
Naujausios
Priesaika ir palaiminimas
Penktadienį po priesaikos ištikimai tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms, naujokus ir jų artimuosius pasveikino Šiaulių apskrities policijos kapelionas Tomas Reinys. "Ar suvokiate, kad pasirinkote itin sunkią profesiją?", – į jaunuolius kreipėsi jis.
Kunigas suteikė palaiminimą. Jis palinkėjo stiprybės kovojant su negerumais bei padedant žmonėms.
Ceremonijoje tylos minute pagerbta prieš ketverius metus, rugsėjo 4 dieną, girto vairuotojo parblokšta ir mirtinai sužalota Radviliškio rajono policijos komisariato patrulė Ligita Baniulytė. Tada jai, neseniai pradėjusiai karjerą, buvo tik 20 metų.
20 merginų ir 12 vaikinų – toks gausus būrys jaunimo, baigusio M. Romerio universitetą, Lietuvos policijos mokyklą, įvadinio mokymo kursus, papildė Šiaulių apskrities policiją.
Daugumos naujokų tarnyba prasideda Patrulių rinktinėje, dar vadinamoje policininkų kalve, kurioje jie tiesiogiai susidurs su sunkia kasdienybe.
Įgijęs patirties, būrys išsiskirstys po apskrities rajonų – Pakruojo, Radviliškio, Joniškio ir kt. – policijos komisariatus.
Ginti. Saugoti. Padėti
Po iškilmingos ceremonijos šešetas jaunų pareigūnų sutiko pasidalyti mintimis su "Šiaulių kraštu". Tvirtina, kad didžiuojasi savo pasirinkimu dirbti policijoje, žino, jog bus ir juodų dienų, ir sunkių užduočių, ir graudžių situacijų, kurios visam gyvenimui įsirėš į atmintį. "Ginti. Saugoti. Padėti." – jiems nėra tušti žodžiai, jie reiškia tai, kad ginti, saugoti, padėti – tai įsipareigojimas ir atsakomybė prieš kiekvieną žmogų.
23 metų Dainorą Pranckutę, tariant priesaikos žodžius, užvaldė jaudinantis jausmas.
Šiaulių "Saulėtekio" gimnaziją baigusios Dainoros mama – Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro IV skyriaus viršininkė Aurelija Pranckienė – buvo tas žmogus, kuris parodė Dainorai kelią.
"Mama man visada buvo pavyzdys. Noriu būti tokia, kokia yra ji, ir bandysiu to siekti", – sako pareigūnė.
Anot jos, mama, sužinojusi apie dukros ketinimus studijuoti Mykolo Romerio universitete iš pradžių netryško džiaugsmu, bet paskui apsiprato.
"Dabar matau, kad mama džiaugiasi", – šypsosi mergina.
Pasirinkti policininkės kelią 22 metų Karolina Kasputytė apsisprendė likus maždaug pusmečiui iki Šiaulių J. Janonio gimnazijos baigimo. Įstojusi į M. Romerio universitetą ir studijavusi ten ketverius metus, ji tikina, niekada nenusivylusi ir neturėjo net minčių atsisakyti studijų.
"Jei pasirinkome tokį darbą, tai tikrai ne dėl atlyginimo. Pirmiausia – idėja", – užtikrina mergina.
Ji žino, kad šiame darbe bus akimirkų, kai gal suabejos savo pasirinkimu, gal pasijus pavargusi, tačiau tikisi, kad tos akimirkos bus trumputės ir netrukus praeis.
23-ejų Goda Lukšaitė Joniškio rajono policijos komisariate po mokslų taip pat M. Romerio universitete dirba jau pusmetį. Mergina buvo pasirašiusi išankstinę sutartį. Tačiau dabar, davusi priesaiką, ji jaučiasi dar labiau įsipareigojusi žmonėms.
Mergina nuo mažų dienų žinojo, kad nori dirbti darbą, kuriame nebūtų monotonijos, tad niekada nesvajojo apie ramų sėdimą.
"Dirbdama policijoje, jau patyriau, kad kasdien kas nors naujo įvyksta: būna sunku, būna lengviau, žmonės vis nauji, problemos skirtingos", – energija trykšta jauna pareigūnė.
Goda pasekė savo tetos Joniškio rajono policijos pareigūnės pėdomis, kuri jai visada buvo autoritetas.
25-erių Mantas Gribauskas taip pat pasiryžęs tarnauti visuomenei.
Pasirinkdamas tokią profesiją, vaikinas neslepia sulaukęs visokių reakcijų – juk pareigūnus vadina ir ne pačiais gražiausiais epitetais. Panašių reakcijų buvo ir iš kai kurių Manto draugų. Tačiau vaikino apsisprendimo jie nepakeitė, tik atsirinko draugus ir pasirinko bendrauti su tais, kurie palaiko, supranta ir pritaria jo pasirinkimui.
"Mūsų šūkis "Ginti. Saugoti. Padėti", ir tai reiškia, kad mes tikrai niekam blogo nelinkime ir viską darome, kad būtų geriau", – sako Mantas.
Jo svajonė būti policininku gimė vaikystėje. Labai mėgo žiūrėti laidą "Farai" ir stebėti pareigūnų darbą.
27-erių Vaidas Pažereckis įsitikinęs, kad tokios policijos, kokia ji buvo Nepriklausomybės pradžioje, dabar nebėra. Pasak vaikino, atėjo nauja policininkų karta, kuri išties nori tarnauti žmonėms.
"Žinau, kad mūsų karta kitaip tarnaus – be korupcijos ir kitų negražių dalykų. Aš taip manau, – sakė jis. – Jauniems pareigūnams darbas policijoje – ne tik būdas užsidirbti, kur kas svarbiau – misija".
Darbą policijoje nuo Patrulių rinktinės, kaip ir visi jo kolegos, pradedantis Vaidas turi ambicijų profesinėje karjeroje nesustoti. Šmaikštauja, sieksiąs generalinio komisaro vardo. Vis dėlto pradėti ketina nuo pradžių, jei likimas duos mielai taps komisaru. O kol kas V. Pažereckį tenkina ir tyrėjo darbas Patrulių rinktinėje – tai leis patirti policinio darbo virtuvės skonį.
Živilė Daukšaitė darbą pradėjo su užsidegimu: pirmi įvykiai, apsilankymai probleminėse šeimose.
"Puikios emocijos. Sunku net ir nupasakoti. Norisi kuo daugiau išmokti, patirti", – sako 22 metų mergina.
Vis dėlto neslepia, neigiamų emocijų darbe jau spėjo patirti, tik laikosi nuostatos, kad, dirbant tokį darbą, jas būtina išmokti sulaikyti savyje ir neparodyti susierzinimo, nepasitenkinimo.
"Turim būti tiek fiziškai, tiek psichologiškai pasiruošę iš arti pamatyti, koks yra gyvenimas ir kaip kai kurie žmonės sunkiai gyvena", – sako Živilė. Jos žodžiais, kartais žmogui užtenka tik ranką ant peties padėti, žodį pasakyti. O surašyti protokolą, nubausti, panaudoti fizinę prievartą, anot jos, tik tada, kai rankos uždėjimas nededa.