
Naujausios
Jei nori būti sveikas, turi padėti sau
Į Kelmę buvo atvykę žinomi Lietuvos gydytojai – viena pirmųjų akupunktūros specialisčių Lietuvoje Danguolė Vasiliauskienė ir jos vyras fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas. Į susitikimą Kelmės kultūros centro fojė susirinko susirinko daug žmonių, besidominčių sveika gyvensena, vaistiniais augalais.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Vaistažolių surinkimas ir paruošimas – didelis mokslas
Gydytojas fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas žoliniais, vaistiniais augalais domisi nuo vaikystės, todėl ir kelmiškiams negailėjo patarimų, iš kurių vietų, kokias ir kaip žoleles rinkti, kaip tinkamai jas džiovinti.
„Vaistažolių surinkimas ir paruošimas yra didelis mokslas, negalima to daryti bet kaip. Netinkamai paruoštos vaistažolės su, pavyzdžiui, įsimetusiu pelėsiu ar kitokiu pagedimu, žmogui gali tik pakenkti, jį apnuodyti. Net ir tinkamai išdžiovintas žoleles reikia laikyti tam tikroje temperatūroje“, – tvirtino fitoterapeutas.
Vaistinei arbatai ar spiritinei ištraukai fitoterapeutas patarė nesirinkti daug žolelių. Įvairios sumaišytos vaistažolės neduoda norimo efekto. Būtina atsižvelgti ir į tai, kokiam tikslui – sveikatai ar grožiui – žoleles ketinama vartoti.
Prieš ruošiantis gydytis vaistažolėmis, reikia žinoti organizmo reakciją. Jei žmogus gyvena įtampoje, padidėja jo skrandžio rūgštingumas, neigiamai veikiama storojo žarnyno flora. Storasis žarnynas, pasak J. Vasiliausko be galo svarbus visai virškinimo sistemai, skydliaukei, kepenims, tulžiai, širdžiai, plaučiams, bronchams, skrandžiui, blužniai, kasai, antinksčiams, priešinėms liaukoms. Gydytojas patarė valgyti mažiau gyvulinės kilmės, turinčio daug baltymų, maisto, mėgautis daržovėmis.
Svarbu, ir kaip žmogus valgo. J. Vasiliauskas teigė, jog prieš pradedant valgyti reikia nusiraminti, atsisėsti, nusišypsoti, gerai sukramtyti maistą. Susinervinus apskritai gerai maisto neimti nė į burną.
Gydytojas fitoterapeutas minėjo keletą labiausiai žinomų, Lietuvoje augančių, labai naudingų vaistinių augalų: mėtas, ramunėles, dilgėles, juozažolę. Daug pagiriamųjų žodžių Juozas Vasiliauskas išsakė kiaulpienei, patenkančiai į pasaulio vaistinių augalų ketvertuką. Sveikatai stiprinti, organizmui išvalyti pravartu per dieną suvalgyti keletą kiaulpienių lapų, vėliau, kai augalas pražysta – po šešis – aštuonis žiedus. Iš džiovintų ir sumaltų kiaulpienių šaknų verdama kava. Iš viso šalyje auga keli šimtai vaistinių augalų.
Gydytojas fitoterapeutas tvirtino, jog vaistiniai preparatai nėra pranašesni už sintetinius, ir atvirkščiai. Būna tokių ligų, kur įmanoma žmogui tik cheminiais vaistais padėti. Bet visuomet gydymą vaistais galima derinti su gydymu žolelėmis. Fitoterapija veiksminga ir rekomenduotina sergant lėtinėmis ligomis, tinka stiprinti organizmą.
Kantrybė, ritmas, laikas ir saikas
Gydytoja Danguolė Vasiliauskienė, viena pirmųjų akupunktūros specialisčių Lietuvoje, prisistatė esanti Rytų alternatyvios medicinos atstovė. Rytų medicina gydytoja domisi keturis dešimtmečius. Senovės Rytų mokslininkai, garsėjantys savo pastabumu, paliko ir dabarties žmonėms naudingų patarimų, kaip gyventi sveikai ir būti žvaliems.
„Žvalumą ir sveikatą palaikyti yra labai paprasta. Reikia kantrybės, ritmo, laiko ir saiko. Maistas ir gėrimas turi būti naudingi vidaus organams, kvapas – malonus uoslei, darbas ir nuovargis – raumenims ir kaulams. Odai malonumą turi teikti tiek šaltis, tiek ir šiluma – turime būti užsigrūdinę“, – pažymėjo gydytoja.
Rytiečiai žmogaus kūne surado daug taškų, atitinkančių vidaus organus. Taškai buvo sugrupuoti, surikiuoti į linijas – 12 meridianų. Kiekvienas organas turi savo liniją arba kanalą su išsidėsčiusiais tam tikrais taškais. Organas meridiane intensyviausiai dirba dvi valandas. Pirmąjį ir vieną iš svarbiausių meridianų rytiečiai pavadino plaučių meridianu. Žmogaus gyvenimas prasideda įkvėpus oro. Plaučių meridiano intensyviausias „darbo“ laikas tęsiasi nuo trečios iki penktos valandos po vidurnakčio.
Tuo laiku, pasak gydytojos, žmogus turėtų keltis ir pradėti fiziškai dirbti arba mankštintis. Plaučių meridianas atsakingas ir už odą, nes žmogus kvėpuoja tiek plaučiais, tiek ir oda. Kartu su prakaitu pasišalina daug nuodingų medžiagų. Todėl ankstų rytą reikia praustis, įsitrinti kūną rankšluosčiais, šepečiais, kad būtų suaktyvinta oda.
„Mes turime žinoti, ką privalome veikti kiekvieno organo intensyviausiu laiku. Norėdami būti sveiki, turime padėti sau“, – sakė Danguolė Vasiliauskienė.
Autorės nuotr.
PATARIMAI: Gydytojas fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas patarė, kada ir kokias vaistines žoleles rinkti, kaip džiovinti.
RYTAI: Gydytoja akupunktūrininkė Danguolė Vasiliauskienė Rytų alternatyvia medicina domisi kelis dešimtmečius. Viešnia pasakojo apie rytiečių mokslininkų žmogaus organizme nustatytus taškus, atitinkančius vidaus organus.