
Naujausios
Piešiniais išgarsėjęs vaikinas iššūkių ieško ir sportuodamas
Sportas ir dailė, svarmenys ir švelni pieštuko terapija, „Crossfit“ varžybos ir tūkstančiai valandų prie darbo stalo. Rodos, labai skirtingos veiklos, bet Matas Dovidaitis jas puikiai suderina. Herakliška vaikino išvaizda, kaip ir jo piešti portretai, nepalieka abejingų. Savamoksliu dailininku žavisi tūkstančiai gerbėjų, dalijasi feisbuke jo darbais. Matas sako, kad atgalinis ryšys jam labai svarbus – įkvepia nesustoti.
Loreta KLICNER
loreta@skrastas.lt
– Kaip galėčiau jus pristatyti: ar kaip simpatišką sportuojantį vaikiną, kuris talentingai piešia portretus, ar kaip savamokslį dailininką, kuris siekia tobulėti ir kurdamas, ir sportuodamas, ar kaip savo pašaukimą jau atradusį žmogų, ar kaip...
– Nežinau, kaip dėl simpatiško, bet visa kita tinka apibūdinti mane.
Manau, kad kantrus ir koncentruotas darbas atsveria talentą. Būnant savamoksliu dailininku prireikė daug laiko ištobulinti jau įgimtus gebėjimus. Sakyčiau, kad tikrai esu savo pašaukimą atradęs žmogus ir esu pasiryžęs skirti labai daug laiko, bandydamas tapti geriausia savo versija.
Dvi pagrindinės sritys, kuriose noriu labiausiai tobulėti – kūryba ir sportas.
– Koks buvo pirmasis piešinys, kuriuo pasidalijote su kitais ir kokios sulaukėte reakcijos? Kuris portretas apskritai sulaukė didžiausio dėmesio?
– Pirmas piešinys, kuriuo pasidalijau savo „Facebook“ paskyroje, buvo vienos merginos iš mano mokyklos portretas. Nors dabar jį pamačius būtų labai juokinga, tačiau tuo metu sulaukiau daug teigiamų komentarų ir dėmesio. Tai buvo vienas iš paskatinimų nesustoti.
Pirmas kartas, kai sulaukiau didžiulio dėmesio feisbuke buvo tada, kai nupiešiau aktorių Vytautą Šapranauską. Tai padariau prieš pat savo gimtadienį, deja, po kelių dienų jis iškeliavo iš šio pasaulio ir žmonės pradėjo masiškai dalytis tuo portretu. Per trumpą laiką jis surinko 30 000 paspaudimų „Patinka“. Tada supratau, kokią galią turi socialiniai tinklai.
– Atgalinis ryšys yra svarbus?
– Man labai svarbus. Be galo gera matyti, kiek daug šilumos ir gėrio yra komentaruose po mano piešiniais. Komentarų sulaukiu šimtais, būna net tūkstančiais. Labai tai vertinu. Iš to semiuosi energijos ir noro stebinti žmones toiau.
– Feisbuke dalijatės ir piešimo procesu, esate nufilmavęs, kaip gimsta portretas. Kuris etapas piešant svarbiausias?
– Manau svarbiausia, kad nupieštas portretas keltų gerą emociją, susižavėjimą. Todėl svarbu viskas, ypač piešti su meile ir noru.
– Piešiate portretus ir pagal užsakymą, bet jeigu neturite nuotaikos piešti? Gal tada darote atsispaudimus ant rankų aukštyn kojomis? Mačiau tokį jūsų įrašą...
– Praleidus tūkstančius valandų piešiant, išsitreniravau save, bet kada galiu įeiti į tinkamą būseną produktyviam darbui. Tačiau leidžiant ilgas valandas prie stalo, kartais tikrai norisi atsitraukti ir prasimankštinti. Neretai sugalvoju ir ant rankų pavaikščioti.
– Daugiausia piešiate nespalvotu pieštuku. Kodėl teptukas nesulaukia savo eilės?
– Tai mano mėgstamiausia ir labiausiai įvaldyta piešimo technika, kurią noriu dar labiau tobulinti. Tačiau po truputį išbandau ir naujas įvairesnes technikas, ateityje tikrai pateiksiu nemažai naujovių.
