
Naujausios
Sportininkai jau gyvena olimpiados nuotaikomis
Vakar Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriuje pasveikinti lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė, dziudo imtynininkė Santa Pakenytė ir BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas grįžę iš svarbių rungtynių. Taip pat pasidžiaugta, kad Šiauliams Rio de Žaneiro olimpiadoje atstovaus šeši šiauliečiai, tarp jų – S. Pakenytė ir E. Balčiūnaitė.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Pasitikrino prieš Olimpiadą
E. Balčiūnaitė sugrįžo iš savaitgalį Turkijoje, Mersine, vykusių lengvosios atletikos Europos čempionų klubų taurės finalinių varžybų. Šiaulietė atstovauja klubui „Cosma“, kuris yra pirmasis Lietuvos klubas, patekęs tarp aštuonių stipriausių Europos klubų. Lietuvaičiai šiose varžybose pelnė tris pirmąsias vietas asmeninėse rungtyse bei dar 12 prizinių vietų ir iškovojo ketvirtąją vietą.
Eglė rungtyniavo 800 metrų bėgimo rungtyje ir pelnė penktąją vietą. Pasak sportininkės, pralaimėta finiše.
„Buvo pakankamai stipri konkurencija, teko pakovoti. Negaliu sakyti, kad sekėsi puikiai. Dar nesu geriausios formos. Su treneriu sakome, kad dabar esu baziniame pasiruošime. Turėjau nedidelių traumų ir dabar pakankamai jautrus etapas, kai neaišku, kaip viskas toliau eisis“, – sakė lengvaatletė.
Pasak E. Balčiūnaitės, šios varžybos jai buvo pasitikrinimas prieš artėjančią Olimpiadą, ko dar trūksta, ką reikia tobulinti.
Vasarą lengvaatletė planuoja sudalyvauti varžybose ir treniruočių stovykloje Šveicarijoje bei Lietuvos lengvosios atletikos čempionate. Generaline repeticija prieš Olimpiadą E. Balčiūnaitei turėtų tapti Europos čempionatas, kuris vyks liepą Olandijoje.
„Norėčiau į Rio vykti rugpjūčio 4 dieną. Tai būtų idealu, turėčiau daug laiko adaptuotis ir pasiruošti startui“, – sakė E. Balčiūnaitė.
Negali patikėti sėkme
Dziudo imtynininkė Santa Pakenytė taip pat iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Beje, ji pirmoji lietuvė moteris, kuri olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus dziudo varžybose.
„Aš dar netikiu, kad važiuosiu į Olimpiadą. Nepatikėsiu, kol nepamatysiu savęs sąraše“, – vakar šypsodamasi sakė sportininkė.
Į olimpines žaidynes 24-erių metų šiaulietė pateko pagal pasaulio reitingą. Svorio kategorijoje per 78 kilogramus ji yra 24-a.
S. Pakenytė sako, kad jai iki Olimpiados reikia įgyti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Kartais būna sudėtinga suvaldyti jaudulį prieš varžybas, tačiau darbas su psichologe pamažu padeda įveikti šias problemas. „Anksčiau prieš varžybas net negalėdavau užmigti, galvodavau, kokius veiksmus darysiu, kaip permesiu varžovę. Dabar to nėra, stengiuosi apie nieką negalvoti“, – sako sportininkė.
Tik užvakar S. Pakenytė grįžo iš savaitgalį Meksikoje, Gvadalacharoje, vykusių prestižinių „Judo Masters“ varžybų, kurių prizų fondą sudarė 200 tūkstančių JAV dolerių.
Pasak S. Pakenytės, šios varžybos prilyginamos olimpiadai, nes į jas atvažiuoja 16 stipriausių pasaulio dziudo sportininkių. Burtai šiaulietei nebuvo palankūs – pirmąją kovą lėmė su pasaulio reitinge trečiąją vietą užimančia kine Sisi Ma. S. Pakenytė suklydo ir pralaimėjo, o kinė vėliau iškovojo antrąją vietą.
