukia Barselona, bet dar labiau norėtų patekti į NBA. Eivydas svajoja apie Lietuvos rinktinę, taip pat norėtų žaisti Eurolygoje. O iš šalių jam patraukliausia atrodo Graikija.
A. Marei patinka Šiauliai ir norėtų čia pasilikti dar kuriam laikui. Lietuva jam yra trečioji šalis, kurioje tenka gyventi. Baigęs mokyklą gimtajame Egipte, jis išvyko studijuoti į JAV, Minesotą. Krepšininkas sako, kad Lietuvoje oras panašus kaip Minesotoje. O štai maistas visose trijose šalyse labai skirtingas. Lietuvoje Assem teko paragauti ir šaltibarščių, ir cepelinų, bet šie patiekalai nepatiko. Labiausiai egiptiečiui patinka lietuviškos sriubos. Beje, egiptietis nevalgo kiaulienos. Lietuvoje renkasi patiekalus iš vištienos ir jautienos.
Mokslą ir sportą derinti buvo sunku
Kokie mokomieji dalykai labiausiai patiko mokykloje? Žinoma, mėgstamiausia būsimų krepšininkų pamoka buvo kūno kultūra. O be kūno kultūro? „Fizinis“, – juokauja Eivydas.
Rokui patiko anglų kalba. Akivaizdu, kad ir neblogai sekėsi. Krepšininkas be vargo bendrauja angliškai ir susitikimo metu ne kartą išverčia klausimus egiptiečiui bei jo atsakymus.
Išgirdęs klausimą Assem iš karto sako, kad mokykloje jam nepatiko, bet geriau pagalvojęs parodo pilstymo iš vieno indo į kitą gestą. „Chemija“, – paaiškina legionierius. Pasirodo, krepšininkas mokykloje turėjo įdomų chemijos mokytoją, kuris mokiniams rodydavo įvairius bandymus.
Ir egiptietis, ir lietuviai vienbalsiai sako, kad derinti sportą ir mokslus buvo nelengva. Nepaisant to, visi baigė ne tik vidurines, bet ir aukštąsias.
Rokas Šiaulių universitete baigė bakalauro kūno kultūros ir vadybos studijas. Eivydas studijuoja sporto vadybą Kauno kolegijoje. O štai Assem išsilavinimas su sportu beveik neturi nieko bendro – Minesotos universitete jis baigė komunikacijos ir apskaitos studijas.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
KLAUSIMAI: Mažieji Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtiniai „Šiaulių“ krepšininkams (iš kairės) Rokui Giedraičiui, Eivydui Mološčiakui ir Assem Marei turėjo daug klausimų ir kaip pamokoje kėlė rankas.
AUTOGRAFAI: Ir prieš susitikimą, ir po jo Assem Marei mielai dalijo autografus: kam ant lapelio, o kam ir ant krepšinio kamuolio.
ASMENUKĖ: Beveik dviejų metrų ūgio Rokui Giedraičiui nelengva buvo pozuoti su mažaisiais krepšininkais.