
Naujausios
Žolynus Botaniko sode šventino Šiaulių universiteto kapelionas Arūnas Jankauskis.
Grojant folkloro ansambliams ir pavieniams muzikantams, buvo galima ne tik apžiūrėti Botanikos sodo ekspoziciją, bet ir dalyvauti edukacijose, įsigyti lauktuvių, pamatyti retų rūšių gėlių.
Trečius metus šventėje dalyvavo pelargonijų augintojai su dekoratyviomis, kvapiosiomis, rūšinėmis pelargonijomis. Pelargonijas pristatė ir šiaulietės augintojos Gitana Bagdonaitė, Danutė Andrulytė-Kulikauskienė, Erika Petrauskienė.
Kardelių selekcininkas Silvestras Ramanauskas iš Bubių (Šiaulių r.) į Botanikos sodą atvyko su savo išvestų kardelių kolekcija.
Akį traukė jurginų, vienadienių, lelijų, streptokarpų, sanpaulijų, sukulentų kolekcijos.
Kasmetis Žolinės dalyvis – Latvijos nacionalinis botanikos sodas, sukaupęs vieną iš turtingiausių augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje: sode auga per 14 000 augalų rūšių, formų, veislių.
Jurginų parodą pristatė Lietuvos jurginų selekcijos centru vadinamas Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune, puoselėjantis per 1 200 veislių.
Žolinės dalyviai galėjo įsigyti ne tik augalų, bet ir gaminių iš jų: kvapiųjų aliejų, prieskonių, arbatžolių, fermentuotų česnakų.
Arbatžolių žinovės pasakojo apie vaistinių augalų savybes, o Trakiškio žolininkės siūlė aprūkyti, kad "velniai atstotų ir piktos dvasios nesikerotų".
Šiaulių "Aušros" muziejus Botanikos sode pristatė parodą "Iš senolių palikimo", o tautodailės meistras Albertas Martinaitis kvietė į muzikines-kūrybines dirbtuvėles.
Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras į Botanikos sodą atsigabeno augintinių. Žemaitijos skautai pristatė savo veiklą ir kepė užkandžius lauže.
Vakarop šventė iš Botanikos sodo persikėlė į Žaliūkių malūnininko sodybą, čia vyko liaudiška vakaronė, skirta Žemaitijos metams.
Prie malūno veikė žolynų turgelis, buvo skanaujama ką tik iškeptos ruginės duonos, ją pašventino Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Saulius Paliūnas.
Pernykščius žolynus buvo galima sudeginti – kas iš žemės atėję, tas turi į žemę ir grįžti.
Vakaronėje koncertavo Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro Ventos kultūros namų folkloro ansamblis "Volungė", Šiaulių miesto kultūros centro "Laiptų galerija" folkloro ansamblis "Salduvė", Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis "Spigėns".
Netrūko darbų pabaigtuvių linksmybių: buvo galima dūkti ant šieno, pamatyti, kaip kuliama spragilais, pasisverti senoviškomis svarstyklėmis, susimalti miltų rankinėmis girnomis, austi spalvingą žolynų kilimą.
Žolinė – vasaros darbų pabaigtuvių šventė, nuo V amžiaus krikščionių minima kaip Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė.
Žolinės dieną šventinami ne tik žolynai ir užaugintas derlius, žiemkenčių sėkla, bet ir duona, iškepta iš naujo rugių derliaus.