– Bendraujant su žmogumi daug pasako akys, tarsi mūsų emocijų išdavikės. Ar jums akys yra raktas į žmogaus portretą?
– Piešiant portretą tikrai daug dėmesio kreipiu į akis. Jos suteikia gyvumą ir tikrumą. Per jas galima perteikti labai daug emocijos.
– Jūs daug šypsotės, atrodo, esate pozityvus žmogus, kuriam gyvenimas yra dovana, nors ir ne visada gražiai supakuota. Kas jus labiausiai įkvepia?
– Manau, kad įkvėpimas ateina pradėjus kažką daryti, kažko siekti.
Apėmus įkvėpimui pagauname didesnį pagreitį savo tikslo link. Rezultatai motyvuoja nesustoti. O kokį gyvenimą matome, priklauso nuo mūsų požiūrio.
Man patinka viena frazė: „Gyvenime niekas neturi jokios reikšmės, išskyrus tik tą, kurią mes patys suteikiame“. Todėl, manau, mes patys galime būti savo įkvėpimo šaltiniai.
– Esate sakęs, kad nemažą įtaką jums padarė amerikietis, asmeninių pokyčių ekspertas Entonis Robinsas, knygos „Pažadink savyje milžiną“ ir kitų autorius. Kokį milžiną savyje norite pažadinti?
– Jo knygose ir vaizdo seminaruose pasisėmiau nemažai žinių apie emocijų, būsenų valdymą ir kaip tai yra naudinga. Kaip dirba smegenys, ko mums reikia norint džiaugtis visaverčiu, energingu gyvenimu, kaip pasiekti norimų tikslų.
Frazė „pažadink savyje milžiną“ man asocijuojasi su galimybe gyventi ne menkesnį gyvenimą, nei gali. O galimybių visi turime daugybę ir kiekvienas sprendimas lemia, koks bus gyvenimas.
– Daug dėmesio sulaukiate dėl sportiškos išvaizdos. Papasakokite apie savo sportinę veiklą.
– Jau nuo paauglystės šalia piešimo visada buvo ir sportas. Pradėjau užsiimti „street workout‘u“ (gatvės gimnastika – red. past.). Daug dirbau su savo kūno svoriu, naudodamas skersinius, lygiagretes.
Kurį laiką užsiiminėjau fitnesu, tobulinau kūno formas, bet tame per daug monotonijos ir galiausiai atradau „Crossfit“. Jau nuo pirmos dienos supratau, kad tai man, ko gero, geriausias sporto atradimas, teikiantis labai daug malonumo, padedantis tobulėti visapusiškai. Atsirado nauji iššūkiai ir tikslai, tokie kaip dalyvauti varžybose, laimėti prizines vietas ir panašiai.
– Ar piešimas gali būti ne tik pomėgis, bet ir pragyvenimo šaltinis?
– Be abejonės, piešimas gali būti pragyvenimo šaltinis. Manau, viskas, kuo tiki, ką darai su meile, užsidegimu ir tikėjimu gali nešti pajamas.
– Jeigu susitiksime, pavyzdžiui, po penkerių metų, gal eisime į jūsų darbų parodą?
– Per penkerius metus būsiu labai patobulėjęs ir sukūręs daug naujų darbų, tad tai tikrai labai realu!
„Tėjos Photography“ nuotr.
Iš Radviliškio kilęs Matas Dovidaitis sako, kad savo įkvėpimo šaltiniu galime būti ir patys.
Mato Dovidaičio pieš. ir nuotr.
Šį Vytauto Šapranausko portretą Matas nupiešė kelios dienos iki aktoriaus mirties. Portretas akimirksniu sulaukė didžiulio susidomėjimo socialiniuose tinkluose.
Aktyviai sportuojantis Matas Dovidaitis išsiskiria ne tik savo piešiniais, bet ir atletiška išvaizda.
Iš nuotraukos nupiešta aktorė Emma Watson.
Piešdamas portretą, Matas daug dėmesio skiria akims, nes jos perteikia emociją.
SEL. Mato Dovidaičio piešiniais socialiniuose tinkluose dalijasi ir po jo pieštuku atsidūrę žinomi Lietuvos žmonės.