
Naujausios
Sukčiai „ima“ internetinę bankininkystę
PATIKLŪS ŽMONĖS APGAUTI PAIMANT JŲ VARDU KREDITUS
Radviliškio rajono policijos komisariatas ir apylinkės prokuratūra primynė uodegas dviem sukčiams, kurie pelnėsi, svetimų žmonių vardais internetu imdami kreditus.
Jadvyga BUIVYDIENĖ
jadvyga@skrastas.lt
Moteris patikėjo
Radviliškio rajono apylinkės prokuratūroje atliekami keli ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ir neteisėto asmens duomenų panaudojimo, greituoju būdu gaunant kreditus.
Visose šiose bylose įtariamieji tie patys: Žydrūnas Remeika ir Renatas Bubas.
Vyriškių nusikalstama veika ėmė aiškėti, kai į policiją vienas po kito pradėjo kreiptis žmonės, kurių vardais internetu buvo paimti kreditai. Nukentėjusieji sujudo, kai sulaukė reikalavimų sumokėti kreditą, kurio iš tiesų nėra paėmę.
Į policiją prašyti pagalbos atėjusi 35 metų radviliškietė papasakojo, kad iš matymo pažįstamas Žydrūnas, supratęs, kad moteris sunkiai verčiasi, pasiūlė jai pasiskolinti pinigų ir taip palengvinti savo buitį.
Žydrūnas teigė, kad pinigų gali paskolinti jo sesuo, kuri dirba užsienyje. Tereikia, kad radviliškietė savo vardu išsiimtų internetinę banko kortelę, ir Žydrūno sesuo į sąskaitą iš karto perves pinigų.
Vargingai besiverčiančiai radviliškietei toks pasiūlymas pasirodė priimtinas. Ji drauge su Žydrūnu nuėjo į banką, čia jos vardu buvo sutvarkyti internetinės bankininkystės dokumentai. Kortelę ir visus kitus dokumentus moteriškė atidavė Žydrūnui — jis sakė, kad dokumentai turi būti pas jį, antraip sesuo nesutiks pervesti pinigų.
Kitą dieną pasiteiravusi banke, moteris sužinojo, kad jokių pinigų sąskaitoje nėra. Atėjusi pasiteirauti dar kitą dieną, radviliškietė sužinojo, kad jos vardu yra paimta daugiau nei dviejų tūkstančių litų paskola.
Supratusi, kad ją apgavo, moteris kreipėsi į policiją. Policijoje ji iš nuotraukų greitai atpažino anksčiau teistą Žydrūną Remeiką. Jis ir drauge su juo veikęs Renatas Bubas, pravarde Mafas, netrukus buvo suimti.
Sandoris aludėje
47 metų radviliškietė į policiją kreipėsi po panašaus sandorio su R. Bubu.
Moteris papasakojo su vyriškiu, kurį jo aplinkos žmonės vadina Mafu, susitikusi alaus bare. Kiek pabendravus, Mafas paprašęs moters padėti. Esą jis pametė savo pasą, todėl negali banke atsidaryti sąskaitos, o jam šiomis dienomis turi atsiųsti pinigų iš Anglijos. Vyras paprašė, kad radviliškietė sąskaitą atsidarytų savo vardu ir sutiktų į ją priimti jam iš užsienio turinčius ateiti pinigus. Už šią paslaugą vyriškis žadėjo užmokėti iš būsimųjų pinigų.
Moteriškė sutiko padėti Mafui ir už tai gauti atlygį. Jiedu nuėjo į banką, užpildė sąskaitai atidaryti reikalingus dokumentus. Visus dokumentus pasiėmė R. Bubas.
Po kelių dienų nuėjusi į banką sužinoti, ar sąskaitoje jau yra pinigų, radviliškietė išsiaiškino: jos vardu yra paimta 500 litų paskola, šie pinigai jau pervesti į Ž. Remeikos sąskaitą.
Sukčiams pasidavė ir vyrai
Į pinkles pateko ir Radviliškyje gyvenantis 44 metų vyras.
R. Bubas esą prie vieno prekybos centro sutiktam radviliškiečiui pasiguodė, kad negali naudotis savo sąskaita banke (ji areštuota), todėl neturi galimybių priimti per banką jam ketinamų atsiųsti pinigų.
