
Naujausios
Trūksta įvairių sričių gydytojų
„Šiaulių kraštas“ dažnai sulaukia skaitytojų skundų, kad sunku patekti pas vieną ar kitą gydytoją – tenka laukti mėnesį, du ar net ilgiau. Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai pripažįsta, kad trūksta specialistų, tačiau situacijos nevadina kritiška.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Ko trūksta?
Ligoninėje dirba 52 pensinio amžiaus specialistai, mažai jaunų gydytojų. Trūksta trijų dermatovenerologų, vaikų ligų gydytojų ir radiologų, dviejų endokrinologų, intervencinių kardiologų, neurologų, pulmonologų, vaikų chirurgų, anesteziologų-reanimatologų.
Trūksta vieno vidaus ligų gydytojo, hematologo, onkologo-chemoterapeuto, onkologo-radioterapeuto, vaikų kardiologo, vaikų pulmonologo, neurochirurgo, oftalmologo, psichiatro, vaikų ir paauglių psichiatro, reabilitologo.
Ieško medikų, bet poreikio nepatenkina
Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė spaudai Zita Katkienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad skelbimai apie specialistų paiešką ir poreikį skelbiami ligoninės interneto svetainėje, Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje, vykdoma darbuotojų paieška per Lietuvos darbo biržą. Ligoninės vadovai kasmet dalyvauja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto karjeros dienose, kurių metu pristatomas ne tik gydytojų poreikis, bet ir pasakojama apie ligoninės galimybes, diegiamas naujoves.
Jaunų specialistų paieška palengvėjo, kai ligoninė buvo patvirtinta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros ir rezidentūros baze.
„Rezidentų vadovai bei ligoninės vadovai bendrauja su jaunaisiais gydytojais ir kalbina juos likti dirbti Šiauliuose. Ši praktika bene efektyviausia, nes būsimieji gydytojai turi galimybę ne tik išgirsti, bet ir pamatyti puikias ligoninės darbo sąlygas, modernią medicinos įrangą. Kasmet ligoninėje įsidarbina 2–7 jauni gydytojai, tačiau poreikio nepatenkina“, – sakė Z. Katkienė.
Taiko ir nuotolines konsultacijas
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius atkreipė dėmesį, kad kai kurių sričių, dažniausiai siaurų, specialistų Lietuvoje mažai paruošiama, pavyzdžiui, neurochirurgų, žandikaulio chirurgų, kraujagyslių chirurgų, radiologų. Pastarųjų trūkumą turėtų kompensuoti telemedicina, t. y. Šiauliuose padaromi tyrimai, jie elektroniniu būdu nusiunčiami specialistams į Kauno ar Vilniaus klinikas, ten konsultuojama ir atsiunčiamas atsakymas gydančiam gydytojui.
Stinga ligoninėje ir penkių bendrosios praktikos slaugytojų, nors mieste yra šių specialistų ugdymo įstaiga – Šiaulių kolegijos Sveikatos fakultetas.
Medikai apgailestauja, kad atsisakyta rengti anesteziologijos slaugytojus. Jaučiamas poreikis ir kitų profilių bendrosios praktikos slaugytojų.
Jauniems gydytojams butų nedalija
Pasak P. Simavičiaus, ligoninė jauniems specialistams gali pasiūlyti darbo vietą ir atlyginimą. Praėjo tie laikai, kai buvo dalijami tarnybiniai butai ir automobiliai. Gydytojų atlyginimai Šiauliuose nėra mažiausi, kai kurių sričių specialistų lenkia net Vilniaus ir Kauno kolegų atlyginimus.
P. Simavičius pripažįsta, kad mūsų šalyje gydytojų atlyginimai, palyginti su kitų šalių, nėra dideli, todėl nemažai jaunų specialistų išvyksta dirbti į užsienį. Jis pritaria minčiai, kad nemokamus mokslus baigę gydytojai turėtų atidirbti savo šalyje: „Lietuva per biedna šalis, kad turtingoms šalims paruoštų specialistus.“
Kalbėdamas apie gydytojų trūkumą ligoninėje, P. Simavičius pažymėjo, kad katastrofos dar nėra, kol dirba pensininkai: „Jeigu jie sugalvotų visi vienu metu išeiti, tada jau būtų blogai. Viskas sugriūtų.“
Giedriaus BARANAUSKAS nuotr.
POREIKIS: Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius sako, kad jaunų specialistų paieška palengvėjo, kai Šiaulių ligoninė buvo patvirtinta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros ir rezidentūros baze. Kasmet ligoninėje įsidarbina 2–7 jauni specialistai.