
Naujausios
Informuojama, kad tokių laiškų LR muitinės darbuotojai nesiunčia. Atkreipiamas dėmesys, kad tokio tipo laiškai gali sukelti problemų, jei kompiuterio naudotojas bus neatidus ir pasielgs neatsargiai.
Siekiant apsaugoti savo elektroninę informaciją bei savo privačius asmens duomenis nuo šiuo metu internete aktyviai plintančių kompiuterių virusų, kitų žalingų, kenkėjiškų programų pateikiamas patarimas kaip elgtis gavus įtartiną elektroninį laišką:
* Gavęs neaiškaus turinio elektroninį laišką neveikite impulsyviai, iškart nespauskite pateiktų nuorodų, neatidarinėkite prisegtų failų, o ramiai įvertinkite situaciją: "ar tikrai laiškas motyvuotai adresuotas man?", "ar žinutė neatrodo per daug dirbtinė?". Neapgalvotai atliktas veiksmas gali užkrėsti Jūsų kompiuterį kenksmingu kodu, kuris galimai vogs Jūsų informaciją, slaptažodžius, pinigus ir sutrikdys Jūsų veiklą;
* Neatidarinėkite su neaiškios kilmės elektroniniais laiškais gautų priedų – ypač su vykdomųjų bylų išplėtimais (exe, scr, com, pif, vbs, bat, cmd, dll ir pan.). Jei įtartinas priedas gautas iš patikimo siuntėjo – susisiekite su siuntėju (pageidautina – ne el. paštu) prieš bandydami šį priedą atidaryti;
* Neatsakinėkite į neprašytus reklaminio ar informacinio pobūdžio laiškus, įskaitant atsisakymo juos gauti tikslais;
* Nereaguokite į bet kokio pobūdžio (įspėjamojo, grasinamojo, sensacingo, skandalingo, pagalbos prašymo ar pan.) el. laiškus, kuriais prašoma išsiuntinėti juos kuo platesniam gavėjų ratui.