
Naujausios
Tinklinio mėgėjai įkūrė savo lygą
Pavydas kartais yra geras dalykas, kai verčia ryžtis geriems darbams. Šio jausmo vedini keletas tinklinio entuziastų ėmėsi iniciatyvos ir pirmą kartą Šiaulių tinklinio istorijoje įkūrė Šiaulių salės tinklinio mėgėjų lygą. Vasario antroje pusėje startavusioje lygoje – septynios komandos.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Išmanioji komanda
Marius Šidlauskas, Jurgina Jankauskienė, Mantas Lapinskas, Ričardas Gudavičius – iniciatyvių, tinklinį mylinčių žmonių grupė, kuri nepabūgo atsakomybės ir ryžosi Šiauliuose įkurti tinklinio mėgėjų lygą. Entuziastams talkina ir tinklinio mėgėjus konsultuoja Šiaulių sporto sporto mokyklos „Dubysa“ treneris Modestas Strockis.
Pašnekovai sako, kad tinklinio mėgėjų Šiaulių mieste ir rajone netrūksta. Jie renkasi grupelėmis, vasarą žaidžia paplūdimiuose, žiemą nuomojasi sales. Dauguma – savamoksliai.
Penkerius metus mėgėjiškai tinklinį žaidžiantis M. Lapinskas pastebi, kad Šiauliuose, o tikriausiai ir visoje Lietuvoje, tinklinis – užguita sporto šaka. „Per 12 metų, kai mokiausi mokykloje, nė karto per kūno kultūrą nežaidėme tinklinio. Ir dabar labai sudėtinga surasti mokyklos salę, kurioje būtų tinklinio tinklas“, – sako Marius.
J. Jankauskienė pasakoja, kaip prieš keletą metų Vilniuje teko lankytis suaugusiųjų tinklinio mėgėjų mokykloje. Joje žmonės po darbų mokosi tinklinio taisyklių, treniruojasi. Buvo tiesiog pavydu, kad jie tai turi, o šiauliečiai ne.
„Jurgina sako, kad jautė baltą pavydą, o man buvo juodas pavydas. Sostinė turi tris ar keturias lygas, Kaunas turi, net Kelmė, Rokiškis turi“, – sako Mantas.
Prieš trejus metus tinklinį pradėjęs žaisti Marius Šidlauskas tapo bene pagrindiniu lygos iniciatoriumi. Jis prisimena pokalbį su „Dubysos“ direktoriumi ir tinklinio treneriu Aivaru Strockiu: „Jis išsakė mintį, kad žmonės, kurie mėgėjiškai žaidžia tinklinį, galiausiai užsimano rungtynių. Nedrįsau tada apie tai net pasvajoti. Bet kai žaidi savoje kompanijoje metus, antrus, trečius, matai tuos pačius veidus, ir tikrai – susitikti su kita kompanija yra didelė atrakcija, didelis įspūdis.“
Dar prieš įkuriant lygą buvo surengtas keturių komandų turnyras. „Jame pamačiau aktyvių žmonių. Jų nereikia nieko prašyti, jie patys rodo iniciatyvą. Taip ir susikūrė mūsų kolektyvas“, – pasakoja Marius.
„Išmanioji komanda, – priduria Jurgina. – Kiekvienas esame stiprus kažkurioje srityje. Kai susitinka skirtingi žmonės su viena mintimi, iš to gimsta geri dalykai. Nusprendėme kurti tinklinio mėgėjų lygą, kurios iki šiol Šiauliuose nebuvo.“
Užsiregistravo 7 komandos
Entuziastai pasakoja, kad tereikėjo parodyti iniciatyvą, pakalbinti, pakviesti, ir žmonės pradėjo jungtis.
M. Strockio nuomone, toks jau lietuvių bruožas – pirmas nepakalbins, neprieis, bet jeigu parodysi iniciatyvą, mielai prisijungs. Treneris net neabejoja, kad komandų lygoje tik daugės.
