
Naujausios
Riedulininkė į aikštelę skuba po darbų
Ne tik Šiaulių, bet ir visos Lietuvos geriausia 2015 metų žolės riedulio žaidėja išrinkta 27 metų Ramūnė Petrauskaitė sako, kad šis įvertinimas jai yra pats didžiausias ir juo labai didžiuojasi. Merginos sportinį talentą, tvirtumą ir draugiškumą vertina ir žaidėjos – ji yra ne tik komandos „Gintra-Strektė-Universitetas“, bet ir šalies rinktinės kapitonė.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Į salę – kartą per savaitę
Su simpatiška besišypsančia žolės riedulininke susitinkame per pietų pertrauką viename Šiaulių prekybos ir pramogų centre. Mergina netoliese dirba baldų įmonėje vadybininke, prižiūri gaminių kokybę.
Kasdien Ramūnė ir jos komandos draugės po darbų skuba į treniruotes. „Gintra-Strektė-Universitetas“ dabar stengiasi apginti čempionių titulą Lietuvos moterų žolės riedulio uždarų patalpų čempionate.
Pirmajame rate šiaulietės net dvejas rungtynes su sostinės klubais sužaidė lygiosiomis (su „HFTC-Tauru“) – 2:2, su „Žuvėdra-Tauru-Archyvų sistemomis“ – 4:4). Anksčiau to nebūdavo. Kas nutiko? Gal varžovės šiemet stipresnės?
„Manau, lėmė tai, kad neturime, kur treniruotis. Šią žiemą beveik neturėjome salės. Geriausiu atveju gaudavome per savaitę vieną kartą. Atrodo, bėgame, lekiame, bet kamuoliukas nuslysta ir iki vartų nenueina. Žaidžiant salėje reikia daugiau technikos. Lauke, atrodo, gali pasimesti kamuoliuką ir bėgti, o čia to nepadarysi“, – sako riedulininkė.
Šiaulių žolės riedulininkės žiemą treniruojasi krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salėje, tačiau šiemet jos užimtumas buvo labai didelis. Į salę merginos patekdavo tik tada, jei nevykdavo krepšinio ar rankinio treniruotės.
„Kartais būna, kad salę gauname pusę penkių, tada visos bėga iš darbų, vėluoja į treniruotę, ir ji nebūna tokia produktyvi“, – liūdnai šypteli pašnekovė.
Žolės riedulininkės fizinę formą palaiko lengvosios atletikos manieže, prižiūrimos fizinio pasirengimo trenerio Ričardo Podolskio. Kai gauna salę, bėga į salę.
Nepaisant sunkumų, šiaulietės pradeda atgauti formą. Po antrojo rato, kuris vyko savaitgalį Panevėžyje, „Gintra-Strektė-Universitetas“ sutriuškino „Žuvėdros-Tauro-Archyvų sistemų“ ekipą rezultatu 8:1 (5:0), o kitą Šiaulių komandą „Klevas“ – 8:0 (3:0). Visgi turnyrinėje lentelėje išlieka antros. Pirmauja Vilniaus „HFTC-Tauras“. Čempionių likimas spręsis šį savaitgalį Kėdainiuose.
Prastos pasiruošimo sąlygos koją kišo ir prieš kelias savaites Baltarusijoje vykusiame Europos čempionate. Aukščiausiame divizione šiaulietės užėmė septintąją vietą ir nukrito į žemesnį divizioną.
Tačiau pasirodymą Europos čempionate R. Petrauskaitė vertina optimistiškai: „Manau, kad septinta vieta per visą Europą mūsų šaliai, mažai žolės riedulio šeimai, yra labai geras rezultatas. Tikiu, kad kitais metais pavyks sugrįžti į aukščiausiąjį divizioną.“
Įvertinimas svarbus
Lietuvos žolės riedulio specialistai R. Petrauskaitę išrinko geriausia 2015 metų žaidėja. Šis titulas merginai atiteko be didesnės konkurencijos. Nenuostabu, kad ir renkant Šiaulių geriausią žolės riedulininką, buvo nubalsuota už Ramūnę.