Toliau — panaši įvykių eiga: R. Bubas paprašė vyriškio savo vardu atsidaryti sąskaitą, kad į ją galėtų ateiti pinigai. Už paslaugą pažadėjo atsilyginti, kai tik sąskaita papilnės. Radviliškietis sutiko, visus bankininkystės dokumentus atidavė R. Bubui ir ėmė laukti atlygio už paslaugą.
Tačiau R. Bubas radviliškiečiui daugiau nebesirodė nei su pinigais, nei be jų. O netrukus vyriškis sužinojo, kad jo vardu yra paimta 1400 litų paskola, ji pervesta į Ž. Remeikos sąskaitą.
Kitam radviliškiečiui, 55 metų vyrui, R. Bubas papasakojo apie neva areštuotą savo sąskaitą, paprašė pagalbos, vyriškis sutiko atsidaryti sąskaitą ir leisti ja pasinaudoti R. Bubui už piniginį atlygį.
Kitą dieną R. Bubas vyriškiui pranešė, jog pinigai jau atėjo į sąskaitą, ir paprašė juos iš banko paimti. Radviliškietis paėmė sąskaitoje buvusius 600 litų ir atidavė juos R. Bubui. Už paslaugą vyriškiui neteko nė lito.
O po kiek laiko radviliškietis gavo pranešimą bankui sumokėti 600 litų, greituosius kreditus teikiančiai įmonei — dar 490 litų. Nuėjęs į banką, vyriškis sužinojo, kad iš įvairių įmonių jo vardu yra paimta per 1700 litų paskolų.
Pavėluotas supratimas
45 metų radviliškietė patikėjo R. Bubo pasakojimu apie neva iš Vokietijos turinčius jam ateiti pinigus ir apie tai, jog šių pinigų jis negalės pasiimti, nes neturi paso.
Moteris sutiko už atlygį padėti: atsidarė sąskaitą, dokumentus atidavė R. Bubui.
Kitą dieną jiedu susitiko prie banko. R. Bubas pranešė, jog į sąskaitą jau pervesta 500 litų, ir paprašė moteriškės juos paimti. Radviliškietė pinigus paėmė ir juos atidavė R. Bubui. Už paslaugą ji gavo 30 litų.
Kitą dieną R. Bubas vėl pranešė, jog reikia paimti sąskaitoje esančius 200 litų. Moteris paėmė ir vėl atidavė vyrui, kuriam, kaip manė, talkino bėdoje. Šįkart už paslaugą jai teko 20 litų.
Tik gavusi pranešimus apie tai, kad turi sumokėti paskolas, moteriškė suprato, kad ją apgavo.
Taikinys — socialiai pažeidžiami žmonės
Ikiteisminius tyrimus kontroliuojantys rajono Apylinkės prokuratūros pareigūnai sako, kad visi nuo sukčių nukentėję radviliškiečiai — bedarbiai, priskiriami socialiai remtinų žmonių kategorijai. Daugelis iš jų nelabai suprato, kas toji internetinė bankininkystė, nemanė, kad internetu galima gauti paskolų.
R. Bubas ir Ž. Remeika teisėsaugininkams gerai žinomi, abu po kelis kartus teisti. Pirmasis — už sukčiavimą, vagystes, už tai, kad kitų vardu ėmė prekes lizingu, antrasis — už vagystes.
Pareigūnai turi pagrindo įtarti, kad jiems padėjo viena moteris. Jos vaidmuo — kompiuteriu atlikti operacijas, reikalingas gauti paskolas.
Prokuratūros pareigūnai įtaria, kad nuo šių sukčių gali būti nukentėję ir daugiau rajono gyventojų. Galimi nukentėjusieji raginami nedelsiant kreiptis į Policijos komisariatą.
„PROGRESAS“: Sukčiai ėmėsi naujų būdų apiplėšinėti patiklius žmones. Pasisavinę internetinės bankininkystės duomenis, jie svetimu vardu ima greitus kreditus ir persiveda į savo sąskaitas.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Policijos komisariato archyvo nuotr.
ISTORIJOS: Renatas Bubas prikurdavo įvairiausių istorijų, kad įtikintų vargingai gyvenančius žmones už nedidelį atlygį savo vardu atidaryti banke sąskaitą ir leisti ja pasinaudoti. Įkalbintųjų žmonių vardais jis vėliau imdavo paskolas.
„VERSLAS“: Už vagystes ne kartą teistas Žydrūnas Remeika paskutiniu metu metėsi į kitą “verslą“ — apgaudinėjo patiklius žmones ir iš jų pelnėsi.