Burbiškio dvaro gėlyne prasideda šventė – pavasarį žiedais jau sveikina tulpės

Lauros PRASCEVIČIŪTĖS nuotr.
Burbiškio dvaro istorijos muziejuje, artėjant tradiciniam festivaliui „Tulpių žydėjimo šventė“, žiedus išskleidė ir saulei šypsosi pirmosios tulpės bei kiti pavasario žiedai.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.), artėjant tradiciniam festivaliui „Tulpių žydėjimo šventė“, žiedus išskleidė ir saulei šypsosi pirmosios tulpės bei kiti pavasario žiedai.

Dvaro gėlyne ir klombose žydėjimu jau džiugina ankstyvųjų veislių tulpės. Pirmosios pražydo Fosterio, Greigo, Kaufmano porūšių tulpės. Baltų, geltonų, raudonų spalvų ir įvairių atspalvių žiedai vis gausiau puošia dvaro gėlynus: lankytojai gali gėrėtis žydinčiomis tulpių veislėmis ‘Winnipeg’, ‘Quebec’, ‘Giuseppe Verdi’, ‘Johann Strauss’, ‘Candela’, ‘Red Emperor’, ‘Flamingi Purissima’ ir kt.

Burbiškio dvaro gėlyne, šylant orams, žiedus suskubo krauti ir vidutinio ankstyvumo tulpės, dygsta bei pirmuosius lapus leidžia vėlyvosios tulpės – netrukus akis džiugins spalvinga ir kvapni nesuskaičiuojamos žiedų gausos jūra.

Pavasarį įvairiaspalviais žiedais sveikina ne tik dvarą garsinančios tulpės, bet ir kitos gėlyno puošmenos – scylės, narcizai, hiacintai. Ypač dailūs ir kvapnūs šį pavasarį hiacintai, jų žiedynų spalvinė paletė apima baltą, geltoną, oranžinę, raudoną spalvas ir atspalvius.

Kasdien skleidžiantis vis naujiems žiedams, muziejus skelbia: Tulpių žydėjimo šventė prasideda, o jos kulminacija laukia gegužės 10 dieną.

Ilgas tradicijas turintis ir vienintelis Lietuvoje Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“ šiemet vyks jau 24-ą kartą. Festivalyje koncertuos žinomi ir klausytojų mylimi atlikėjai: Ovidijus Vyšniauskas su grupe, Adomas Vyšniauskas, Jurga Šeduikytė su grupe, Martynas Kavaliauskas su grupe ir pučiamųjų trio bei grupė „The Roop“. Šventę ves Audrius Bružas.

Visą dieną muzika ir šokis, teatras, fotografija, dailė ir kitos gausios veiklos atspindės XVI–XX a. I p. dvarų istoriją ir kultūrą. Skambės senieji muzikos instrumentai, suksis renesanso ir baroko šokių šokėjai, mini etiudus, gyvuosius paveikslus kurs aktoriai, veiks istorinės fotografijos ateljė-dirbtuvės, vyks šaržininkų pleneras, XIX a. ryla (šarmanka) gros rylininkas, vaikštinės kojūkininkai, bus žaidžiami senieji lauko žaidimai, veiks senovinių automobilių, kolekcininko Klemento Sakalausko muzikinių dėžučių ir gramofonų bei kitos parodos. Lauktuvių lankytojai galės įsigyti tautodailininkų ir kulinarinio paveldo mugėje.

Tai – tik dalis numatytų gausių, įdomių veiklų. Šventė tęsis ir gegužės 11 dieną – 14 valandą dvaro parke vyks akustinis Vido Bareikio koncertas „Žmogaus orkestro istorijos“, lankytojai galės apžiūrėti veikiančių muzikinių dėžučių ir gramofonų, muziejaus istorijos ir kitas parodas.

Ankstyvųjų veislių tulpėmis ir kitais pavasario žiedais Burbiškio dvare galima grožėtis jau šiandien. Gera žinia – lankytojai Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje laukiami ir Velykų savaitgalį. Burbiškio dvaro istorijos muziejus ir Kleboniškių kaimo buities muziejus dirbs abi Šv. Velykų dienas nuo 9 iki 18 valandos.

Pražydus dar daugiau žiedų, muziejus ilgins darbo valandas – informacija bus skelbiama muziejaus puslapyje ir socialiniuose tinkluose.