
Naujausios

Vasario 6 dieną miesto Taryba nusprendė skelbti šių statinių viešą nuomos konkursą su pradine 200 eurų per mėnesį kaina. Statinių paskirtis – vandens pramogų ir laisvalaikio bei ekstremaliojo sporto organizavimo veiklai, o nuomos terminas – 5 metai.
Tarybos nariai, priklausantys opozicinėms frakcijoms, bandė išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis planuojama išnuomoti už Savivaldybės biudžeto lėšas sukurtą infrastruktūrą. Ar tai nereiškia, kad privatus subjektas, mokėdamas per mėnesį 200 eurų, darysis sau verslą?
"Ši Rėkyvos pakrantė turi būti įveiklinta. Ir ne tik per privačią kavinę, bet ir per socialinį aspektą, per judesį. Esu tikras, šioje pakrantėje atsiras labai daug žmonių. Ir tą dalyką padarys VšĮ ar kitas privatus žmogus. Jei nevykdys sutarties, ji bus nutraukta", – komentavo meras.
Politikai pastebėjo, kad niekas nematė sutarties projekto, todėl klausė, kokie bus būsimo nuomininko įsipareigojimai, ko iš jo bus reikalaujama, kaip jis turės veikti? Ar ten pastatyti dušai ir tualetai bus prieinami visiems, ar jie bus mokami? Ar yra kažkokios nuomos sąlygos?
"To nežinant, sunku spręsti, kokia nauda bus miesto gyventojams", – pastebėjo Denis Michalenko.
Tačiau meras Artūras Visockas atsakė, kad "neįmanoma atsakyti į tokius plačius filosofinius klausimus".
Taryba esą svarsto techninį klausimą, ar eiti į nuomos konkursą, toliau spręs administracijos komisija.
Kuo vadovaujantis buvo nustatyta 200 eurų pradinė nuomos kaina? Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento direktorė Vaida Kalasevičienė atsakė trumpai: kainą nustatė Negyvenamųjų patalpų skirstymo komisija.
"Kai mes statėme šį turtą ir investavome, ar toks ir buvo tikslas – investuoti 300 tūkstančių ir sukurtą objektą paleisti į nuomą už 200 eurų per mėnesį?" – klausė Marijus Velička, bet atsakymo nesulaukė.
Meras aiškino, kad naują bazę atidavus kokiai nors miesto sporto mokyklai, reikės papildomų etatų ir tai kainuos miesto gyventojams.
"Siekiame gauti rezultatą ne tik nedidinant finansinės ir biurokratinės naštos, bet ir kažkiek gaunant lėšų. Lėšų gavimo dydis nėra esmė", – tikino politikus A. Visockas, dažnai viešai akcentuojantis, kaip svarbu efektyviai naudoti Savivaldybės turtą.
Tarybos nariai pastebėjo, jei Savivaldybei to objekto nereikia, tai gal buvo galima tuos pinigus investuoti į stadioną ar vaikų sportavimo sąlygų pagerinimą. O privatus verslas galėjo objektus ir pats pasistatyti.
Valdančiosios koalicijos atstovai aiškino, kad tai yra bandymas pasitikėti verslu, kuris gali įrodyti, kad sugeba efektyviai išnaudoti turtą. O pradinė kaina konkurse gali ir padidėti.
Vicemeras Domas Griškevičius pastebėjo, kad šalia bazės yra beveik 2 hektarų teritorija, kurią esą konkurso laimėtojui reikės prižiūrėti, bet Tarybos sprendime tai neįrašyta.
Martynas Šiurkus priminė, kad Savivaldybė galėjo šiam projektui įgyvendinti gauti beveik 800 tūkstančių eurų, o pridėti būtų reikėję 150 tūkstančių savų lėšų. Tada būtų įgyvendintas trijų etapų projektas ir sukurta daug platesnė infrastruktūra. Savivaldybė tuomet atsisakė dalyvauti finansavimo konkurse.
Danguolė Martinkienė prisiminė, kad garsiai buvo kalbama, jog šis objektas bus atiduodamas jėgos aitvarų sporto mėgėjams, kurių Šiauliuose yra gal penki.
Nustatyti nuomos taisykles, sutarties sąlygas ir sugrįžti į Tarybą po mėnesio Administracijai siūlė Giedrė Mendoza-Herrera. Tačiau valdantieji jos neišgirdo. Už balsavusius 18 valdančiosios koalicijos narių parėmė ir du socialdemokratai.
Pasiteiravus Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vedėjos Irenos Krugiškienės, ar nuomininkas naujoje bazėje galės vykdyti komercinę veiklą, teikti apmokamas paslaugas, sužinojome, kad tai nuspręs Nuomos konkurso paskelbimo komisija.