„Geriausios metų žolės riedulininkės titulas yra geras įvertinimas ir labai tuo didžiuojuosi. Praeiti metai man buvo geri, gerai sekėsi, ne viename turnyre buvau išrinkta geriausia žaidėja, gal tai ir lėmė. Iš tiesų, stengiuosi suderinti darbą su sportu, stengiuosi eiti į kiekvieną treniruotę“, – sakė sportininkė.
Koks laimėjimas per visą žolės riedulininkės karjerą labiausiai įsiminė? „Jeigu kalbant apie varžybas, kurias esame laimėjusios, tai būtų 2009 metais Šiaulių arenoje vykęs Europos jaunimo merginų uždarų patapų riedulio čempionatas, kuriame tapome čempionėmis“, – prisimena Ramūnė.
Paklausta, kokių savybių reikia žolės riedulininkei, geriausia metų žaidėja susimąsto: „Sunku pasakyti. Visų pirma yra skirtingų žaidėjų komanda: viena turi būti labai greita, kuri prabėga su kamuoliuku ir įmuša įvartį, kita turi būti galvota, kad paduotų kamuoliuką tai greitajai. Daugelis savybių svarbu, ne tik greitis, mąstymas, bet ir ryžtingumas, atsidavimas, darbštumas.“
R. Petrauskaitė žaidžia gynėjos pozicijoje. „Gal jau truputį atsibodo. Norėčiau daugiau palakstyti, į saugus norėčiau, bet treneris manimi pasitiki gynyboje. Lengvesnėse varžybose išleidžia palakstyti ir, atrodo, netrukdau“, – juokiasi pašnekovė.
Laisvalaikį leidžia su draugais ir šeima
R. Petrauskaitė žolės riedulį žaidžia nuo trečios klasės. Šia sporto šaka mergaitę sudomino pradinių klasių mokytoja Irina Dildienė, dabar dirbanti sporto mokykloje „Klevas“ instruktore-metodininke.
Ramūnė yra baigusi ekonomikos edukologiją Šiaulių universitete. Šypsosi, kad mokykloje visada geriau sekėsi tikslieji mokslai, o dabartiniame darbe labiau reikalinga iškalba. Kaip nutiko, kad savo profesinio kelio nesusiejo su sportu?
„Nežinau, taip turbūt susiklostė gyvenimas. Su Jūrate Juodyte buvome išvažiavusios į Belgiją pažaisti (apie 2010 metus – aut. past.). Gavome šiokius tokius pinigėlius. Du sezonus pažaidėme, patiko, bet pagalvojau, kad iš to visą gyvenimą neuždirbsi. Atsirado galimybė įsidarbinti. Patinka tai, ką dirbu“, – sako pašnekovė.
Laisvalaikio dirbančiai ir sportuojančiai merginai lieka nedaug, todėl jį stengiasi praleisti su draugais ir šeima – eina į filmus, koncertus, spektaklius.
Ramūnė džiaugiasi tėvų, brolio, giminaičių palaikymu: „Jie skaito ir seka visas naujienas apie mane, džiaugiasi manimi ir tai yra labai svarbu.“
Pasak Ramūnės, darbą ir sportą tenka derinti daugumai jos komandos draugių. Dauguma yra dirbančios, keletas studijuoja ar mokosi gimnazijose. „Kai kurios dirba pamainomis, vieną savaitę treniruotėse būna, kitą nebūna. Taip ir sukamės“, – šypteli.
Daugelis komandos žaidėjų yra geros draugės ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.
Ar moteriškame kolektyve nebūna „kibirkščių“? R. Petrauskaitė šypsosi: „Aišku, būna ir įtampos. Juk ateiname į treniruotes po darbų, pavargusios, su savo rūpesčiais. Bet pykčio tikrai ilgai nelaikome, pasikalbame, išsiaiškiname ir vėl viskas gerai, vėl visos su šypsenom.“
„Norėčiau daugiau palakstyti, į saugus norėčiau, bet treneris manimi pasitiki gynyboje.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
RIEDULININKĖ: Šiaulių moterų žolės riedulio „Gintra-Strektė-Universitetas“ kapitonei Ramūnei Petrauskaitei geriausios šalies žolės riedulininkės titulas buvo didžiausias ir smagiausias jos darbo ir pastangų įvertinimas.