
Naujausios
Vilma Rimšaitė išpildė didžiausią savo svajonę
29-erių šiaulietė Vilma Rimšaitė pateko į Olimpines žaidynes. Vasarą Londone startuosianti BMX dviratininkė konkrečių tikslų nekelia: „Vien patekimas į Olimpiadą su 16 stipriausių planetos sportininkių yra didžiulis pasiekimas.“
Giedrius VAITKEVIČIUS
sportas@skrastas.lt
10-a pasaulyje
V. Rimšaitė kelialapį į olimpines žaidynes pelnė savaitgalį Birmingeme (Didžioji Britanija) vykusio pasaulio mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionato metu. Ji moterų elito grupėje užėmė 10-ąją vietą.
„Čempionatas – labai gerai organizuotas. Važiavau vienoje geriausių trasų uždarose patalpose. Galbūt varžybos tęsėsi per ilgai, nes jos baigėsi apie 10 valandą vakaro“, – įspūdžiais dalijosi V. Rimšaitė. Buvo labai daug netikėtumų, nes trasa – ne techniška. Kalnai nebuvo dideli, tad beveik visos sportininkės turėjo lygius šansus laimėti.
Kelialapį užsitikrino po ketvirtfinalio
29erių šiaulietė antrojo pusfinalio pradžioje griuvo ir finišavo penkta. Tai sutrukdė patekti į pasaulio čempionato finalą, kuriame važiavo aštuonios dviratininkės.
„Greitis buvo labai didelis. Kiekvienas susidūrimas, kontaktas gali turėti didelę įtaką. Griuvau. Skauda, nusibrozdinau, smarkiai susitrenkiau, bet kitą savaitę gal jau būsiu apgijusi“, – traumų nesureikšmino V. Rimšaitė.
Griūtis BMX dviračių sporte – ne naujiena. Jos neišvengta ir ketvirtfinalyje, kuriame V. Rimšaitė aplenkė griuvusias lyderės ir laimėjo. Po ketvirtfinalio šiaulietė suprato, kad vieta Londone – garantuota, o pusfinalis nieko nebelemia.
Kelialapius į Londoną iškovojo keturios sportininkės. V. Rimšaitė tarp jų buvo antra.
Pasaulio čempione tapo V. Rimšaitės komandos draugė 23-ejų prancūzė Magali Potjė (Magalie Pottier). Sidabras atiteko kitai Prancūzijos atstovei – Evai Eju (Eva Ailloud), o bronza – čekei Romanai Labunkovai.
Pernai V. Rimšaitė pasaulio čempionate buvo šešta.
Tikslo siekė 23-ejus metus
V. Rimšaitė bilieto į olimpines žaidynes tikėjosi. Ji buvo viena stipriausių, kuri dar neturėjo kelialapio į Londoną.
„Labai džiaugiuosi. Tai svajonės išsipildymas. Jos siekiau 23-ejus metus. Įdėta labai daug darbo, paaukotas asmeninis gyvenimas, finansai, sveikata... Sunkiausia, kad mūsų sporte gali bet kas atsitikti ir ne visada laimi geriausias. Reikia ir sėkmės. Šįkart man pasisekė“, – džiūgavo V. Rimšaitė.
Ji pasakojo, kad buvo sunku atsitiesti po praėjusios nesėkmės prieš 2008 metų Pekino olimpiadą.
„Viskas smigo į dugną. Daug svarsčiau, ar toliau sportuoti. Prieš šį pasaulio čempionatą stengiausi nieko negalvoti, nes kuo daugiau mąstai, tuo daugiau streso, įtampos. Tai kenkia rezultatui. Kai esi atsipalaidavęs, sekasi geriausiai“, – mano sportininkė.
Startuos 16 stipriausių
Be šiaulietės olimpinėse žaidynėse startuos 15 BMX dviratininkių. 11 merginų pateko pagal šalių reitingą, viena vieta buvo duota šaliai, kuri rengs olimpiadą – Didžiajai Britanijai. Keturios dviratininkės bilietus į Londoną iškovojo atrankos pasaulio čempionato metu.
Po dvi sportininkes deleguos Prancūzija, Australija, Čekija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.
Londono trasoje dviem moterų grupėms bus duota po tris startus. Keturis geriausius bendrus rezultatus pasiekusios sportininkės pateks į finalą. Ten bus vienas važiavimas.
Sportininkams prieš dvi savaites buvo leista išbandyti olimpinę trasą Londone. V. Rimšaitės teigimu, ten nuolat didelis vėjas, kuris gali turėti įtakos.
„Trasa įdomi. Moterims yra tunelis, vyrams – gerų kalnų“, – pasakojo šiaulietė.
Apie tikslus – nedrąsiai
Ji stengsis kuo greičiau susiplanuoti pasiruošimo startams Londone tvarkaraštį. Mergina ketina vykti į Prancūziją, Šveicariją, pasitreniruoti Šiauliuose, Jelgavoje arba Valmieroje.
„Nesinorėtų būti paskutine. Mūsų sporte gali daug ko atsitikti, – sakė mergina, – Visada esu viena, neturiu asmeninio trenerio, grupės kolegų, su kuriais kasdien dirbčiau. Kiti turi visą personalą: trenerius, masažuotojus, analitikus. Amerikiečiai gyvena kartu ir nuolat treniruojasi, tobulėja.“
V. Rimšaitės nuomone, lietuviams trūksta finansų ir noro tapti aukšto lygio sportininkais.
„Turi važiuoti į tarptautines varžybas. Reti tėvai randa lėšų, nes vienų varžybų per metus neužtenka. Geras pavyzdys – Latvija. Ji turi olimpinį čempioną. Šiemet trys vyrai ir viena moteris pateko į olimpiadą“, – lygino V. Rimšaitė.
Ji tapo trečiąja Šiaulių sportininke, dalyvausiančia Londono olimpinėse žaidynėse. Prieš tai kelialapius iškovojo maratonininkės Rasa Drazdauskaitės ir Remalda Kergytė.
Jono TAMULIO nuotr.
STARTAI: Šiemet šiaulietė Vilma Rimšaitė dalyvavo ne tik pasaulio čempionate, bet ir Europos pirmenybių, pasaulio ir Prancūzijos taurės etapuose. Vienas pastarųjų vyks savaitgalį. „Klubas mus labai palaiko. Komandos draugė Magali Potjė tapo pasaulio čempione, aš iškovojau kelialapį į olimpiadą“, – sakė Prancūzijos „Pais de la Loire BMX“ klubui atstovaujanti V. Rimšaitė.
ŠVENTĖ: Vilma Rimšaitė patekimą į Londono olimpines žaidynes atšventė ir su draugais. „Jie visada džiaugiasi, palaiko“, – sako šiaulietė.