Sveikos mitybos idėjos padeda tobulėti

Sveikos mitybos idėjos padeda tobulėti

Sveikos mitybos idėjos padeda tobulėti

Greitai plintančios sveikos gyvensenos idėjos keičia visuomenės mitybos įpročius. Žaliavalgiai, iš valgiaraščių išbraukę mėsą bei kitus gyvulinės kilmės produktus, juos pakeičia šviežiais žalumynais. Tai ne tik atnaujina mitybos racioną, bet ir padeda pradėti naują gyvenimo būdą.

vasara@skrastas.lt

Sveikata ir dvasinė ramybė

Prieš maždaug mėnesį žaliavalgystę praktikuoti pradėjo Andrius Kvauka. Jį žengti sveikos gyvensenos keliu paskatino dalyvavimas seminare, kurio pagrindinė tema buvo sveika mityba ir jos svarba.

Vaikinas pripažino, jog žaliavalgystė jam nebuvo naujiena ar kardinalus gyvenimo pokytis: „Visada buvau už natūralų maistą. Šiuo klausimu man pritarė ir draugai“.

24-rių Andrius sako, jog nauji mitybos įgūdžiai į jo gyvenimą atnešė daug pokyčių. Ypač pagerėjo jaunuolio vidinė būsena. Pasak Andriaus, dabar organizmas nebeperkraunamas sunkiai virškinamu maistu, gali lengviau išgauti fizinei veiklai reikalingos energijos bei suvartoja jos kur kas mažiau: „Pavalgius nebeima miegas, jautiesi lengvas“.

Daigina grūdus

Andriaus teigimu, toks mitybos būdas reikalauja daug žinių ir išmanymo, todėl informacijos jis neretai semiasi internete bei bendraudamas su pažįstamais. Jis stengiasi būti pavyzdingas žaliavalgis – norėdamas maitintis daug vitaminų, ląstelienos, skaidulų turinčiu maistu, pats daigina grūdus.

Paklaustas, ar nauji mitybos įpročiai padeda sutaupyti, jaunuolis teigė nepastebėjęs reikšmingų pokyčių savo piniginėje. Tik patikina, jog taupyti maisto sąskaita neverta.

„Kokybiško maisto nereikia tiek daug, kiek reikėdavo nekokybiško, neracionaliai vartojamo ir nesuderinto maisto“, – įsitikinęs Andrius.

Būtina galvoti

Mitybos įpročius pakeitęs vaikinas žaliavalgystę supranta, kaip būdą dvasiškai tobulėti. Jo nuomone, pokyčiai teigiamai paveiks ne tik jo fizinę būseną, bet ir vidines jausenas.

„Per kūną einu į vidų. Kuo labiau organizmas patenkintas, sveikesnis ir stipresnis, tuo geriau jautiesi vidumi – ramesnis protas, geresnės emocijos“, – pasakoja Andrius.

Jaunuolio nuomone, kelias į žaliavalgystę turi būti individualus. Kiekvienam sumaniusiam radikaliai keisti asmeninį valgiaraštį privalu neskubėti ir nuosekliai stebėti, kaip organizmas reaguoja į permainas. Andrius priduria, jog turi būti atsargus: „Kiekvieno organizmas individualus, todėl prisirišimas prie mitybos plano, kuris kažkam tiko, negarantuoja, kad jis tiks ir tau.“

Medikė pataria įvertinti savo sveikatos būklę

Gydytoja reabilitologė Laima Šiaudinienė primena, jog organizmas turi gauti jam reikiamų mineralų, angliavandenių bei baltymų. Šių medžiagų trūkumas gali sukelti negalavimus ar net rimtesnes ligas, todėl vegetarizmą praktikuojantys žmonės neretai kenčia nuo mažakraujystės.

Gydytoja pripažįsta, jog sveika mityba gali palengvinti kepenų darbą bei šlakų pašalinimą iš organizmo. Medikės nuomone, mitybos naujoves žmonės išbando norėdami išspręsti sveikatos problemas. Gydytoja, žmonėms, norintiems išbandyti žaliavalgystę ar vegetarizmą, pirmiausia rekomenduoja kreiptis į dietologą.

Asmeninio albumo nuotr.

POKYČIAI: Šiaulietis Andrius Kvauka savo gyvenimo būdą keičia praktikuodamas žaliavalgystę

Autorės nuotr.

GYDYTOJA: Laima Šiaudinienė norintiems išbandyti sveiką mitybą rekomenduoja kreiptis į dietologą.

.