Medikų atsakas: jei numirsite, praneškite

Medikų atsakas: jei numirsite, praneškite

Medikų atsakas: jei numirsite, praneškite

Garbaus amžiaus šiaulietis Vytautas Krištopaitis užsiregistravęs kardiologo konsultacijai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje sužinojo, kad gydytojas jį priims gruodžio mėnesį. „Klausiu registratorės, o jeigu aš numirsiu? Ji man: praneškit. Taip įžeidė“, – guodėsi pacientas.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Į „Šiaulių krašto“ redakciją paskambinęs šiaulietis Vytautas Krištopaitis pasakojo, jog širdies sutrikimų turi keletą metų. Pastaruoju metu kamuojantis nepastovus, didėjantis kraujospūdis paskatino kreiptis į šeimos gydytoją.

„Padarė kardiogramą – bloga, kiti tyrimai irgi nekokie. Išrašė siuntimą pas kardiologus. Užregistravo pas specialistą gruodžiui. Klausiu registratorės, o jeigu aš numirsiu? Ji man: praneškit. Taip įžeidė“, – pasakojo šiaulietis.

V. Krištopaičio širdies sveikata ėmė šlubuoti prieš trejetą metų, dėl itin smarkiai padidėjančio kraujospūdžio ne kartą kvietėsi greitąją medikų pagalbą į namus.

„Kol kas jokia širdies liga nėra diagnozuota, siuntė tirtis pas kardiologus. Lauksiu gruodžio, o kas belieka? Nesuprantu, negi tiek daug žmonių pradėjo sirgti, kad tokios eilės susidaro? Širdis – rimtas reikalas, o čia tiek laiko turėsiu laukti savo eilės“, – piktinosi pensininkas.

Trūksta gydytojų

Atsako Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacinės poliklinikos vedėjas gydytojas Antanas LUKOŠAITIS:

– Poliklinikoje didelis gydytojų trūkumas, tai – problema. Šiuo metu trūksta urologų, oftalmologų, neurologų. Pas šiuos gydytojus susidaro didžiausios eilės.

Eilės yra ir pas populiariuosius gydytojus, kuriuos dėl vienokių, ar kitokių priežasčių pasirenka daugiausia pacientų. Jei pas vieną kardiologą eilė – 3 mėnesiai, pas kitą – savaitė. Būtų pakankamai gydytojų – eilių nebūtų, o dabar gydytojų tik mažėja, išeina į pensiją, pasirenka kitas vietas.

Šiauliuose gyventojų skaičius mažėja, tačiau pacientų srautai – ne. Nemaža dalis pacientų konsultuotis atvažiuoja iš rajonų. Per mėnesį įvyksta 23 tūkstančiai konsultacijų, padauginkite iš 12 ir sužinosite, koks pacientų srautas būna per metus.

Pacientai, kurie registruojasi internetu, mato, kokios eilės, kiek talonų yra pas specialistus, kokie dirba gydytojai. Gali rinktis pas ką konsultuotis, ne tik Šiaulių, bet ir visos šalies.

Mūsų specialistų konsultacijos yra planinės, o ne skubios. Skubi pagalba pacientams teikiama Priėmimo skyriuje. Jei šeimos gydytojas mato, kad pacientui pagal jo sveikatos būklę reikalinga skubi pagalba, ten ir siunčia, ten dirbantys medikai nuspręs, ar reikia pacientą guldyti į ligoninę.

Viskas priklauso nuo gydančio šeimos gydytojo, jis už jo sveikatą atsakingas, žino, gali jo pacientas laukti, ar ne. Tada ir siuntimas rašomas planinei arba skubiai konsultacijai.

Bet kuris gydytojas gali atsiverti internetinį registracijų puslapį ir pasižiūrėti, kokios eilės. Jei nori greičiau, gali siųsti pacientą į Panevėžį, Vilnių, Kauną. Arba pasiskambinti konsultantui ir suderinti papildomą priėmimą.

Visų pirma šeimos gydytojas nusprendžia, ko reikia jo pacientui, nes žino jo sveikatos situaciją. Taip pat šeimos gydytojas siųsdamas pacientą planinei konsultacijai, turi pasirūpinti, kad būtų atlikti visi reikalingi tyrimai.

Pagal Sveikatos ministerijos nurodymus, negali konsultantas priimti ligonį, atėjusį be jokių tyrimų, darbas su pacientu prasideda ne nuo konsultanto, o nuo šeimos gydytojo.

Jei pacientui dėl sveikatos būklės reikalinga skubi pagalba, iškviečiama greitoji ir jis išvežamas į ligoninę. Jei pacientas siunčiamas hipertoninės ligos arba širdies ritmo sutrikimo korekcijoms, gali laukti savo eilės, nes gydymą gauna.

Dauguma pacientų nori patekti pas konsultantus čia ir dabar, visko reikia staigiai – pablogėjus sveikatai pirmiausia kreipiasi į Priėmimo skyrių. Norėčiau priminti, kad visus sveikatos klausimus pacientas turi spęsti su savo šeimos gydytoju, kuris nusprendžia, ko reikia jo pacientui.

Jono TAMULIO nuotr.

PIRMENYBĖ: „Visų pirma šeimos gydytojas nusprendžia, ko reikia jo pacientui, nes žino jo sveikatos situaciją“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacinės poliklinikos vedėjas gydytojas Antanas Lukošaitis.