
Naujausios
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) vyko lankytojų itin mėgstama, tradicijas sauganti bei tęsianti Senųjų amatų ir edukacijų diena.
Senasis kaimas, skendintis vasaros žieduose, atgijo – visą dieną kiemuose ir gryčiose darbavosi ir su lankytojais šauniai bendravo, patirtimi dalijosi, rodė, mokė, patarė trylika amatininkų ir edukatorių.
Kalvis rūpinosi žarijomis, pūtė dumples ir kalė geležį, stogdengys su talkininkais drožė skiedras, o medžio drožėjas demonstravo puikius šaukštus ir mokė savo amato. Puodžius, atvėręs puodų, puodelių, puodynių skrynią, žavėjo molio galimybėmis – žiedė kartu su lankytojais.
Vašku kvepėjo bitininkės dirbtuvėse. Žvakių liejimas – tarsi meditacija. Renginio dalyviai neskubėdami, pamokyti bitininkės, ant siūlų „augino“ vaško varveklius – žvakes.
Vilnos vėlėja kvietė pamėgti vėlimo amatą – parodė, kaip vilna paruošiama, ką gražaus galima nusivelti. Kad ir žavingų avinėlių! Stiklo juvelyrės dirbtuvėse lydėsi stiklo lazdelės – taip gimsta papuošalai.
Lankytojai buvo laukiami ir kaimo gryčiose. Čia austi mokė patyrusi audėja, savo vietą staklėse užleidusi renginio dalyviams. Siuvėja parodė, kaip sukirpti audinį, kaip siūti rankine siuvimo mašina. Karpinių iš popieriaus dirbtuvėse meno kūriniais virto popierius. Išmonės, originalumo netrūko lėlių iš skiaučių dirbtuvėse – pasirodo, žaislui sukurti pakanka minimalių medžiagų ir priemonių, svarbu turėti vaizduotę.
Nepamiršta ir linininkystė – lankytojai ne tik sužinojo apie linus, kurių dvi lietuviškos veislės auginamos Kleboniškių kaime, bet ir patys mokėsi apdirbti pluoštą, verpti. Buvo ir vaišių – Kleboniškių kaime užaugintų žolelių arbatos.
Senųjų amatų ir edukacijų dienos šiemet vyks dar du kartus: rugpjūčio 3 ir 16 dienomis.