
Naujausios
Pamiršta gerti vandenį
Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiasis slaugos administratorius Jonas Stonys "Šiaulių kraštui" sakė, kad neteko gaivinti skęstančiųjų ar saulės, šilumos smūgį gavusių poilsiautojų. Nebuvo iškvietimų nei į mokyklas, nei į kitas įstaigas. Medikus praeiviai kvietė gatvėse, pakrūmėse gulintiems nuo alkoholio apsvaigusiems piliečiams. Daugiausiai teko vykti pas blogai pasijutusius vyresnio amžiaus žmones, kurie skundėsi padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos svaigimu, silpnumu.
Pasak J. Stonio, labai dažnai žmonės per karščius pamiršta gerti pakankamai vandens, todėl atsiranda silpnumas, galvos svaigimas. "Kai kurie aiškina, kad vandens negeria todėl, kad nereikėtų dažnai eiti į tualetą. Žmonės vis dar nesupranta, kad negerdami vandens kelia pavojų savo sveikatai ir net gyvybei", – sako medikas.
Ketvirtadienio vakarą, medikams teko skubėti į Rėkyvą, kur nuo audros po medžiu besislėpusiam vaikinui lūžusi šaka stipriai sužalojo veidą. Jaunuolis nuvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.
Skundai – iš 5 darboviečių
Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių teritorinio skyriaus vedėjas Zenonas Griguola informavo, kad šią savaitę tik ketvirtadienį sulaukta skundų dėl per karštų darbo sąlygų. Vienas skundas gautas iš Raseinių, keturi – iš Šiaulių. Trys skundai – iš gamyba užsiimančių įmonių, du – iš paslaugų sektoriaus.
Pasak vyriausiojo darbo inspektoriaus, darbuotojai skundėsi, kad patalpos įkaitusios iki 27–30 laipsnių. Higienos norma – 25–28 laipsniai. Patalpose, kur dirbamas sunkus ar vidutinio sunkumo fizinis darbas, leistina norma yra 25 laipsniai, kur dirbamas lengvas fizinis, "kontorinis" darbas – iki 28 laipsnių.
"Darbuotojai skundėsi, kad patalpose yra per daug aukšta temperatūra, kad nesudaromos palankios darbo sąlygos: nesuteikiama galimybė atsivėsinti, netrumpinamos darbo valandos ir panašiai", – sako Z. Griguola.
Savo darbuotojams siūliau persikelti į kitas patalpas, kur vėsiau.
Pasak skyriaus vedėjo, darbo inspektoriai, nustatę pažeidimų, pirmiausiai darbdaviui pateikia rekomendacijas arba reikalavimus, kaip pagerinti darbuotojams sąlygas. Jeigu darbdavys nepaiso rekomendacijų ir darbuotojų skundai toliau plaukia darbo inspekcijai, darbdaviui gresia bauda iki 1 000 eurų.
"Gerai, jeigu vadovybė, darbdavys supranta ir darbuotojams pasiūlo kitus variantus. Jeigu tai darbas su dokumentais, galima pasiūlyti dirbti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, iš namų. Galbūt yra galimybė tą patį darbą atlikti kitose, vėsesnėse, kondicionuojamose patalpose. Pas mus skyriuje irgi ne visuose kabinetuose įrengti kondicionieriai. Savo darbuotojams siūliau persikelti į kitas patalpas, kur vėsiau", – sako Z. Griguola.
Z. Griguola spėja, kad trečiadienį ir ketvirtadienį greičiausiai daugelyje įstaigų ir įmonių temperatūra viršijo higienos normas, tačiau ne visi darbuotojai linkę skųstis.
"Galbūt kažkaip sureguliuojamas darbo režimas, numatomos atsivėsinimo vietos ir žmonės nesiskundžia. Labai daug priklauso nuo vadovybės požiūrio į darbuotojus. Jeigu su jais nesiskaitoma, tada darbuotojai ir ieško pagalbos", – sako Z. Griguola.