
Naujausios

Šokinėti draudžiama, bet šokinėja
Neįtikėtini karščiai tiesiog gena žmones prie vandens telkinių. Rėkyvos ežeras, be abejonės, vienas iš šiuo metu patraukliausių: pakrantės smėlis, graži gamta, švarus vanduo ir 80 metrų tik pernai įrengtas pontoninis tiltas.
Bet viena problemėlė – judantį tiltą iš visų pusių lynu stabilizuoja į vandenį suleisti betoniniai blokai, vadinamieji inkarai. Jų atstumas nuo tilto 3-5 metrai.
Ten, kur ežero gylis mažesnis – blokai aiškiai matomi. Tačiau didesniame gylyje nė neįtarsi čia jų esant.
Rėkyvos ežero paplūdimyje dirbantys gelbėtojai skambina pavojaus varpais: betoniniai inkarai gali tapti pražūtingi tiems, kurie nepaiso draudimų šokinėti nuo tilto turėklų.
Anot gelbėtojo Lino Jurgutavičiaus, karštomis dienomis, o šiomis dienomis dauguma, jiedu su kolega Arnu Zolubu vos spėja bėgti ant tilto, kad nukeltų "narsuolius" nuo turėklų. Jei mato, kad nubėgti pėstute nespės, šoka ant dviračio arba drausmina pažeidėją per megafoną.
L. Jurgutavičius sako, kad nemažai "šuolininkų", net ir parodžius ženklą, jog nuo tilto į vandenį šokti yra draudžiama, tik ranka numoja. Kitaip suveikia, kai gelbėtojai paaiškina, dėl ko draudžiama ir kokia grėsmė tyko po vandeniu.
Apsidrausdami, jei atbėgti ant tilto vis dėlto nespėtų, gelbėtojai milžiniškų betono blokų vietas pažymėjo plūdurais, o pakrantę iš abiejų tilto šonų aptvėrė kelių metrų ilgumo "Stop" juosta.
Buvo kuriam laikui užtvėrę ir patį tiltą. Tačiau toks sprendimas tik laikinas: vieniems poilsiautojams kilo klausimų, dėl ko užtverta, o kiti – vis tiek lindo pro apačią.
Nepaisant visų draudimų, šoklių, norinčiųjų atsigaivinti pliūkštelėjus į Rėkyvos ežerą, ir toliau atsiranda. Ypač didelė problema – vaikai ir paaugliai, kurie draudimų neskaito, o jei, anot gelbėtojo, ir paskaito, tai ignoruoja.
Reikia informacijos
Gelbėtojai sezono metu prie Rėkyvos ežero budi kiekvieną dieną nuo 10 valandos ryto iki 21 valandos vakaro. Todėl klausimas, kas nukrapštytų šuolių į vandenį mėgėjus nuo tilto turėklų, kai gelbėtojai nedirba, lieka atviras.
Vyrai svarsto, kad atbaidyti žmones nuo pavojingų šuolių galbūt galėtų pastatyta lenta su raštišku paaiškinimu, dėl kokios priežasties yra draudžiama šokinėti į vandenį nuo tilto.
Galbūt galėtų būti pastatytas ir šuoliams skirtas lieptelis arba specialus statinys. Gelbėtojai viliasi, kad tai nukreiptų poilsiautojų dėmesį nuo tilto.
O gal efektingiausia išeitis būtų pasirūpinti, kad minėti inkarai tiesiog būtų surikiuoti lygiai ir pritraukti kuo arčiau tilto?
L. Jurgutavičius galvoja, kad tai tiesiog neįmanoma. Patraukti į ežero dugną nugrimzdusius milžiniškus betono luitus, pasak jo, tolygu nugriauti visą pontoninį tiltą.
Ačiū Dievui – nemirtinai
"Atžalyno" sporto mokyklos Paplūdimių priežiūros ir gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidutis Bikinas "Šiaulių kraštui" pranešė, kad vienas poilsiautojas, nespėjus gelbėtojams nubėgti į tilto galą, ketvirtadienio vakarą, apie 18 valandą, šoko nuo turėklų į vandenį ir susižalojo.
Gelbėtojai 19-mečiam vaikinui iškvietė greitosios medikus. Nelaimėlis išgabentas į ligoninę.
"Ačiū Dievui, ne mirtinas..." – sakė gelbėtojų vadovas.
Planų daug, bet teks palaukti
Laikinoji Rėkyvos seniūnijos seniūnė Eglė Šimkevičienė kategoriška: draudžiamieji ženklai pastatyti, plūdurai pritaisyti – ko dar reikia? Gal dar 100 ženklų pastatyti?
"Žmonių mentaliteto nepakeisim. O gelbėtojai nori sėdėti ir ilsėtis, ir nieko neveikti", – sakė laikinai seniūnės pareigas einanti E. Šimkevičienė.
Draudžiamieji ženklai pastatyti, plūdurai pritaisyti – ko dar reikia? Gal dar 100 ženklų pastatyti?
Už vaikus, anot jos, yra atsakingi tėvai, o gelbėtojai privalo užtikrinti saugumą.
Tolesnio pokalbio metu seniūnė vis dėlto atlyžo ir pripažino, kad daug darbų dar nepadaryta: planų yra daugybė, bet viskas remiasi į pinigus.
E. Šimkevičienė neatmetė, kad kada nors Rėkyvos ežero apylinkės taps išskirtinai patrauklia rekreacine zona su jaukiu parku ir puikiu paplūdimiu. Gera idėja – ir šokinėjimo į vandenį statinys.
Seniūnei priimtina mintis ir apie informacinę lentą, kurioje būtų išsamiai išdėstyta draudimo šokinėti nuo tilto į ežerą priežastis.
Problema – po incidento
Teigiama, kad betono blokų–tilto inkarų problema atsirado juos traktoriumi rikiuojant aplink būsimą pontoninį tiltą.
Darbai vyko pernai, kovo pradžioje, prasidėjus atlydžiui. Ledas neatlaikė darbus atliekančio Kelmės įmonės penkiatonio ekskavatoriaus ir jis įsmuko į vandenį kartu nusinešdamas ir dalį blokų. Kiti liko gulėti ant ledo ir į vandenį sukrito ištirpus ledui.
Paaiškėjo, kad šio incidento inkarai nebuvo tolygiai išrikiuoti kuo arčiau tilto, o į ežero dugną nugrimzdo be jokios sistemos ir tvarkos. Taip tarp jų atsirado netolygūs tarpai, o kai kurie iš jų nuskendo gerokai per toli nuo tilto.