
Naujausios
* Gegužės 5-osios vakarą 45 metų šiaulietis aktyvavo į elektroninį paštą gautą kurjerių įmonės nuorodą, suvedė banko kortelės duomenis ir tai patvirtino, suvesdamas „Smart ID“ PIN kodus.
Netrukus banko sąskaitoje vyras pasigedo 1 865 eurų.
* Gegužės 13-osios rytą Šiaulių rajono 47 metų gyventoja, jungdamasi prie fiktyvios VMI interneto svetainės, suvedė prisijungimo prie elektroninių banko paslaugų duomenis ir juos taip pat patvirtino programėle „Smart ID“.
Po šių veiksmų iš moters įmonės neteisėtai nuskaičiuoti 1 900 eurų.
* Gegužės 10-osios popietę 3 000 eurų prarado Šiaulių rajono gyventojas.
Sukčiavimas analogiškas: 52 metų vyras prisijungė prie fiktyvios VMI interneto svetainės, suvedė elektroninės bankininkystės duomenis ir juos patvirtino.
* Gegužės 5-osios vakarą 47-erių šiaulietis prisijungė prie fiktyvios VMI interneto svetainės, suvedė konfidencialius bankininkystės duomenis ir neteko 1 160 eurų.
* Gegužės 11-osios rytą 52-ejų šiaulietė prisijungė prie fiktyvios VĮ Registrų centro interneto svetainės ir prarado 2 800 eurų.
Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai pastebi, kad pastarosiomis dienomis fiksuojamas stipriai padidėjęs atvejų , kai gyventojai apsigauna prisijungdami prie netikrų puslapių, apsimetančių Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), skaičius.
Sukčiai aktyviai platina suklastotas nuorodas „Google“ paieškoje, kurios atrodo labai panašiai į oficialų VMI puslapį, tačiau jų tikslas – išvilioti žmonių asmeninius duomenis.
Policija pataria: prieš jungdamiesi, patikrinkite ar adresas prasideda simboliais https ir ar yra spynelės simbolis adreso priekyje. Tai reiškia, kad puslapis saugus.
Niekada nesuvedinėkite PIN2 kodo, jungdamiesi į paskyras. PIN2 naudojamas piniginių operacijų atlikimo patvirtinimui. Jeigu prašo PIN2 – tiesiog atšaukite operaciją ir pinigai liks jūsų sąskaitoje.