
Naujausios
Tarptautinis tyrimas atskleidė organizuotą sukčiavimo schemą. Nustatyta, kad rusiškai kalbantys asmenys, apsimetę banko ar policijos darbuotojais, apgaule įtikino gyventojus perduoti savo elektroninės bankininkystės duomenis, neva siekiant apsaugoti lėšas nuo nusikalstamų veiksmų. Patikėję šiais melagingais teiginiais, nukentėjusieji pateikė savo prisijungimus, po to iš jų sąskaitų buvo neteisėtai pervesta beveik 300 000 eurų į įvairias kitas sąskaitas.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šią nusikalstamą schemą organizavo grupuotė, veikusi Ukrainos Dnipropetrovsko srityje. Nusikaltėliai buvo įsteigę „skambučių centrą“, iš kurio jų darbuotojai skambindavo atsitiktiniams asmenims – bankų klientams. Apsimesdami teisėsaugos ar finansų institucijų atstovais, jie įtikindavo žmones pateikti konfidencialius duomenis. Gavę prieigą prie sąskaitų, sukčiai neteisėtai pervesdavo lėšas į Ukrainos piliečių vardu atidarytas sąskaitas, o vėliau – į kriptovaliutų pinigines, kur pinigai būdavo išgryninami per tarpininkus.
2024 metų liepos mėnesį, tarpininkaujant Eurojustui, buvo sudaryta Jungtinė tyrimo grupė tarp Ukrainos ir Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijų, siekiant efektyviai vykdyti bendrą tyrimą dėl šių nusikalstamų veiklų. Lietuvos atžvilgiu Jungtinei tyrimo grupei vadovauja Klaipėdos apylinkės prokurorė Jurgita Rumbinaitė. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl Latvijos teisėsaugos institucijų prijungimo prie tyrimo grupės bei Latvijoje įšaldytų piniginių lėšų grąžinimo nukentėjusiems Lietuvos gyventojams.
Tyrimo metu buvo sulaikyta 14 įtariamųjų, iš jų 13-ai jau paskirtos kardomosios priemonės. Per 35 kratas rasta beveik 1 milijonas grivinų ir 160 000 JAV dolerių grynaisiais, banko kortelių, kompiuterinės įrangos, mobiliųjų telefonų, SIM kortelių, dokumentų ir automobilių.