Sportininkė sakė, kad Meksikoje buvo labai karšta – 36–38 laipsniai karščio, tačiau sugrįžus į Lietuvą pasirodė, kad čia dar karščiau.
„Gvadalacharos miestas įsikūręs pusantro kilometro aukštyje, ten žemas oro slėgis, todėl į salę netgi leido deguonį“, – pasakojo S. Pakenytė.
Sportininkui teko būti ir mechaniku, ir psichologu
Gabrielius Pabijanskas savaitgalį dalyvavo Kolumbijoje vykusiame pasaulio BMX dviračių čempionate. Vaikinų jaunimo grupėje kroso rungtyje aštuoniolikmetis šiaulietis liko 20 vietoje, o atskiro starto lenktynių rungtyje buvo 24-as tarp 57 dalyvių.
„Tikėjausi laimėti, bet sekėsi ne taip gerai, kaip norėjosi. Varžybose turėjau sau atstoti ir psichologą, ir mechaniką, ir trenerį. Buvau vienas lauke karys. Tai turbūt ir lėmė tokį rezultatą“, – apgailestavo sportininkas ir dėkojo belgų komandos mechanikams, kurie tvarkė jo dviratį.
Šiose varžybose taip pat dalyvavo Vilma Rimšaitė. Pasak Gintaro Jasiūno, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo, jos treneris Albertas Rimša buvo įpareigotas rūpintis abiem sportininkais, bet matyt, buvo labiau susitelkęs ties savo auklėtine.
G. Pabijansko treneris Donatas Armonas sakė, kad jo auklėtinis startavo gerai, tačiau vėliau padaryta keletas klaidų, kurias galbūt lėmė psichologiniai momentai.
G. Pabijanskas dalyvauja Europos BMX etapuose ir po pirmųjų etapų yra penktojoje vietoje.
Rekordinis olimpiečių skaičius
G. Jasiūnas pasidžiaugė, kad į Rio de Žaneiro olimpiadą atrinktas rekordinis skaičius šiauliečių – šeši. Be jau minėtų sportininkių S. Pakenytės ir E. Balčiūnaitės, kelialapius yra iškovoję maratonininkė Rasa Drazdauskaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas (startuos 200 metrų dviviečių baidarių distancijoje), parolimpietis lengvaatletis Mindaugas Bilius.
Tikėtina, kad į olimpiadą vykstančių šiauliečių bus ir daugiau. Dėl kelialapio į parolimpines žaidynes dar kovoja lengvaatletis Jonas Spudis. Gali būti, kad vardinio kvietimo sulauks ir BMX dviratininkė V. Rimšaitė.
Apmaudu, kad be kelialapio į Olimpiadą liko kita Šiaulių maratonininkė Remalda Kergytė. Nors lengvaatletė įvykdė olimpinį normatyvą, tačiau tokių šalies sportininkių buvo net šešios, o į Olimpiadą vyks tik trys – kartu su R. Drazdauskaite vyksta Diana Lobačevskė ir po papildomos atrankos kelialapį iškovojusi Vaida Žūsinaitė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
PASIEKIMAS: Santa Pakenytė pirmoji lietuvė moteris olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovausianti dziudo varžybose. Tai svarbus pasiekimas ne tik sportininkei, bet ir jos treneriui Stanislovui Kulikauskui (centre) bei sporto mokyklos „Atžalynas“ vadovui Stanislovui Monkui.
DOVANOS: Lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė džiaugiasi Kūno kultūros ir sporto skyriaus padovanotu rašikliu. Jis labai pravers rašant treniruočių dienoraštį.
ATEITIS: Aštuoniolikmetis BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas (kairėje) šiuo metu yra stipriausias šalyje savo amžiaus grupėje. Tikimasi, kad dar po ketverių metų jis atstovaus Lietuvai olimpiadoje. Kol kas sportininkas ir jo treneris Donatas Armonas norėtų bent jau to, kad į Europos ir pasaulio čempionatus galėtų vykti kartu.