
Naujausios
Jaunasis ūkininkas kelionėse dairosi į laukus
Treti metai Kukečiuose (Kelmės r.) ūkininkaujantis Gediminas Kareiva sako anksčiau stebėdavęsis, kai, keliaudami po svetimas šalis, tėvai visuomet dairydavęsi į laukus. Kai pats pradėjo ūkininkauti, ir jis daro tą patį.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Seka tėvo pėdomis
Gedimino tėvai Roma ir Vytautas Kareivos jau seniai ūkininkauja. Jų ūkis vienas iš stipriausių Kelmės rajone. 27 metų Gediminas taip pat nusprendė sekti jų pavyzdžiu. Baigė Lietuvos žemės ūkio universitetą, kur įgijo agronomo specialybę. Po to dar baigė aplinkos apsaugos magistro studijas.
Po studijų šiek tiek padirbėjo Vilniuje, Nacionalinėje mokėjimų agentūroje. Tačiau vaikščioti su kostiumu jam nelabai patiko. Be to, tuomet gyveno Kaune. Reikėjo kiekvieną rytą po šimtą kilometrų važinėti į darbą. Tad atsisakė didmiesčio ir grįžo gimtinėn.
Įsidarbino agronomu – vadybininku tėvų ūkyje ir pats pradėjo ūkininkauti. Aišku, šiuo metu, kai daugelis ūkininkų jau įsikūrę ir užėmę geriausius žemės plotus, jauniems rasti savo nišą nelengva. Gediminas dirba 70 hektarų žemės. Žemės plotai išsimėtę. Kai kurie – kaimyninėse seniūnijose.
Tačiau tolimos kelionės į laukus jaunajam ūkininkui šiemet atsipirko. Iš hektaro kūlė apie šešias tonas grūdų. Šiek tiek derliaus jaunasis ūkininkas parduoda toje pačioje Kukečių seniūnijoje įsikūrusiai „Berkos“ bendrovei, auginančiai kiaules. Tačiau daug aukštos klasės grūdų kaip pašarinių parduoti gaila. O parduoti šiemet, kai daugelis ūkininkų kūlė rekordinius derlius, ir vyresniesiems, ir jaunajam Kareivoms buvo sudėtinga. Buvo atvejų, kai teko patiems grūdus nuvežti iki laivo.
Savo namo sienos
Gediminas apsisprendė – niekuomet į užsienį uždarbiauti nevažiuos. Liks gimtinėje. Netoli tėvų namų pradėjo statytis namą. Jau iškilo sienos. Jaunasis ūkininkas nusitiesė kelią link naujos sodybos. Šalia sodybos didžiulėje pievoje ganosi danieliai. Šiuo metu jų turi 25.
Vaikino nuomone, šalia saviškių gyventi lengviau. Su tėvais galima kooperuotis perkant brangią techniką. Gediminas sako turįs tik vieną gerą traktorių. Tačiau pagal panaudos sutartį naudojasi tėvo technika.
Jaunasis ūkininkas kaip ir jo tėvai, nusprendė kurti augalininkystės ūkį. Dar mena, kaip vaikystėje jo tėvai laikė karves. Tačiau jam toks ūkis nepatikdavęs.
Jo tėvas Vytautas Kareiva juokauja, kad Gediminas „agronomauti“ pradėjo dar tuomet, kai neįlipdavo į tėvo „viliuką“. Mat, tėvelis jį kartu vežiodavosi į laukus.
Pasibaigus darbymečiui, vaikinas visuomet važiuoja pailsėti į šiltesnius kraštus. Jau daug apkeliavęs. Buvo Norvegijoje, Vokietijoje, Tenerifėje, Kroatijoje ir kitur.
„Vaikystėje, kai keliaudavau kartu su tėvais, man juokingai atrodydavo, kad jie kur benuvažiuotų, žvalgosi į laukus. Stebi, kaip atrodo arimai ar pasėliai. Dabar aš ir pats taip darau. Pavyzdžiui, Vengrijoje labai nustebino didžiuliai kukurūzų ir saulėgrąžų laukai. Jais tiesiog grožėjausi,“ – pasakojo Gediminas.
SĖSLUMAS: Jaunas ūkininkas Gediminas Kareiva liko gyventi ir ūkininkauti gimtinėje.
Autorės nuotr.