Marius sako, kad viena pakalbinta kompanija atsisakė ateiti į lygą, esą žaidžia tik savo malonumui. Jurgina priduria, kad mėgėjai nežino vieni kitų lygio ir gal galvoja, kad kiti bus stipresni: „Iš tiesų, visi vienodi.“
„Bet reikia tų stipresnių varžovų, kad būtų iš ko mokytis. Tada bandai pasitempti iki jų lygio“, – sako Marius.
Į mėgėjų lygą užsiregistravo septynios komandos – beveik 80 tinklinio mėgėjų. „Aksakalai“, „Aukštelkė“, „Brigada“, Joniškio baldai“, „Kristalas“, „Litoža“, „Salduvė“ – iš pavadinimų matyti, kad lygoje žaidžia ne tik Šiaulių miesto tinklinio mėgėjai.
„Moterys jau klausia, kada darysiu moterų lygą“, – juokiasi Jurgina. Norėjosi ir į šią lygą įtraukti moteris, tačiau vyrai nusprendė, kad bus nelygios jėgos. Tačiau finaluose, kurie numatomi gegužę, bus galima išvysti ir parodomąsias moterų komandų rungtynes.
Pirmas sezonas – keturi mėnesiai
Lygos steigėjai apgailestauja tik vieno, kad šiek tiek vėlai startavo – vasario 21 dieną. „Jeigu rudenį salėje būna 30 žmonių, tai pavasarį lieka tik 15“, – sako Marius.
Kad suspėtų sužaisti iki gegužės, lygos rungtynes organizuoja sekmadieniais ir trečiadieniais. Bus žaidžiami du turai, tada – pusfinaliai ir finalai.
Tinklinio mėgėjai patyrė, kad Šiauliuose sunku rasti laisvą salę vakarais. Mokyklų salėse šaltuoju metų laiku treniruojasi sporto mokyklų auklėtiniai, vyksta sporto būreliai, nuomojasi sales ir suaugusieji.
„Įdomiausia tai, kad mūsų rungtynės vyksta ASKA (A. Sireikos krepšinio akademijos) salėje“, – šypsosi Mantas.
Rungtynėms teisėjauja patys žaidėjai, žinoma, ne tuo metu žaidžiančiųjų komandų. Visgi M. Strockis pataria susirasti teisėjus, kurie būtų nešališki. Mantas, vienas iš teisėjų, jau perskaitė visas taisykles, bene 90 puslapių.
Salės tinklinį žaidžia šeši žaidėjai prieš šešis. Lygos nuostatuose yra punktas ir dėl amžiaus. Komandai aikštelėje negali atstovauti daugiau kaip trys žaidėjai iki 30 metų.
„Mėgėjų tinklinis duoda pliusą visam tinkliniui. Dabar skundžiamės, kad mus nukonkuruoja krepšinis, futbolas. Mėgėjas, dalyvaujantis tinklinio lygoje, savo vaiką greičiausiai atves į tinklinį“, – sako treneris M. Strockis.
Tinklinio entuziastai tikisi, kad netrūks ir žiūrovų palaikymo rungtynėse – ateis žmonos, vaikai, draugai.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
ENTUZIASTAI: Iš kairės: tinklinio treneris Modestas Strockis ir tinklinio mėgėjai Jurgina Jankauskienė, Mantas Lapinskas, Marius Šidlauskas ir Ričardas Gudavičius (nuotraukoje nėra) susivienijo jėgas, kad Šiauliuose įkurtų pirmąją salės tinklinio mėgėjų lygą.
Jurginos JANKAUSKIENĖS nuotr.
Varžovų pasisveikinimas prie tinklo. (Komandos Joniškio baldai ir Litoža).
Komandos Litoža ir Salduvė.
Kapitonų šypsenos. (Komandos Joniškio baldai ir Aukštelkė)
Kuršėnų Kristalo žaidėjai dengia padavimą ir stebi priešininkų aikštelę.
Aksakalų komandos tinklininkai puola Kuršėnų Kristalą.
Žaidimas ore. (Komandos Litoža ir Salduvė)