
Naujausios
Už alų ir gumą – netikrais pinigais
Tą pačią dieną demaskuotiems ir policijos areštinėje atsidūrusiems aštuoniems gudročiams pareikšti įtarimai dėl netikrų pinigų laikymo ir realizavimo, trims iš jų – dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.
Rugsėjo 8-osios naktį šeši jaunuoliai iš Pakruojo į Šiaulius atvyko "prasukti biznio". Prie Šiaulių arenos kaip tik vyko didžiulis koncertas, aplink sušilę darbavosi prekybininkai. Nekantraujantys pirkėjai pardavėjus vertė dirbti didžiulėmis apsukomis, o nakties tamsa buvo labai nepalanki piniginėms operacijoms.
Alkoholiniais gėrimais prekiavęs Latvijos pilietis pastebėjo, kad vienas ir tas pats vaikinas, keturis kartus iš jo pirkęs kramtomosios gumos, kaskart vis paduodavo penkiasdešimtinę kupiūrą. Kupiūras apžiūrėjęs atidžiau, vyras pamatė, kad jos yra netikros.
Kai tas pats vaikinas priėjo penktą kartą ir, ištiesęs 50 eurų, paprašė gumos, jis stvėrė šį už pakarpos ir sulaikė.
Laukiant atvykstančių policijos pareigūnų, toje pat prekyvietėje dirbęs kitas pardavėjas sučiupo 16-metį, kuris už netikrą 20 eurų banknotą norėjo nusipirkti alaus.
Prekybininkams įtarimą sukėlė šiurkštus kupiūrų popierius, ant jų nebuvo blizgios juostelės, po Europos Sąjungos vėliava buvo ne parašas, o angliškas užrašas, kad tai – žaidimo pinigai. Be to, ant kupiūros buvo vertikalus angliškas užrašas, bylojantis, jog ši piniginė kupiūra nėra skirta legaliam atsiskaitymui, o skirta pramogoms ir žaidimams.
Abu sulaikytieji atsidūrė areštinėje. 16-mečio kišenėje pareigūnai rado tris rožines tabletes, įtariama, narkotines medžiagas.
Narkotikų prekeiviai neprisipažino gavę klastotes
Nusikaltimą tirti pradėję Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad žaidimams skirtas kupiūras pakruojiškiai įsigijo legaliai – nusipirko iš internetu jomis prekiavusio 29 metų vilniečio. Tinklalapyje buvo skelbiama, kad parduodami puikiai atrodantys netikri pinigai įvairiomis kupiūromis, kuriuos galima panaudoti vadinamajam pinigų lietui inscenizuoti ar kitokioms pramogoms.
Už vienetą pardavėjas prašė dviejų eurų, už dešimt vienetų – 15 eurų, o 50 vienetų – susitarimo reikalas.
Anot tyrėjų, 16-metis su 17-mečiu draugu parsisiuntė šių pinigų ir dar su keliais pakruojiškiais patraukė į Šiaulius, turėdami tikslą už juos nusipirkti narkotinių medžiagų. Narkotikų jie nusipirko. Jei jų prekeiviai vėliau ir pastebėjo jiems įkištus netikrus pinigus, kreiptis į policiją, matyt, nesiryžo, kad nepaaiškėtų jų pačių nusikalstama veikla.
Po to pakruojiškiai atvyko į minėtą koncertą prie Šiaulių arenos, kur du jų buvo sulaikyti, kai bandė už prekes atsiskaityti netikrais pinigais.
Pamatę sulaikymo operaciją, kartu buvę draugai iš įvykio vietos spruko mopedu, kiti sėdo į taksi ir taip pat dingo iš Šiaulių. Taksi vairuotojai jie sumokėjo dviem padirbtomis dvidešimtinėmis ir gavo grąžos tikrą 10 eurų kupiūrą. Taksistė apie padirbtus pinigus sužinojo tik kitą dieną, kai, nuėjusi į parduotuvę, norėjo atsiskaityti už pirkinius.
Pasprukę iš Šiaulių, išsigandę pakruojiečiai netikras kupiūras ir įsigytas narkotines medžiagas nuvežė pasaugoti vienam Šiaulių rajone gyvenančiam pažįstamam 16-mečiui. Kratos metu pas pastarąjį buvo rastos 25 netikros dvidešimties eurų kupiūros ir kvaišalų.
Apsilankę pas netikrais eurais prekiavusį vilnietį, Šiaulių tyrėjai iš jo paėmė per pusantro tūkstančio legaliam atsiskaitymui neskirtų įvairaus nominalo kupiūrų. Jas vilnietis įsigydavo iš dviejų elektroninės prekybos tinklapių.