Parodymus duos AB „Grigeo Klaipėda“ atstovas

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių apygardos teisme apklausiamas AB „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis tvirtino jokių nurodymų veikti neteisėtai nedavęs.

Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje Kuršių marių sąsiaurio taršos baudžiamojoje byloje apklaustas AB „Grigeo Klaipėda“ dabartinis generalinis direktorius Tomas Eikinas, AB „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis. Artimiausiuose teismo posėdžiuose papildomus paaiškinimus teismui duos kaltinamajai AB „Grigeo Klaipėda“ atstovaujantis advokatas.

T. Eikinas teismui pakartojo, kad savo kaltės nepripažįsta, nesupranta kaltinimo esmės, tačiau duoti parodymus teismui sutiko. Jis pabrėžė, kad į bendrovės generalinio direktoriaus pareigas buvo paskirtas 2019 metų gruodį, teigė, kad iki to laiko su bendrovės darbuotojais, įskaitant G. Pangonį, jokių ryšių neturėjo.

G. Pangonis sutiko duoti parodymus, atsakyti į klausimus, tačiau tvirtino, kad savo kaltės nepripažįsta, pareikštus kaltinimus vadino nepagrįstais. Maždaug valandą trukusioje kalboje G. Pangonis pabrėžė, kad jokios nusikalstamos grupės neorganizavo ir jai nevadovavo.

Kaltinamasis tikino, kad jo su bendrove jokie darbo santykiai nesiejo, buvęs tik bendrovės valdybos pirmininkas ir jos ūkinėje veikloje nedalyvavo, AB „Grigeo Klaipėda“ vadovu niekada nebuvo, o sprendimus priimdavo tik bendrovės generalinis direktorius. G. Pangonio tvirtinimu, iš bendrovės tiesioginių vadovų jis nėra girdėjęs apie valymo įrenginių, taršos problemas, anot jo, nebuvo pateikta ir projektų dėl nuotekų valymo. Atsakydamas į klausimus apie valymo įrenginių sklendę, nuotekų nuleidimą į aplinką, tvirtino, kad jokių nurodymų veikti neteisėtai jis nedavė.

Šiandien byloje valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė teismo paprašė į posėdį kviesti ir apklausti pareigūnus, kurie ikiteisminio tyrimo metu paėmė nuotekų mėginius. Artimiausiuose teismo posėdžiuose papildomus paaiškinimus teismui duos kaltinamajai AB „Grigeo Klaipėda“ atstovaujantis advokatas.

Kuršių marių sąsiaurio taršos istorija į viešumą iškilo 2020 metų sausį, teisėsaugai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl į Kuršių marias patekdavusių nevalytų gamybinių nuotekų.

Gamtai padarytą turtinę žalą nustatė Aplinkos apsaugos departamentas, kuris pareiškė įmonei daugiau kaip 48 milijonų eurų civilinį ieškinį.