Originalumo gali suteikti nugenėtos šakos

Originalumo gali suteikti nugenėtos šakos

IDĖJA

Originalumo gali suteikti nugenėtos šakos

Lygumietis (Pakruojo rajonas) Kazimieras Tapolskis sugalvojo, kaip panaudoti nugenėtas obels šakas šimtametėje troboje.

Nužievintomis didžiosiomis, vyriškos rankos storio šakomis šeimininkas pakeitė trobos „gonkelio“ stogą laikiusius senus stulpus. Ant naujųjų atramų paliko smulkių šakų galiukus – jos gali tapti kabyklomis gėlių vazonams ar kitiems dekoratyviniams akcentams.

Skersai didžiųjų atramų pritvirtintos kiek mažesnės ir labiau išsiraičiusios šakos tapo „gonkelyje“ stovinčių suolelių atramomis. Iš tokių pat nedidelių medžio šakų K. Tapolskis padarė atlošą bei ranktūrius suoleliui, stovinčiam prie šulinio.

Iš smulkiųjų šakų šeimininkas išsirinko įdomiausiai išsiraičiusias ar gumbuotas. Vienas nužievino, nulakavo ir padarė tvirtas rankenas senovinėms trobos durims. Po ligos neįgalus tapęs lygumietis sako, kad jam svarbu stipriai įsitverti žengiant per aukštus slenksčius.

Kamaros durims K. Tapolskis padarė rankeną iš itin gumbuotos su žieve šakos.

Buvęs statybininkas sako, jog įdomių šakų gali prisirinkti kiekvieno sodo šeimininkai, nugenėję vaismedžius. Ir tik nuo fantazijos priklauso, kaip originaliai jas panaudoti namuose.

„Šiaulių krašto“ inf.

Janinos ŠAPARNIENĖS nuotr.

PANAUDOJIMAS: Lygumietis Kazimieras Tapolskis nugenėtas obels šakas panaudojo „gonkelio“ stogo atramoms ir suolelių atlošams.

RANKENA: Nenužievinta gumbuota šaka tapo tvirta senovinės kamaros durų rankena.