
Naujausios
Idėja sukurti unikalius suoliukus Lietuvos tūkstantmečio proga kilo tuometiniam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vyriausiajam specialistui, dizaineriui Viliui Puronui ir miesto nevyriausybinių organizacijų konfederacijai. Kaip turi atrodyti suoliukas sugalvojo V. Puronas, o jo gamybos ėmėsi UAB "Elga".
Dabar V. Puronas stebi, kaip suoliukai dingsta iš miesto erdvių. Iš pradžių centrinėje dalyje ir prie Katedros buvę suoliukai perkelti prie Salduvės piliakalnio. Bet vakar V. Puronas sužinojo, kad suoliukų ir ten neliko, nes "duota komanda kuo greičiau juos pašalinti".
Jis apgailestavo, kad patriotiškų žmonių lėšomis pagaminti ir miestui padovanoti suoliukai gali būti "spardomi, mėtomi", o tai "nėra gerai". "Tie žmonės pinigus mokėjo, kai dar buvo ekonominė krizė", – priminė dizaineris. "Mūsų dovanos pasidarė kaip nusikaltimo forma", – stebėjosi V. Puronas, turėdamas omenyje ir miestui dovanotą "Lapę" prie Talkšos ežero. V. Puronas sakė, kad nuimtus suoliukus sutiko priglausti "Elga".
Tūkstantmečio suoliukai yra pasklidę po Lietuvą, ant kai kurių – jų fundatorių pavardės. Mieste buvo apie 20, Lietuvoje – apie 40 suoliukų.
Koks bus suoliukų likimas, redakcijai pakomentavo Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.
"Iš pradžių suoliukus buvo nutarta perkelti prie Salduvės piliakalnio, bet gavome priekaištų iš Kultūros paveldo departamento, nes ten – piliakalnis, reikia derinti. Reaguodami į departamento informaciją, nusprendėme nusiimti suoliukus", – sakė vicemeras.
Jis užtikrino, kad miestui dovanoti suoliukai "niekur nedings", "tiesiog kitose miesto erdvėse jiems rasime vietą". Anot D. Griškevičiaus, yra parkų "ne vienas", bet kur tiksliai suoliukai atsiras, jis dar negalėjo pasakyti, "bet jie tikrai bus naudojami". "Suoliukų per daug nebus", – tvirtino vicemeras.
