
Naujausios
„Mes, kaimynai, vieni kitų nebepažįstame“
Povilo Višinskio bibliotekos organizuojamų renginių tikslas – suvienyti mieste gyvenančius žmones, skatinti bendrauti su šalia gyvenančiais miestiečiais. Todėl jau trečiame „Kiemų“ renginyje galima pamatyti kaimynų ne tik klausančių pašnekovų, tačiau taip pat ir besišnekučiuojančių tarpusavyje bei žaidžiančių vaikų.
Dauguma apie renginį sužinojo iš skelbimų, tačiau dalis auditorijos atvyko vedami smalsumo, kai pamatė jų kieme besirenkančius žmones.
„Aš dalyvauju jau antrame „Kiemų“ renginyje, mane labai žavi pati idėja – suvienyti bendruomenes, skatinti bendrauti, nes toks jausmas, jog mieste mes, kaimynai, vieni kitų nebepažįstame“, – dalijosi su šeima į diskusiją atvykusi Eglė.
Kalbėti apie problemas
Diskusijos pavadinimą „D(r)amų pasaulyje“ sufleravo pačių pašnekovių veikla. Indrė Stonkuvienė – televizijos laidų vedėja, iniciatyvos "Moterų pasaulyje" įkūrėja kartu su „MO“ muziejaus komunikacijos specialiste, knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autore Viktorija Aprimaite dalinosi patirtimis apie dramas moterų bendruomenėse, kaip suderinti šeimą ir verslą bei įkvepiančiomis Lietuvos moterų istorijomis.
„Mes lygūs ir galingi ne po vieną, o kai susivienijame, todėl šis vakaras yra išskirtinis ir labai smagu, kad bendri tikslai arba vien jau noras padėti, bendrauti yra drąsa ir stiprybė. Ir kartais kalbėti reikia ne tik apie auksinius batus, tačiau ir apie mūsų problemas“, – kalbėjo I. Stonkuvienė.
„Moterų pasaulyje“ iniciatyvos pagrindas yra padėti moterims, auginančioms neįgalius vaikus vienoms, suprasti, kad jos nėra vienišos ir tai nėra gėdinga.
„Kiekviena moteris turėtų suprasti, kad mes nesame viena kitai konkurentės. Atvirkščiai, mes esame draugės, kurios iškilus problemai turime suprasti, išklausyti bei padėti“, – sakė V. Aprimaitė
„Drąsa ir stiprybė yra pasakyti, kad tau kažkas nepavyksta, tau irgi liūdna ir sunku. Tiesiog reikia kalbėtis“, – atviravo Indrė.
„Mes pažįstame tiek daug moterų savo aplinkoje, kurios pereina per sunkumus, perplaukia vandenynus. Mano išleistoje knygoje yra 100 istorijų, 50 istorinių moterų, kita pusė – gyvenančių dabar, kurios pirmos kažką padarė, pirmos įveikė kalnus, pirmos nebijojo kalbėti. Ir tai įkvepia kitas daryti lygiai tą patį“, – pirmauti skatino Viktorija.
Meilė sau
Kalbėta, kad žmonės, o ypač moterys, yra labai linkę nuvertinti save, lygina save su televizijoje, internete matomomis įžymybėmis. Lietuvoje egzistuoja labai didelis kūno kultas, todėl dažnas nesijaučia išvaizdus.
„Šią savaitę kartu su Monika Linkyte išleidome dainą pavadinimu „Aš myliu save“, turbūt tai yra dar viena žinutė, kuri padės man kalbėti, kad ta meilė sau nėra egoistiškumas. Aš esu už tai, kad žmogus būtų pilnas, o kad jis būtų pilnas, jis turi būti laimingas, o tą laimę mes galime susikurti tik mes patys“, – svarstė I. Stonkuvienė.
Sulaukus klausimo, ką kiekvieną rytą pirmiausiai padarote, kai atsikeliate, V. Aprimaitė atviravo, jog vakare, eidama miegoti, padėkoja už praėjusią dieną. Atsikėlusi, padaro tą patį.
„Aš visada ryte atsikėlusi palinkiu sau geros dienos, čia turbūt veikia ta moterų savitaiga. Labai svarbu, kaip save nuteiksi. Turbūt čia ir būtų kelias į laimę“, – diskusiją apibendrino I. Stonkuvienė.