
Naujausios
Užims du tūkstančius vaikų
Edita Minkuvienė, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja, sako, kad šią vasarą planuojama užimti beveik 2 tūkstančius vaikų. Didžiausia suma – 18 tūkstančių eurų – skirta Didždavio gimnazijos ne pirmus metus organizuojamai gabių vaikų stovyklai. Dar 67 tūkstančiai eurų skirti kitoms stovykloms, kurias organizuoja 36 įstaigos ir organizacijos. Dauguma stovyklų organizatorių yra mokyklos, sporto centrai ir klubai bei viešosios įstaigos.
"Spektras tikrai platus ir manome, kad vaikams tikrai yra galimybė visą vasarą, pradedant birželiu ir baigiant rugpjūčio pabaiga, atrasti užimtumą", – sako E. Minkuvienė.
Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė sako, kad šiemet vertinant paraiškas ir skirstant lėšas labiau atsižvelgta į planuojamų užimti vaikų skaičių. Vienam vaikui skirta nuo 4 iki 7 eurų. Didesnio finansavimo sulaukė tos organizacijos, kurios stovyklas rengs liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
Savivaldybė finansuoja vaikų apgyvendinimą (jei yra reikalingas), veiklas stovyklose, tačiau ne maitinimą. Už matinimo paslaugas moka tėvai.
"Šiauliuose vaikų vasaros stovyklų, be abejo, vyksta ir daugiau, tačiau mes turime duomenų tik apie tas, kurios į mus kreipėsi dėl finansavimo", – sako A. Lesauskienė.
Savivaldybė finansuoja vaikų apgyvendinimą (jei yra reikalingas), veiklas stovyklose, tačiau ne maitinimą.
Stovykla – kaip padėka gabiausiems
Šiaulių Didždvario gimnazija jau ketvirtus metus iš eilės Nidoje organizuoja stovyklą respublikinių ir tarptautinių olimpiadų nugalėtojams bei prizininkams ir kitiems nusipelniusiems Šiaulių mokiniams. Į penkių dienų stovyklą vežama apie 70 mokinių. Šiemet stovykla vyks birželio 24–28 dienomis.
Pasak Didždvario gimnazijos atstovės Sonatos Dedūraitės, kiekvieną kartą į stovyklą kviečiami vis nauji vadovai, kad vaikai įgytų skirtingų kompetencijų, įdomiai praleistų laiką. Visada dalyvauja Europos solidarumo korpuso savanoriai iš įvairių šalių. Jie dalijasi savo patirtimi, išgyvenimais, matymais. Šiemet į stovyklą vyksta savanoriai iš Armėnijos, Gruzijos, Turkijos, Austrijos.
"Ši stovykla yra padėka mokiniams už jų nuveiktus darbus, už atstovavimą Šiauliams Lietuvoje ir kitose šalyse. Labai stengiamės, kad vaikai gerai jaustųsi stovykloje. Stovykloje vyksta įvairios diskusijos, šiais metais turėsime vadovus su "Ozo" robotais ir "Lego" robotais, mokysimės programuoti juos, kaskart darome orientavimosi varžybas, planuojame plaukti Neringos pakrante", – sako S. Dedūraitė.
A. Lesauskienės žiniomis, tokios stovyklos neturi nė viena šalies savivaldybė. Savo patirtimi šiauliečiai dalijosi su Jelgavos (Latvija) ir Pernu (Estija) miestais. Pernai, kai Lietuva šventė valstybingumo 100-metį, surengta tarpautinė stovykla gabiems vaikams iš Jelgavos, Pernu ir Šiaulių.
"Tai buvo visai kitokia stovykla, kiti iššūkiai, kitos patirtys vaikams, bet labai pasiteisino. Būtų šaunu, jeigu dar kada nors pasitaikytų galimybė surengti tokią stovyklą", – sako S. Dedūraitė.
Vasara sportiškai
Trečius metus iš eilės vasaros dienos stovyklas visiems vaikams nuo 6 iki 12 metų organizuoja "Kane's arena". Stovykla – savaitinė (nuo pirmadienio iki penktadienio). Per vasarą vyksta devynios pamainos. Šiemet prasidės nuo birželio 10 dienos, o paskutinė sesija – rugpjūčio 9 dieną. Stovykloje vaikai gauna maitinimą tris kartus per dieną.
"Iš kitų stovyklų išsiskiriame tuo, kad pas mus yra 10 sporto šakų. Turime didelę sporto bazę, batutų parką, maitinimo įstaigą, viskas po vienu stogu, todėl vaikai yra saugūs, o tėvai gali jaustis ramūs. Vasarą mūsų stovykla yra didelė pagalba tėvams, nes dirbame nuo 8 iki 17 valandos. Galime pabūti su vaiku ir ilgiau, jei tėvai nespėja pasiimti", – sako Živilė Vidžiūnė, "Kane's arenos" atstovė.
Į stovyklą yra kviečiami įvairių sporto šakų treneriai, kurie vaikams veda treniruotes ir kitas veiklas. Du kartus per savaitę vaikai vežami į edukacijas mieste ir rajone. Kuo daugiau laiko stengiamasi praleisti lauke.
"Tėveliai laukia stovyklos, klausia, kada pradėsime, užrašo vaikus net ir į keturias pamainas. Stovykloje daug fizinės veiklos, bet žiūrime, kad nebūtų per didelis krūvis. Tėvai džiaugiasi, kai vaikai grįžta sveikai pavargę, gerai miega", – pasakoja Ž. Vidžiūnė.